Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!
Szukam zestawu, który podoła moim wymaganiom. A więc tak: zaczynam sobie coś tam pisać w Javie/C++, lubię czasem pyknąć w jakiegoś FPS. Pograłbym w inne gierki lecz no, mój komputer nie pozwala na to! Komputer chciałbym w trochę późniejszym czasie (2 lata) rozbudować (w jakimś stopniu). Zależało by mi na tym, aby komputer był "długowieczny". Mój budżet to 3,5k-4,5k MAX. Zapomniałem dodać komputer chciałbym podkręcać. Nie obchodzą mnie za bardzo jakieś świecidełka. W zestawie chcę postawić na wydajność!

Prosiłem o pomoc na innych forach/grupach FB. Lecz koszyki tworzyły mi jakieś za przeproszeniem "barany", które dawały coffe lake na am4. Jednak były też koszyki, które były ok. Ludzie proponowali mi r5 lub i5 8600K.

Z góry dziękuję za miłe, mądre, słuszne odpowiedzi!
Wszystkiego dobrego w nowym roku!

Edytowane przez Kempol
Link to post
Share on other sites

Pytanie na co chcesz postawić: wydajność w pracy czy w grach.

Nowe Ryzeny są lepsze do zastosowań profesjonalnych i półprofesjonalnych: obróbka grafiki, rendering, programowanie czy streaming.

Intel wygrywa jeśli chodzi o wydajność w grach.

Spotykam się z opiniami, że Intel zmienił proces produkcyjny i że ich procesory zaczęły się mocno grzać.

Sam szukam obecnie jakiegoś procka do gier/programowania i mam podobny dylemat aczkolwiek skłaniam się ku Ryzenom bo czasu na granie mam coraz mniej ;).

Link to post
Share on other sites

Co z monitorem?

 

1 x SilentiumPC Grandis XE1236 http://www.esc.pl/images/icons/icon-pc.jpg1 x GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC1 x SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black1 x Intel Core i5-8600K /3.6GHz, 9MB, LGA1151, BOX/1 x MSI Z370 Tomahawk /intel Z370, DDR4, LGA1151/1 x Palit GeForce GTX1060 JetStream 6GB DDR5 192bit (1708/8000, Micron)1 x Seasonic S12II-520 520W 120mm Bronze1 x GoodRam 8GB 3000MHz CL16 Play1 x Toshiba P300 1TB 64MB cache SATA600 7200rpm

4511ł
 
Zestaw oparty o 8600K, do tego MOBO na chipsecie Z370 od MSI z niezłą sekcją zasilania, 8GB RAM z taktowaniem 3000Mhz z czasem warto dorzucić tutaj drugą.
Wydajny cooler pod OC w postaci Grandisa, GTX 1060 z 6GB pamięci VRAM od Palita z bardzo wydajnym układem chłodzenia oraz Backplate.
Standardowo 1TB HDD na dane + dysk SSD o pojemności 240GB na kościach MLC z 5 letnią gwarancją.
Całość zamknięta w obudowie od SPC, wyposażonej w piwnicę na zasilacz i okablowanie. Masz tam szklany panel jak i trzy 120mm wentylatory wraz z regulatorem obrotów.
Do tego PSU od Seasonica z dużym zapasem mocy i na dobrych kondensatorach.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...