Skocz do zawartości

GTX1080 4k dsr bez AA czy niższe z AA?


Recommended Posts

Witam, świątecznie zakupiłem sobie gtx1080, kolega hakelbery z forum zachęcił mnie do sprawdzenia funkcji dsr jako że mój monitor (nec ea244wmi) jest full hd. Generalnie ta funkcja mocno jedzie po fpsach, wiadomo ale mi nadwyżki fpsów średnio są potrzebne stąd pytanie. Lepiej grać na 4k dsr czy na niższych rozdzielczościach ale z aa (np 1440p z aa etc).

Gry które obecnie  są w temacie to wiedzmin 3 i bf1 :)

Dzięki za pomoc i szczęśliwego nowego roku :)

Link to post
Share on other sites

Nie prościej sprawdzić organoleptycznie? W ogóle, co to dla Ciebie znaczy "lepiej grać", bo to kryterium mocno subiektywne?

Pytanie skierowane do osób, które już próbowały różnych konfiguracji i chciałyby najzwyczajniej w świecie podzielić się swoim zdaniem na ten temat :) Lepiej grać, tzn z lepszymi doznaniami jeśli chodzi o grafikę :)

Link to post
Share on other sites

http://www.techforanyone.com/wp-content/uploads/2014/09/nvidia-dsr-example.png

 

W  dsr od 2.5 masz po prostu wiecej szczegółów

oprócz tego w niektórych grach  masz tez ssaa

Co do aa  w małym stopniu obciaza fxaa  ;)

Przy 4k na najlepsze aa juz sobie np w bf1 pozwolic nie mogę bo schodzi ponizej 60 a i sens chyba bardzo znikomy by był, czyli kombinować dsr + jakieś fxaa albo inne słabsze metody AA :)

Link to post
Share on other sites

Przy 4 K jest takie upakowanie pixeli że z wygładzaniem krawędzi można sobie darować, inna sprawa to wymagania nowszych gier w najwyższych ustawieniach.

Na konkrecyjnym portalu robili testy w kilku grach ful ustawienia w rozdzielczości 4 k z i7 "Kawa' @5 GHz + GTX 1080Ti, i do 60 FPS dobijało, ale czasem GTX 1080 Ti nie dawał rady przejść tej bariery.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...