Skocz do zawartości

Monitor 22-24' max 500


Recommended Posts

A więc niedługo będę składał komputer i rozglądam się za monitorem ale parametrów jest tyle że ciężko coś wybrać nie mając o tym pojęcia.

 

Monitor do gier programowania i zwykłego domowego użytku, bez fajerwerków i zbędnych gadżetów, 60hz wystarczy, jedyne moje wymaganie to żeby kolory były ładne i nie zepsuł się po paru miesiącach.

Link to post
Share on other sites

Czemu szkoda kasy? Na morelach widziałem spory wybór monitorów 22' a i 24 sie zdarzały do 500 zł,rozumiem że cena może być trochę wyższa ale sory twoje propozycja jest trochę słaba jeżeli proponujesz mi zwykły "plebejski" 60hz monitor, prawie raz droższy niż zakładam kupić, na pewno da się kupić taniej sprzęt który wytrzyma dłużej niż parę miesięcy

Link to post
Share on other sites

Jeśli ma tylko wyświetlać obraz, obojętnie jak, to pewnie 500 zł wystarczy... Tak, jak da się dojechać z Polski do Portugalii Maluchem i Maserati... Na każdy produkt masz 24 miesiące rękojmi, więc jeśli patrzysz pod tym względem - nie ma różnicy, co kupisz.

Link to post
Share on other sites

Zobacz ten monitor:

 https://www.morele.net/monitor-philips-243v7qdab-00-1254805/

Powinieneś być zadowolony.

dzięki za odpowiedz, własnie siedzę w necie i szukam jakich monitorów z racji ze nikt nie odpowiadał, zastanawiałem się nad tym który podałeś i nad tym https://www.morele.net/monitor-benq-gw2470hm-1043161/

 

jaka jest twoja opinia na temat tych monitorów?

Jeśli ma tylko wyświetlać obraz, obojętnie jak, to pewnie 500 zł wystarczy... Tak, jak da się dojechać z Polski do Portugalii Maluchem i Maserati... Na każdy produkt masz 24 miesiące rękojmi, więc jeśli patrzysz pod tym względem - nie ma różnicy, co kupisz.

Rozumiem, ale ja w sumie nie potrzebuje typowo gamingowego ekranu, ani nic specyficznego, po protstu ładny obraz i coś co "trochę potrzyma" więc zagiąłeś mnie trochę ceną, bo za 900 monitor do przeglądania internetu/ programowania/ pogrania w coś 3 godziny dziennie to dla mnie trochę wyrzucanie pieniędzy w błoto. nie potrzebuje luksusu, tylko coś standardowego z czego będę zadowolony. z gwarancją to też tak nie bardzo bo mieszkam w irlandii (elektronika jest tu strasznie droga w przeliczeniu na złotówki), wiec lipa po 2-3 miesiącach użytkowania odsyłać monitor na gwarancje gdzie sama wysyłka kosztowałaby mnie polowe jego wartości, więc sama wytrzymałość sprzętu robi dla mnie różnicę

Edytowane przez adampzb
Link to post
Share on other sites

Myślę, że z obu byś był zadowolony. Teoretycznie ten BenQ ma trochę "słabszą" matrycę. Więc kolory trochę ucierpią - czarny odcień za to będzie bardziej "czarny" niż w IPS. W tej cenie niestety nie poszalejesz. Wybierz solidną firmę jak Philips albo właśnie ten BenQ. Najważniejsze to IPS lub AMVA.

Osobiście wziąłbym Philips. Więcej plusów jest za Philipsem. Chociażby więcej zastosowanych technologi - energooszczędność - lepszy design. - Moja opinia. :P

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przejrzyj oferty na morele, x-kom, komputronik, euro RTV, zaznacz w wyszukiwaniu matryce amva/ips/va w rozmiarze 22"-24" - szedłbym raczej w 24" do 550zl zobacz kto oferuje lepsze parametry może na farta cos z flicker free i low Blue light znajdziesz. Wybierz 2-3 najlepsze opcje i wybierz ten który najbardziej ci się podoba. Jak ma wadę fabryczną to się zj**ie po 3 miesiącach jak nie to podziała z 10lat. Kazda elektronikę kupujesz z podejściem, ze sie jutro rozleci ? Masz gwarancje w razie czego ale nikt ci nie da gwarancji ze nie trafisz wadliwego egzemplarza co się raczej rzadko zdarza.

Link to post
Share on other sites

Ja właśnie nie siedzę "wiele godzin dziennie", tak jak pisałem ~3h dziennie 5 dni w tygodniu, czasem bawię się w Unity, czasem w coś pogram, czasem po prostu przeglądam Internet i słucham muzyki. jak pisałem wcześniej, nie potrzebuje luksusu bo po prostu nie spędzam przy tym tyle czasu żeby się tym przejmować 

Każdego sprzętu nie kupuję z myślą że się zepsuje ale jak coś z najniższej półki cenowej to staram sie omijać buble i wolę wziąć coś co ma mniej bajerów a potrzyma dłużej niż najtańszy "odpicowany" bajer który będzie miał problemy z funkcjonalnością przez najniższa jakość tych bajerów. Inne sklepy niż morele tez odpadają bo cały komputer zamawiam z moreli wiec dostane tez jakiś rabat za duze zamówienie i wszystko przyjdzie w jednej paczce

Edytowane przez adampzb
Link to post
Share on other sites

@adampzb

 

Nie bardzo rozumiem potrzeby przeliczania na złotówki. Mieszkasz w Irlandii, wiec pewnie zarabiasz w euro. Ceny w euro aż tak bardzo odbiegają od tych w Polsce? A gwarancja w Irlandii nie jest czasem lepsza?

 

W UK nie mam żadnych wątpliwości co do kupowania na miejscu albo w Amazonie.

Przykładowy monitor BenQ GW2470H z drugiego linka powyżej kosztuje w Euro rtv agd 509 zł.

W Amazonie 105.2 GBP a w euro odpowiednio po kursie. Co tu liczyć jak to samo a i pewnie dostawa do Irlandii także darmowa.

 

Komputer też tak super tanio w Polsce składasz, że nie warto jednak gwarancję mieć tam gdzie mieszkasz?

 

Ja jakbym nie liczył to płacę za podzespoły podobnie albo niewiele więcej w UK niż w Polsce w zł. Stąd biorę miejscową gwarancję.

 

Chyba, że masz swoje powody to rozumiem i nie ma tematu.

 

 

Miałem kiedyś Nec z serii wgx na IPS i obraz był cudny.

Tutaj też matryca chyba niczego sobie w tej cenie.

 

Cena tego Benq całkiem przyjemna, sam rozważę ten zakup, chociaż po zobaczeniu w akcji monitora 21:9 LG chyba poczekam z zakupem :)

 

Edytowane przez 07zglos_sie
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...