Skocz do zawartości

Dysk Umarł? - Błąd ADATA SandForce 200026BB


Recommended Posts

Hej, 

Zakupiłem notebooka półtora roku temu ( mam jeszcze 6 miesięcy gwarancji ) i prawdopodobnie rozflashował mi się dysk SSD na m2, 
Laptop to dokładnie : MSI GL62 i7-6700HQ/16GB/1TB+240SSD GTX960M FHD

Jest to ADATA lub Curircial (nie mogę go rozebrać a nigdzie nie opisali tego w specyfikacji ), na układzie SandForce. 

Dysk podczas pracy ( działanie na stronach internetowych ) dostał nagle zawieszenia, ja otrzymałem bluescreena od WIN 10, czekałem na odliczanie ale niestety nie doczekałem się końca. Zresetowałem a potem otrzymałem komunikat o braku systemu oraz próbie połączenia przez sieć, 

W BIOSie dysk jest niewidoczny, 
Po zainstalowaniu systemu na jednej z wolnej partycji HDD zacząłem szukać i szperać, udało mi się go odnaleźć w zarządzaniu dyskami jako DYSK 0 offline, więc go włączyłem jako MBR i jest już online widoczny dla systemu. Niestety jest widoczny jako SandForce 200026BB i ma 32 kb ( zamiast 240 gb ). 
W TESTDisk również wyszukuje go jako SandForce 200026BB 32 KB

Zacząłem szperać w internecie i po kilku próbach znalazłem podobny problem gdzie po zainstalowaniu softu na WP FW 3.3.2.ffp działa, niestety program ADATA nie znajduje dysku, Patriot SSD Updater tak samo ( a właśnie z niego aktualizowali wszystkie dyski ), 
A nawet gdyby był dysk widoczny to niestety nie ma opcji znalezienia w internecie akurat tego FPP do instalacji ( patriot usunął go z swojego serwera ) 


I teraz pytanie, czy ktoś z was ma może jeszcze jakieś pomysły co z tym mogę zrobić :-) ? Nie chce się tak łatwo poddawać, a nie mogę wyciągnąć SSD z notebooka ponieważ pisałem już do x-koma i nie zezwalają na rozkręcenie i wysłanie samego dysku do nich do naprawy... 
W ostateczności oddam im cały laptop w sobotę i wyczyszczę dobrze dysk HDD z danych, ale może macie jeszcze jakieś pomysły dzięki którym mógłbym go uratować :-) ?

Z góry dzięki !
 

Link to post
Share on other sites

zobacz sobie jak geometria wygląda przez diskpart (jeśli będzie zła, to możesz spróbować ją nadpisać jakąś z innego dysku z SF i 240GB  ). Pozytywnie myśląc może tylko geometria i FTL poszły, jak to nie to to pewnie coś się zrąbało w biosie SSD i trzeba flash-ować (więc lepiej na gwarancje)

Link to post
Share on other sites

Raczej masz ADATE SP900 dawali ją bardzo często i no jak by to powiedzieć moja tez zdechła po 3 miesiącach  :)

 

X-kom rzeczywiście chce sam dysk bo to są dyski "dokładane na ich profesjonalnej linii montażowej" i maja osobna gwarancje ale ta informacje dadzą ci w salonie, natomiast na infolinii powiedzą ci nie w żadnym wypadku, więc jak się wahasz podejdź do salonu i zapytaj.

 

Więc po 2 tygodniach zapewne dostaniesz nowy, nie wiem czy SP900 jest jeszcze dostępne więc możliwe że dostaniesz SP920.

Link to post
Share on other sites

zobacz sobie jak geometria wygląda przez diskpart (jeśli będzie zła, to możesz spróbować ją nadpisać jakąś z innego dysku z SF i 240GB  ). Pozytywnie myśląc może tylko geometria i FTL poszły, jak to nie to to pewnie coś się zrąbało w biosie SSD i trzeba flash-ować (więc lepiej na gwarancje)

Sprawdzałem i wyglądało na bios SSD lub coś innego :P 

Ale mega dzięki za podpowiedź!

 

 

Raczej masz ADATE SP900 dawali ją bardzo często i no jak by to powiedzieć moja tez zdechła po 3 miesiącach  :)

 

X-kom rzeczywiście chce sam dysk bo to są dyski "dokładane na ich profesjonalnej linii montażowej" i maja osobna gwarancje ale ta informacje dadzą ci w salonie, natomiast na infolinii powiedzą ci nie w żadnym wypadku, więc jak się wahasz podejdź do salonu i zapytaj.

 

Więc po 2 tygodniach zapewne dostaniesz nowy, nie wiem czy SP900 jest jeszcze dostępne więc możliwe że dostaniesz SP920.

Właśnie oddałem do naprawy, niestety w salonie WWA dostałem informacje że nie są upoważnieni i wyspecjalizowani do wykręcenia dysku z budy laptopa i muszą wysłać całość. Niby mam otrzymać wciągu 7 dni naprawiony, ale zobaczymy :-) 

 

 

Edytowane przez Jozio
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...