Skocz do zawartości

TV 43" 3500 zł.


Recommended Posts

Witam, w najbliższych dniach planuję kupić nowy telewizor, tylko nie wiem co wybrać i mam nadzieję, że tu znajdę odpowiedź.

 

Szukam TV 43" i mogę wydać ok. 3500 zł. TV ma służyć do oglądania telewizji oraz filmów DVD i BD. Będzie podłączony do komputera kablem HDMI, ale NIE będę na nim grał w gry, ani przeglądał internetu.

 

Teraz najważniejsze pytanie, kupić 4K czy FHD? 50 Hz czy 100+?

TV będzie oglądany na wprost niego, więc nie potrzebuję dobrych kątów, nie wiem czy jest coś godnego polecenia z matrycą VA czy lepiej brać IPS?

 

Szkoda, że Samsung nie produkuje wyższych modeli 43", tylko 49", ale 49 mi nie wejdzie we wnękę, w której ma wisieć. Może by wszedł na styk, bo wnęka ma szerokość 109 cm, jednak wolałbym 43", bo będę go oglądał z odległości 2,5m. Skupmy się na razie na 43".

 

Mój obecny TV to Sony KDL-37EX500.


Temat do zamknięcia, kupiłem Sony 49XE9005.

Link to post
Share on other sites
gratuluje wyboru :)

 

Dzięki, TV super, obraz żyleta w porównaniu do starego, ale najbardziej jestem zadowolony z matrycy 100Hz, aż takiej płynności się nie spodziewałem :)

 

Mam tylko jedno pytanie, jak kabel wybrać do podłączenia z komputerem. TV nie będzie podstawowym monitorem, tylko będzie dołączony do oglądania filmów.

 

Moja karta graficzna to GTX 970 MSI GAMING 4G, a poniżej link do pełnej specyfikacji:

 

https://pl.msi.com/Graphics-card/GTX-970-GAMING-4G/Specification

 

 

Rozumiem, że potrzebuję kabla HDMI-HDMI? Długość 7m.

 

Obecnie TV jest podłączony do kompa kablem DVI-HDMI v1.3 i niestety na nim mogę zapomnieć o 4K.

Edytowane przez Sova30
Link to post
Share on other sites

No właśnie nie do końca tak jest. Są HDMI co prześlą max. Full HD, są takie co prześlą 4K, i są takie co prześlą 4k HDR 60 Hz.

 

Z tego co się już dowiedziałem potrzebny jest kabel z oznaczeniem High Speed z przepustowością 18 Gb/s.

 

I to w sumie chyba tyle :)

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

raczej nie ma znaczenia kabel HDMI, kabel jak kabel :)

Na podstawie własnego doświadczenia powiem, że jednak ma.

 

Autorze, proponuję dla spokoju kupić kabel, tak jak napisałeś, który będzie miał opis 4K + przepustowość 18GBs

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...