Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam! Szukam nowego telefonu w okolicach podanej w temacie ceny. Interesuje mnie telefon raczej ze sklepu stacjonarnego. Moze być też inne źródło, w którym mam możliwość korzystania z przepisów prawnych w wypadku, gdyby coś było nie w porządku. Ale raczej odpadają podejrzane sklepy typu 'best cena' albo telefony 'tylko otwarte w celu sprawdzenia' z allegro. Używane już odpadają kompletnie. Najchętniej po prostu przejdę się do sklepu, pomacam i kupię. Przekonałem się już nie raz, że czasem chcąc przyoszczędzić...wychodzi po prostu drożej http://www.telepolis.pl/forum/images/smilies/icon_biggrin.gif

Od telefonu wymagam:
1. Dobrego aparatu głównego (również po ciemku), ten do selfie jest mi obojętny.
2. Bateria przynajmniej jeden dzień dość intensywnego użytkowania. Im więcej wytrzyma, tym lepiej http://www.telepolis.pl/forum/images/smilies/icon_wink.gif
3. Bezproblemowość i niezawodność, a także przynajmniej 2/16gb pamięci.
4. No i cena również ma znaczenie, niby mogę trochę dołożyć, ale lepiej znaleźć coś w budżecie http://www.telepolis.pl/forum/images/smilies/icon_wink.gif

Dziękuję z góry za odpowiedzi

Link to post
Share on other sites

Stoję przed dokładnie tym samym dylematem Honor 8 czy Huawei P9.
Z tego co zdążyłam się zorientować to są właściwie bliźniaki, ale za honorem 8 przemawia więcej pamięci RAM oraz ładniejszy wygląd.
Natomiast za P9 to, że ma w aparacie tryb monochromatyczny.
Jednak przy oglądaniu różnych zdjęć z tych telefonów w porównaniu, które czytałam na tabletowo.pl nie widziałam większej różnicy.
Musisz zdecydować co jest dla Ciebie ważniejsze - monochromatyczny czy więcej ramu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Proponowałbym Huweia P9 - spełnia wszystkie wymagania o których napisałeś. Dobry podwójny aparat z trybem monochromatycznym, czytnik linii a także zmieścisz się w tej cenie. Model dostępny np. w Sferis. Inna propozycja to Honor 9 w nieco wyższym przedziale cenowym. 

Chyba raczej chodziło Ci o Honora  8, bo w przypadku 9 to byłaby jednak wyraźna dopłata. 

W każdym razie 8 mieści się w przedziale. 

 

Jednak przy oglądaniu różnych zdjęć z tych telefonów w porównaniu, które czytałam na tabletowo.pl nie widziałam większej różnicy.

Musisz zdecydować co jest dla Ciebie ważniejsze - monochromatyczny czy więcej ramu.

 

Nie widziałeś różnicy bowiem Honor 8 jeden ze swoich obiektywów ma monochromatyczny :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W tej cenie byś się akurat w LG G6 zmieścił ale jednak trochę używany. Z drugiej strony jeśli jest paragon np z Play, gwarancja to żaden problem imo taki kupić.

 

Używane kompletnie odpadają, za dużo razy zrobiono mnie w wała :P mój ostatni używany nabytek miał parę ukrytych wad których nie dało rady przetestować przy odbiorze osobistym. Niby papiery w porzadku, tylko co z tego, skoro gwarancji mi nie uznali bo Janusz dobierał się do telefonu na własną rękę. I co zrobisz? Nic nie zrobisz, możesz tylko zakładać sprawę cywilną. Nigdy więcej telefonów od oszustów, tylko nowy! Każdemu będę używane odradzać, bo oszukać w tym kraju jest bajecznie łątwo - przecież to nabywca później musi udowodnić, że nie uszkodził telefonu. Dlatego ja wolę bezpieczne zakupy - przekonałem się, że skąpy/oszczędny dwa razy traci :)

 

 

Honor 7x?

 To chyba bliźniak Huaweia Mate 10 lite, czyż nie?

 

 

Musisz zdecydować co jest dla Ciebie ważniejsze - monochromatyczny czy więcej ramu.

