Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Tak jak w temacie mój problem polega na wysokim opóźnieniu i utracie pakietów podczas gry w takie produkcje jak Overwatch i Rainbow Six Siege. Problem zauważyłem około 7 dni temu i do tej pory nie ustał. Podczas gry moja postać porusza się z opóźnieniem (np. puszaczam "w" a ona idzie dalej). Na początku myślałem że to wina mojej dziesięcioletniej klawiatury membranowej lecz później domyśliłem że chodzi właśnie o utratę pakietów. Świadczą o tym chociażby znaczki pokazujące się podczas gry mówiące o utracie pakietów i wysokim opóźnieniu. U mnie znaczek z występującym opóźnieniem pojawiał się co jakiś czas prawie od początku gry w Overwatch, lecz dopiero od tych siedmiu dni widoczne są skutki utrudniające rozgrywkę. Dodam, że ping podczas gry jest w granicach 40-50ms oraz samo korzystanie z internetu nie sprawia problemu. Gdy wpisuję w cmd "ping google.com -n 25" ping jest w granicach 8-11ms i packet loss wynosi 0%. Dodatkowo zauważyłem, że gdy rozmawiam przez discord podczas gry w Overwatch występuje problem w zacinaniu rozmowy. Gdy gram w coś innego ten problem nie występuje. Ponadto dzwoniłem do mojego dostawcy, lecz ten stwierdził że internet bierze od Netii i musiałby się z nimi skontaktować, lecz ja też nie chce robić zamieszania, ponieważ problem może tkwi w moim komputerze. Dodam też, że posiadam router TP-LINK TL-WR740N i jest podłączony przez kabel Ethernet do komputera. Testowałem też bezpośrednie połączenie mojej anteny radiowej do komputera, lecz problem nie ustąpił. Bardzo proszę o pomocc  :(

Link to post
Share on other sites

Problem tkwi w radiówce bo napisałeś, że używasz anteny. Kiepskie warunki pogodowe pogarszają moc sygnału od dostawcy internetu, więc nie ma cudów. 

Skoro cały czas do tej pory było dobrze i pewnego dnia tak o się zepsuło to chyba sądzę że da się to naprawić. A warunki pogodowe obecnie są przyzwoite przynajmniej u mnie ;) 

Link to post
Share on other sites

Jeśli masz możliwość to podłącz twój internet pod inny komputer aby sprawdzić czy traci pakiety w grach. Niedawno wymieniałem taki sam router na twój bo zwyczajnie zawieszał się i tracił połączenie kablowe.

Chyba tak będę musiał zrobić, tylko laptop jest dosyć wolny xD Tylko jeszcze się zastanawiam czy mój problem może być spowodowany aktualizacją Windowsa 10 do Creators Update, którego dokonałem 18 grudnia. Dodam, że dalszych aktualizacji nie robiłem. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...