Skocz do zawartości

Seagate 4TB Expansion 2,5' jaka maksymalna długość kabla


Recommended Posts

Z racji że nie stać mnie na kupno dobrego komputera przenośnego, potrzebuje na zajecia na studia przenosić maszyny wirtualne z laboratorii, nie zawsze wszystko sie uda zrobić na jednych zajęciach także czasami dany moduł robi się na dwóch, ewentualnie przenosi się do domu. Zostawienie maszyn na danym komputerze uczelnianym daje mały gwarant że nikt nie wywali mi projektu do kosza... 

 

Także znalazłem sobie taki dysk

 

https://www.x-kom.pl/p/297656-dysk-zewnetrzny-przenosny-seagate-4tb-expansion-25-czarny-usb-30.html

 

Kolega ze studiów, ma odpalone wirtualki na przenośnym dysku samsunga 2 TB i daje spoko rade.

 

Pytanie mam, jak długi kabel usb 3.0 mogę użyć? Chciałbym jakis kabel w granicach 2 m, ale czytałem żę może być problem z zasilaniem dysku 2,5'. 

Myślę o czymś lepszej jakości, np:
https://www.x-kom.pl/p/350163-kabel-usb-unitek-usb-30-microusb.html

https://www.x-kom.pl/p/65273-kabel-usb-gembird-przedluzacz-usb-30-a-a-m-f-18m.html

 

Pytanie czy da rade tak długi kabel przy tym dysku, czy ktoś już bawił się w podobne przedłużacze dysków 2,5' bez aktywnego zasilania. Na półmetrowym kabelku dołączonym do dysku może i dałbym radę, ale znając życie mogę kiedyś zapomnić i zostawić dysk na zajęciach - najzwyklej stracić dysk. Komputery są pod biurkiem na podłodze, także nie widzę dysku... z założenia chciałbym mieć taki kabel że będę mógł postawić dysk na biurku i siegnąć przewodem do komputera.

 

Oprócz tego dysk miałby pełnić funkcje składowiska moich danych :)
 

Link to post
Share on other sites
Pytanie mam, jak długi kabel usb 3.0 mogę użyć?

jak najkrótszy tylko możesz, im krótszy tym lepiej, z dyskiem powinien być jakiś 15-20cm (sam ostatnio od hamy kupuję kable, drogie ale jeszcze nie padł mi żaden ) (PS macie USB 3.0 w laboratorium łatwo dostępne ? )

 

Chciałbym jakis kabel w granicach 2 m, ale czytałem żę może być problem z zasilaniem dysku 2,5'. 

tak, im krótszy i lepszej jakości tym lepiej. Dyski zwykle pobierają do max 0.6A do 0.8A przy 5V tyle u mnie pobierają odpowiednio 5400rpm i 7200rpm 1TB. 

Sam sobie kopiłem ostatnio sprzęt do pomiaru (bo miałem problemy z kablami i na przedłużce USB 3.0 3 metrowej, napięcie mi spada o 1V i 0.2A na niej (przy 1A obciążeniu) i żaden dysk zewnętrzny z niej nie działa )

unikaj kombinacji z przedłużkami USB, jak coś jeden kabel z końcówką microUSB 3.0 jak najlepszej jakości raczej krótszy niż 2 metry, a jak możesz to coś krótszego. 

 

 

Także znalazłem sobie taki dysk
zobacz czy to nie SMR przypadkiem seagate miał kilka modeli w SMR, nie pamiętam które to były.   

ps. ile ty im miejsca przydzielasz że 4TB ci potrzebne ? nie myślałeś żeby dynamiczne robić ? 

Link to post
Share on other sites

jak najkrótszy tylko możesz, im krótszy tym lepiej, z dyskiem powinien być jakiś 15-20cm (sam ostatnio od hamy kupuję kable, drogie ale jeszcze nie padł mi żaden ) (PS macie USB 3.0 w laboratorium łatwo dostępne ? )

 

tak, im krótszy i lepszej jakości tym lepiej. Dyski zwykle pobierają do max 0.6A do 0.8A przy 5V tyle u mnie pobierają odpowiednio 5400rpm i 7200rpm 1TB. 

Sam sobie kopiłem ostatnio sprzęt do pomiaru (bo miałem problemy z kablami i na przedłużce USB 3.0 3 metrowej, napięcie mi spada o 1V i 0.2A na niej (przy 1A obciążeniu) i żaden dysk zewnętrzny z niej nie działa )

unikaj kombinacji z przedłużkami USB, jak coś jeden kabel z końcówką microUSB 3.0 jak najlepszej jakości raczej krótszy niż 2 metry, a jak możesz to coś krótszego. 

 

 

zobacz czy to nie SMR przypadkiem seagate miał kilka modeli w SMR, nie pamiętam które to były.   

ps. ile ty im miejsca przydzielasz że 4TB ci potrzebne ? nie myślałeś żeby dynamiczne robić ? 

 

Ponoć w środku tego seagate jest Samsung ST4000LM016, w odmętach internetu znalazłem opinie jakiegoś gościa co pisał do supportu Seagate i odpisali że ten dysk ma SMR. Czyli co mam oglądać się za WD?

 

Jak najkrótszy kabel to wiem, ale miałem nadzieje że dobrej jakości kabel 1,5 m da rade :/ ... 

Porty usb 3.0 raczej są, z łatwym dostępm to już gorzej bo kompy pod biurkiem, i trzeba buszować pod nim. Porty raczej z tyłu.

 

4TB przyda mi się tez jako archiwum moich rzeczy... w cholere mam kursów/ebooków/multimediów.

 

Maszyny wirtualne są formacie vdi z dynamicznym zapisem, ale minimalnie system po instalacji zajmuje to 7GB na maszynę... Jedno laboratorium wymagało 3 x Windows Server 2012 DATA CENTER i jednego CORE 2012 Windows Server. NIe wspomnę o GNS3 i linuxach.

Link to post
Share on other sites

 

 

Ponoć w środku tego seagate jest Samsung ST4000LM016, w odmętach internetu znalazłem opinie jakiegoś gościa co pisał do supportu Seagate i odpisali że ten dysk ma SMR.
 no to na pewno nie ten. 

Ja mam u siebie microUSB 3.0 0.75m i drugi kabel 1.8m USB C do drugiego dysku w innym PC. 
Link to post
Share on other sites

 no to na pewno nie ten. 

 

Ja mam u siebie microUSB 3.0 0.75m i drugi kabel 1.8m USB C do drugiego dysku w innym PC. 

 

Według informacji z tej stronki https://mtekk.us/archives/reviews/hardware/seagate-4tb-expansion-and-backup-plus/

Powinien to być ten dysk https://www.scan.co.uk/products/4tb-seagate-st4000lm016-25-hdd-sata-iii-6gbs-128mb-cache-15mm-height-5400rpm

 

Sam już nie wiem... przy wersji 2TB na pure pc piszą że ma dysk: 2,5' Samsung Spinpoint M9T ST2000LM003 HN-M201RAD 2 TB

Nie widzę informacji o SMR. Podrzuci ktoś jakąś quality stronkę z wszystkimi testami i informacjami o dysku?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...