Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Podświetlane gniazda usb

Podświetlane gniazda usb

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kodlak

Kodlak
  • Nowicjusz

• 7 postów

Napisano 01 styczeń 2018 - 01:05

Witam jako mój pierwszy, na wstępie napiszę że podświetlanie chciałbym wymodzić na froncie gniazd usb od wewnątrz obudowy Cooler Master Elite 430 a mianowicie bangla mi by nie robić jakichś dyskotek paskami led, tylko pojedyncze dla dwóch gniazd, stonowane.

Diody już mam upatrzone na zasilanie DC 5V a doprowadzenie prądu do nich zamierzam wziąśc z power led-a, myślę ze płyta powinna pociągnąć takie obciążenie, natomiast może być też wada tego rozwiązania w postaci trochę słabszego świecenia wszystkich diód?, choć mam jeszcze drugie rozwiązanie w zanadrzu.

• 0

#2 tomasz1987

tomasz1987
  • Entuzjasta

• 736 postów
  • Miejscowość:Poznań

Napisano 02 styczeń 2018 - 16:12

1 Wziąć 2 zasilanie z zasilacza dioda na 5 V czyli z wbudowanym rezystorem nie będzie świecić zasilona z wtyku LED na płycie głównej
  • 0

#3 Kodlak

Kodlak
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 7 postów

Napisano 02 styczeń 2018 - 23:55

Problemem zasilenia już sie nie przejmuje, tylko umieszczeniem jakoś diod smd koło gniazd tak by niczego nie pruć we froncie czy na przykręconym laminacie gniazd i sensownie podświetlało, był również zamysł by zrobić tak jak jest np. w podświetlanych gniazdach usb w radiach samochodowych z taką aureolką wokół gniazda, tylko ze to nie zda egzaminu bo nie miejsca na fronce by to wcisnąć bez rzeźbienia jego tą aureolkę.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Podświetlane, gniazda, usb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych