Skocz do zawartości

Plazma vs CRT


Gość Kotecek

Recommended Posts

Gość Kotecek

A więc ^^

 

Co do obrazu... będe oglądał naziemną telewizję z anteny naziemnej, filmy DVD i DivX a więc w takim zastosowaniu ewidentnie kineskop się sprawdza lepiej. LCD wiem, ze źle a myślałem, ze plazma lepiej sobie poradzi. Ale widać na niej wady kompresji. Pewnie dużo w tym winy przekoątnej 50". Może też wyregulowanie telewizorów w markecie może pozostawiać wiele do życzenia...

 

Tak więc stwierdziłem, że zostaję na obecnym CRT 21" i nie szukam tego 29". Ale tu kaper podsunąłeś genialny pomysł :) CRT HD Ready. Popatrzyłem sobie w necie i zachwalali taki Samsung WS-32Z409P i Philips 32PW9551. Akceptuje sygnały w HD, ma 32" (wg mnie to dużo) i z racji, że wykonany w technologii Slim waży "mało" bo tylko 53kg (normalne panoramy 32" 70kg). Nawet jest taki na Allegro (Samsung) ale uszkodzony. No ale mi się nie śpieszy i można poczekać :) Były archiwalne aukcje tych TV w okolicach 600 PLN. Bardzo kompromisowy i dobry pomysł. I za niego daję Ci pochwałę :D Muszę nad tym pomyśleć i poczytać trochę czy warto myśleć nad CRT HD Ready.

 

Co do plastiku... To tu z Dil'em zgodzić się nie mogę... taki plastik jak mamy obecnie w sprzętach (błyszczący) jest efektem jakiejś mody na niego... Czy jest on tańszy w produkcji od matowego?? Uważam, ze jedna hol..ra. Bo czy on będzie matowy czy wypolerowany na połysk to nie wiem czy w kosztach da się zauważyć. W moim LG CRT z 2008r. jest najnormalniejszy plastik (czarny i srebrny), który też sprawia wrażenie tandetnego ale sienie świeci. Tak samo widziałem nową laserówkę HP z prawie identyczną obudową co moja z 2005r. Moja jest matowa a ta nowa się błyszczy. Albo monitory Ausua... te w 2008r. miały identyczną obudowę tylko, że matową a obecne się świecą. I przykładów można wymieniać więcej. Przecież jeśli świecący się plastik był by taki tańszy w produkcji to byś mi mieli go już w latach 80. czy 70. pełno. A tak nie było...

 

1979-1984 Dominowało srebro

1985-1999 Dominowała "czerń". Tzn to nie jest idealna czerń. Gdzieś znalazłem że to tzw. kolor węgla drzewnego..

2000-2005 Dominowało znowu srebro.

2006-teraz Dominuje normalna czerń. Ale od 2008/9 ta czerń się błyszczy.

 

Czemu na to zwracam uwagę... Nie dlatego, że palce widać czy problem z czyszczeniem. Przecież nie będę telewizora molestował :D Mam zamiłowania pedantyczne to i tak sprzątam. Po prostu taki świecący plastik mi się bardzo nie podoba i robi wrażenie tandetnej chińskiej zabawki. Czemu wybrzydzam... Bo TV za 2.500 PLN się błyszczy niemiłosiernie a mój nie taki stary TV z 2008r. za 750 PLN robię wyglądem lepsze wrażenie. Oczywiście z błyszczącym TV tez bym mógł żyć. W końcu ma on wyświetlać obraz. Ale niesmak taki jest.

 

Co do gabarytów i wagi... Zarówno 29"/32" CRT jak i 50" PDP/LCD to są grzmoty niemiłosierne. Tylko proporcje inne. Ale pokój mam duży i wielka pupa CRT mi nie straszna. Zresztą na biurku jeden bobek taki stoi i przeszkadza mi to :D Zresztą nie ma róży bez kolców. jestem świadomy wad CRT ale akurat nie przeszkadzają mi one za bardzo.

Link to post
Share on other sites

Jakiś rok temu widziałem takiego hd Samsunga w MM, ceny nie pamiętam, mimo że nie lubię takich sklepów to może warto jest tam podzwonić czy jeszcze nie mają jakieś egzemplarze.

a co do tych telewizorów CRT hd to mi się właśnie przypomniało że mój znajomy ma takiego Philipsa i specjalnie go sprowadzał z zagranicy bo w Polsce nigdzie go nie było. Oprócz wspomnianych Samsungu czy Philipsie jest jeszcze JVC a dokładnie JVC HV 36P38 jest to absolutny Król CRT hd 36 calowy potwór który był w ofercie ze specjalnym stolikiem albo bez.

Na tej stronce jak dobrze poszukasz to znajdziesz informacje o takich tv http://www.hdtv.com.pl/.

Szkoda że te tv w Polsce były mało popularne, bo akurat w tym okresie królowały plazmy i LCD a CRT hd kupowali jedynie zagorzali przeciwnicy jednego i drugiego. A od siebie jeszcze dodam że taki Philips 32PW9551 bije na głowę większość tv na rynku, wiem bo widziałem :] . Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

http://img13.imageshack.us/img13/6359/rozmiar.th.jpg

TV LCD LED Philips 32PFL9705

Pozdrawiam.

Chyba najlepszy lcd jaki w życiu widziałem i pod względem obrazu i i wykonania ( szczotkowe aluminium) do tego pełne podświetlenie LED, ambilight pod kolor ściany, kanały sd wyglądają rewelacyjnie, przez świetne skalowanie. Tylko CENA :]
Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Być może tak jest z tym recyklingiem...

 

Ten Philips 32PFL9705 jest świetnie wykończony. Istna perfekcja :) Ale cena już mniej perfekcyjna. Chociaż co do jakości plastiku to mnie zadowala w zasadzie każdy, nawet ten na low endowym CRT, który stoi na biurku. Byle się nie świecił :P

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
Gość Kotecek

Właśnie zajrzałem i są 2 Samsungi i 2 Philipsy HD Ready w cenach ok 400-600 PLN. Tylko, że kupować kineskop na odległość to trochę bał bym się. Wolał bym przed zakupem obejrzeć na własne oczy jak działa. Jak się znajdzie coś mojej okolicy to się zainteresuję.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...