 

Prawdę mówiąc, na obu mi nie zależy :D 3gb RAM to chyba dla mnie aż nadto, monochromatyczny aparat to chyba dość nieprzydatny bajer. Nie wiem, czy czymś to się różni od nałożenia filtru jeśli chodzi o efekt końcowy. Ja na pewno czarno-białych zdjęc nie robię raczej.

Link to post
Share on other sites

Ostatecznie wybrałem Huaweia P9.

W kwestii baterii, jest w porządku, ale nic więcej. Screen on time to 4-5 godzin na LTE. Mam telefon od 4 dni i raz udało mi się wyciągnać 5,5 SOT, ale standardem chyba będzie te od 4 do 5 godzin. Nie wiem jak na wifi - nie korzystam, gdyż mam nielimitowanego neta w Play. Aparat jest super. Jestem bardzo zadowolony z kolorów, przede wszystkim ładnie i realistycznie wygląda ludzka skóra - jako że głównie fotografuję telefonem ludzi, to ważna sprawa. HTC 10 mojej siostry bardzo pobledza ludzi http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/tongue.gif W ogóle Huawei moim zdaniem robi lepsze zdjęcia w dzień i sztucznym świetle od HTC. Natomiast HTC robi lepsze zdjęcia w nocy gdy jest ciemno. Z innych kwestii - P9 jest super szybki, mam go dwa dni i nie udało się temu telefonowi złapać zadyszki. Pewnie to kwestia nakładki.

Link to post
Share on other sites

O...  też się nad nim zastanawiam. Mogę wiedzieć co  wpłynęło na twoją decyzje? Korzystałeś z jakiejś porównywarki przy wyborze? 

 

Z porównywarki nie korzystałem, bo parametry i suche liczby nie mają dla mnie znaczenia. Natomiast z wyłonionych propozycji (na tym i jednym innym forum) odrzucałem poszczególne. opierałem się na recenzjach, porównaniach ogólnych, porównaniach fotograficznych itd. To wpłynęło na ostateczny wybór.

 

Generalnie to poszedłem na lekki kompromis jesli chodzi o  baterię (jest niezła, ale nic ponadto...o tym pisałem w porzednim poście :)).

 

Z innych propozycji odrzuciłem:

-LG G6 - bo w moim budżecie nie da się go dostać, on we wiarygodnych sklepach kosztuje bliżej 2000zł.

-Honor 7x/Huawei Mate 10 lite - Szczerze to wiele o nich nie wiem, ale Mate'y to jednak spore telefony, no i chyba jednak kupić zeszłorocznego flagowca.

-Samsung a5 2017 - Odrzuciłem, bo głównie zależy mi na aparacie, a ten był wręcz słaby. Oprócz tego sporo innych, mniejszych wad, no i cena nieatrakcyjna, P9 albo Honora 8 można dostać taniej. Nawet ten ultra chwalony Amoled nie był jakiś super. Wyświetlacz jak wyświetlacz.

-Asus Zenfone 3 ze520kl - Tutaj miałem ciężki wybór odrzucając go. Ostatecznie zdecydowałem po porównaniu aparatów na tabletowo pomiędzy nim a Honorem 8. Honor 8 był lepszy, choć nieznacznie. Asus jest w dobrej cenie, więc go też warto chyba rozważyc.

-Moto G5/G5s plus - Tutaj miałem kolejny ciężki orzech do zgryzienia. Niestety, nie trafiłem na wiele wiarygodnych porównań fotograficznych, ale to chyba byłby mój drugi wybór, chyba też można przy moich wymaganiach śmiało go brać.

-Xiaomi Mi A1 - Ponoć dobry aparat jak na Xiaomi, ponoć dobra bateria, pozytywne recenzje, też fajna propozycja.

-LG G5 - Trochę lepszy aparat niż w Huaweiu, ale i ponoć gorsza bateria. Do tego dużo ludzi odradza LG z powodu problemów z awaryjnością, m.in. z płytami głównymi.

-Moto Z Play - Super bateria, to pewne, ale aparat chyba gorszy niż w Moto G5 plus

 

Zauważyłeś, że często używałem słowa "ponoć" kiedy pisałem o baterii - często z syntetycznych testów i benchmarków wynikało co innego, niż z relacji użytkowników.

 

Mam nadzieję, że pomogłem :) Podsumowując, to większość z tych telefonów byłoby dobrym wyborem, zależnie od potrzeb.

Edytowane przez hippoppotam
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...