Skocz do zawartości

Jaki Router do 200zł z portami 1000Mb/s Xiaomi Router 3G / Totolink A3002RU / Netis WF2780


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Longhorn,

Recommended Posts

Witam poszukuje Routera do 200zł który obsługuje porty 1000Mb/s 
zastanawiam się nad tymi trzema może ktoś coś o nich wie ? 
3644873545a8889384ce429be271.jpg

Xiaomi Mi Router 3G to następca wersji 3 i 3C. Jest to najnowszy router w portfolio Xiaomi i oferuje on kilka zmian względem poprzedników. Zaciekawieni? Przyjrzyjmy się, co oferuje nowe urządzenie opatrzone logiem Mi. Został wyposażony w dwurdzeniowy procesor MediaTek MT7621A, 880MHz. Ilość pamięci RAM względem poprzedników została powiększona! W Mi Router 3 było to 128 MB (DDR2), w wersji 3C 64 MB (DDR2), a najnowszy 3G ma na pokładzie 256 MB (DDR3-1200). Pamięć wewnętrzna nie uległa jednak zmianie i nadal wynosi 128 MB. Urządzenie posiada 4 wysokiej jakości anteny, oraz szczyci się silniejszym sygnałem niż poprzednio.

Najnowszy router posiada dwie anteny 5dBi (2,4 GHz) i dwie anteny 6dBi (5 GHz). Urządzenie wyposażono w 2 porty LAN (do 1000Mb/s) oraz jeden RJ45 WAN (do 1000Mb/s). Oprócz tego znalazło się USB 3.0, co pomoże przyśpieszyć tworzenie kopii zapasowych danych i zdjęć (w poprzednich wersjach zastosowano 2.0). Może obsługiwać jednocześnie nawet 128 urządzeń. Zasięg WiFi wynosi około 100m. Obsługuje maksymalną bezprzewodową transmisję danych z prędkością 1167 Mb/s (300 Mb/s + 867 Mb/s) w standardzie 802.11ac. Dodatkowo, urządzenie posiada 7 zabezpieczeń, mających zapewnić nam bezpieczne korzystanie z internetu.

 

Totolink A3002RU
pr_2017_6_14_10_45_1_549.jpg
 
Netis WF2780
400_300_product_Gfx_0a3418585c4e5c930d71
 
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Xiaomi możesz niedrogo kupić na aliexpress czy gearbest prosto z Chin. Aktualnie złoty stoi mocno, więc cena wychodzi dość atrakcyjna ok. 120-130zł. Tak jak zwróciłeś już uwagę w opisie, ten model ma tylko dwa porty LAN, zamiast standardowych czterech. Istotną wadą może być też menu po chińsku (dostępna jest appka na telefon po angielsku). Specyfikacja tego modelu jest niezła jak na tą cenę. Jest port USB 3.0 1A i spore pokłady pamięci RAM. Poprzednik tego modelu miał zapewnione alternatywne oprogramowanie. W przypadku tego modelu można liczyć na soft Andy'ego Padavana bazujący na koncepcji firmware Asusa. Zawiera oryginalne sterowniki MediaTeka, co wróży dobrą wydajność ale jednocześnie jest to soft z lukami bezpieczeństwa np. brak latki na podatność WPA krak. OpenWRT nie jest już rozwijane, a LEDE ma problemy ze względu na notoryczne łamanie zapisów licencji wolnego oprogramowania przez Xiaomi. Niemniej ostatnia wersja rozwojowa uwzględnia wsparcie dla Mi3G, ale już przy sterownikach mt76, ktore tłumią potencjał urządzenia. Z instalacją Padavana jest sporo zachodu, niemniej w ten sposób można zyskać np. obsługę dlna. Ciekawostką w nazwie może być dopisek 3G w nazwie, sugerując akronim wiążący się ze standardem sieci komórkowej. Ten model nie posiada jednak żadnego modemu. Duża ilość pamięci RAM zapowiada stabilną pracę przy wielu urządzeniach podłączonych po Wi-Fi, mając uruchomione wiele usług jak hostowanie USB czy np reguły QoS. Generalnie dobry wybór w tej cenie, szczególnie że za podobne pieniądze trudno szukać modeli popularnych marek o takiej specyfikacji.

Jeśli o Netis chodzi, to tutaj często pojawiają się pozytywne opinie odnośnie kultury pracy. Piszę na podstawie doświadczeń m.in. z innych for internetowych gdzie także się udzielam. Wadą WF2780 jest niska szybkość NAT-owania na poziomie 500-700Mbit przynajmniej w wersji z dopiskiem F (posiada port WAN Fiber obsługujący moduły SFP). Wadą Netisa może być archaiczny wygląd czy brak USB. Specyfikacja CPU - RAM również sporo gorsza niż w Xiaomi. Typowe 64MB RAM i jednordzeniowy CPU, taki sam jak np. w modelu D-Link DIR-825.

Totolink pojawił się dziś w dość okazyjnej cenie w gorącym strzale x-komu https://www.x-kom.pl/goracy_strzal/13458 Zniknął jeszcze przed godziną 11. Choć trzeba przyznać, że ten model pojawiał się już w ofertach za 99zł. Co do funkcjonalności oprogramowania, możesz samemu się przekonać jak to wygląda http://www.totolink.net/files/emulator/A3002RU/index.htm Na alternatywny soft nie liczyłbym przy chipie Realteka. W przypadku zamkniętego oprogramowania jesteśmy skazani na funkcjonalność jaką zapewnia producent i nic poza tym. Ostatnia aktualizacja firmware jest dostępna w wersji z listopada, więc nie jest źle. Podejrzewam nawet lepiej niż u TP linka pełnego dziur. Totolink swego czasu zafundował sobie sponsorowaną recenzje, więc przeglądając ewentualne testy zwracaj uwagę na dobór kandydatów (modele z portami 100Mbit które z oczywistego względu wypadną gorzej od 3002RU z portami 1000Mbit). Panel zarządzania w tym modelu jest po angielsku, a samo oprogramowanie jest dość funksjonalne. Samba, FTP czy hostowanie drukarki po USB działa poprawnie. Zasięg Wi-Fi najpewniej będzie podobny jak u konkurencji. Pod względem specyfikacji technicznej Totolink może konkurować jedynie z Netisem. W porównaniu do Xiaomi odstaje znacząco.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W netisie szybkość natowania nie jest jakimś wielkim problemem bo i tak więcej niż 500Gbit internet to jeszcze rzadkość a jeżeli ktoś ma to nie szuka routera w tej półce cenowej. Większym problemem jest trochę mniejsza szybkość po WIFI AC od dwóch pozostałych i taka trochę ubogość konfiguracji. Mi np. brakuje większej listy serwerów DDNS (idealnie byłoby móc skonfigurować własny) oraz brak schedulera. Ale np. można go ustawić w AP clienta, bridge itp. No i u mnie też sobie bardzo stabilnie chodzi.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
Dotarł :)

 

UTB8v_Plrux_HEXKJk43_Jeq6yee_XXa_M.jpg

7044703319_kopia.png

 

Na razie nie zmieniam oprogramowania bo to Mi w zupełności wystarczy

no chyba że ktoś poda jakieś znaczące istotne plusy Padavana  .  Dostawca telewizja kablowa po światłowodzie  Dasan H640RW + Xiaomi Router 3G + (jeszcze) Xiaomi Router 3 + Yi Home Camera 2 

 

 

Dziękować Panowie !

 

 

 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...