Skocz do zawartości

Dziura w procesorach Intela 8 generacji


Recommended Posts

9.01 poprawka ma trafić do autoupdate.

Wcześniej były przesłanki że Meltdown jest w stanie również modyfikować pamięć ale oświadczenie Intela temu przeczy.

Dziwne tylko że intel wierzy (ma nadzieję) a nie wie na pewno.

 

"Intel believes these exploits do not have the potential to corrupt, modify or delete data."

 

https://newsroom.intel.com/news/intel-responds-to-security-research-findings/

Link to post
Share on other sites

Ja, szczerze powiedziawszy, nadal nie rozumiem do końca jak duże zagrożenie stanowi dziura dla zwykłego użytkownika. To znaczy, czaję, w teorii dane nie są bezpieczne, łącznie z zapamiętanymi loginami, hasłami, danymi kart i tak dalej, ale realistycznie - jak duża jest szansa na to, że faktycznie staniesz się ofiarą ataku, jeżeli nie włóczysz się po dziwnych stronach i takie tam.

 

Windows update mi targa coś (KB4056892). KB4056891 nie stwierdzono, w historii aktualizacji też nie ma.

xObhwzS.jpg

Link to post
Share on other sites

No  nie  wiem .Jakbym chciał cie oskubać to bym szukał czegoś kompromitującego

Poza tym molżna twojego pc użyć jako moc obliczeniowa wiecej nie widzę zagrozeń dla kowalskiego który łupie w cryzysa


Teroetycznie mógłbym ci popsuć sprzęt ale to coraz cieżej zrobić na dzisiaj ale wciąż sie nieraz da

Link to post
Share on other sites
Ja, szczerze powiedziawszy, nadal nie rozumiem do końca jak duże zagrożenie stanowi dziura dla zwykłego użytkownika.

 

 

Komputer pani księgowej która robi przelewy w firmie to już ciekawy kąsek. 

Poza tym kradzież danych w internecie i sprzedawanie ich innym podmiotom to codzienność. 

Nie trzeba się włóczyć po jakiś lipnych stronach aby zostać ofiarą.

To coś jak drzwi w domu. Zamykasz na klucz aby nikt nie wszedł, a okazuje się że inny klucz także pasuje do Twojego domu bo producent poszedł na łatwiznę.

P.s temat ma zły tytuł. Powinno być: w procesorach od 1995r.

Edytowane przez Funkie
Link to post
Share on other sites

Komputer pani księgowej która robi przelewy w firmie to już ciekawy kąsek. 

Niby jaki?Ze bedziesz znał wypłaty i nr konta?To są dane niejawne ale co ci po  tym ze znasz ile iamnotreal zarabia......

Pełne dane osobowe kosztuja kilka złotych i w  latch 90 zdobywało sie je  przy niszczeniu np dokumentów bankowych

Edytowane przez HAKELBERY
Link to post
Share on other sites

Dobra jestem po testach w watch dogs

I  wiecie co .Większej sciemy nie było  niż to obniżenie wuydajości od kiedy pamiętam

 

Przed patchem 171-173 fps po patchu jest 173-176 fps więc niech więcej tych patchów daja może podbije do 200 -tu xD

 

Dlatego  wiem że każdy kto tu przyleci że ma w grze mniej fps to ścieme wali.Jakieś ala fany amd


Teraz sprawdze instalacje


A  już instalacja rozwaliła wszystko

Przed  patchem było 6:52 a po patchu 5:39

Może tam jakaś nie taka notatka poszła i miało przyspieszyć a nie zwolnić xD

Link to post
Share on other sites

 

Ja, szczerze powiedziawszy, nadal nie rozumiem do końca jak duże zagrożenie stanowi dziura dla zwykłego użytkownika. To znaczy, czaję, w teorii dane nie są bezpieczne, łącznie z zapamiętanymi loginami, hasłami, danymi kart i tak dalej, ale realistycznie - jak duża jest szansa na to, że faktycznie staniesz się ofiarą ataku, jeżeli nie włóczysz się po dziwnych stronach i takie tam.

Dziura jest jak żadna inna bo na poziomie sprzętowym i dotyczy exploitowania pamięci. Czyli żaden antywir czy co tam masz cię przed tym nie uchroni a ewentualne przechwycenie haseł w żaden sposób nie zostawi śladu gdziekolwiek. Bo też nie tylko chodzi o zapisane hasła ale o te które aktualnie wpisujesz. I przechwycenie może być zrobione nawet Java Scriptem. Dodajmy do tego że nawet duże portale czasem padają ofiarą różnych syfów i wystarczy że będziesz miał pecha i wejdziesz na taki portal.

 

Ludzie jak stado jeleni boi się o to że im FPSy w GTA5 spadną a mają wyjechane że przecież używają bankowości elektronicznej i zakupów online,

 

Ciągle też nie jest jasne co ze starszymi systemami - Win7 i WinXP. Bo jasne że Win10 dostanie i Win8 w drugiej kolejności. Ale tych siódemek i xpeków jeszcze jest pełno na rynku.

Link to post
Share on other sites

A gdzie można ja pobrać?

Czyli jak widać, traci się nawet 8 procent...

 

Dziwne bo u  mnie zyskał a  nie stracił a  te  testy widziałem  wczoraj na pclabie

 

Co  do  tego ogromengo progresu  na instalacji  to może że windows został zresetowany  ale gra juz  na świeżej instalacji została sprawdzona  i  prze  i  po

 

Doman  a ty  używasz elektonicznej bankowości używasz?

Edytowane przez HAKELBERY
Link to post
Share on other sites

No  to chyba masz  1 razowy kod do użytku .

Przejać loginy czy  hasłą to można było 10-15  lat temu


A co  do  gier  to wyglada tak  więc nie wiem  jakim cudem te  -8 %


7f46dd5cca2dc45d.jpg

Przed  patchem

 

 

 

1637652df5dcbe44.jpg

 

Po .Detale max z min rozdzelczoscią i  gpu  load 70% więc test typowo na cpu

ZERO SPADKÓW ,ziemia sie nie zatrzymała xD

 

Od poczatku wydawało mi  sie to głupie ale nie powiem ulga jest bo bym się wkurzył jakby przycieli na wydajości

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...