Skocz do zawartości

Monitor IPS/VA, Full HD, 24,27" przeciętny użytkownik, bez pro wzroku.


Recommended Posts

Cześć, 

 

Niestety po 4 dniach czytania i oglądania filmów na YT wymiękam. Ostatnio radziłem się jaki wybrać zasilacz do komputera i dostałem jasne rzetelne odpowiedzi - no i kupiłem.

 

Pora na monitor:

Jak widać w stopce mam wpisaną iiyama g-master black hawk G2730HSU, owszem monitor zamówiłem 21.12.2017r, ale są jakieś braki na magazynie i od nowego roku mają się pojawić. Chcę anulować to zamówienie, bo po tych 4 dniach jestem tylko ciut mądrzejszy i mam na oku co innego.

 

Jestem mało wymagającym użytkownikiem, a wzrok mam na pewno nie sokoli - (-1 na oko).

Monitor ma mi służyć w domu do przeglądania sieci, YT, praca - ale zdalna tzn. łączę się z domu przez VPN/teamviewer/anydesk z innymi jednostkami,  grania w ligę legend, starsze gry strategiczne, czasem mnie natchnie na CS 1.6 (wiem stary, ale na tym się wychowałem i grałem 10 lat temu w szkole średniej). CS GO również mam - tzn. kupiłem, ale jeszcze nie grałem :-). Wszystko wieczorami, bo wiadomo - praca. Filmy oglądam na TV 58" podłączonym do komputera 15m kablem HDMI, także odpada. 

 

Obecnie pracuje na: DELL U2212HM, jakiś stary i męczy oczy, czas reakcji według danych technicznych 8ms, ale mówię ja chyba tego w grach nie zauważam. 

 

Moje typy teraz to matryce VA:

Samsung LC24FG73FQUXEN

Samsung LC27FG73FQUXEN

Samsung LC27H580FDUXEN

iiyama ProLite XB2783HSU-B1

 

Nie wykluczam czegoś na IPS, ale te VA zdaje się ładnie świecą - jutro pobujam się po marketach i sprawdzę przede wszystkim jak te ekrany zakrzywione wyglądają. Z racji zawodu miałem styczność z 27" i jest ok, ale nie wiem jak z tymi zaokrągleniami - używacie, da się przyzwyczaić i ma to jakąś przewagę nad płaskimi ? 

 

VA przypominają mi bardziej kolory które znam i lubię z telewizorów plazmowych. Subiektywnie są dla mnie cieplejsze. Identycznie jak na S8 ustawiam wszytko pod ciepłe kolory, bo odpowiada mi ten koloryt 

 

Jak widać rozstrzał jest duży, ale jestem elastyczny - jeśli trzeba dopłacić i ma być lepsza jakość to OK.

te 144Hz bardziej do mnie przemawiają, niż wyższa rozdzielczość. Tym bardziej, że mogę sobie ją na sztywno ustawić - czyli np 120Hz i w grze 120 FPS. Jeszcze co do karty graficznej - w przyszłości zmienię ją na 1060 6GB, swoją już wystawiłem na OLX. 

Edytowane przez armani
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...