Skocz do zawartości

Nowy zestaw (Z370 + i7-8700K)


Recommended Posts

Witam

Stoję przed wyborem... Aktualnie posiadam gamingowego laptopa MSI GE70 2PE Apache Pro w specyfikacji:

 

Procesor: Intel Quad Core i7-4720HQ @ 2.60GHz (Haswell-MB)

Płyta główna: MSI GE70 (MS-1759)

Pamięć: DDR3 PC-12800 16GB (2 x 8GB)

Grafika: NVIDIA Optimus (GeForce GTX660M & Intel HD Graphics 4600)

HDD1: SSD mSATA Crucial CT128M550SSD3 (120 GB)

HDD2: HDD SATA HGST HTS721010A9E630 (1 TB)

HDD3: SSD mSATA Crucial CT128M550SSD3 (120 GB)

LAN: Killer E2200 Gigabit Ethernet Controller

WiFi: Intel Dual Band Wireless-AC 3160

Audio: Realtek HD Audio (ACL 892)

System: Windows 10 Pro x64

 

Ostatnio wymieniłem w nim pastę pod CPU i GPU, co dało około -10 stopni chłodniej według czujników na procesorach... Niestety throttling i7 oraz już stare kondensatory (mam go już 2,5 roku) włączają Turbo Cooling i laptop coraz bardziej hałasuje :( niestety w słuchawkach problemu nie ma, ale bez można dostać nerwicy jak w idle się odpala dodatkowe chłodzenie...

 

Postanowiłem zmienić laptop na nowy sprzęt, czyli albo nowy MSI 17" (około 5 tyś PLN bez SSD które trzeba dokupić) albo nowy PC jak przekonam kobietę, że nie będzie zajmował miejsca i przeszkadzał...

 

Wstępną specyfikacja PC to:

 

CPU: Intel Core i7-8700K @ 3,7GHz 12MB (Coffee Lake)

Płyta: MSI Z370 Tomahawk

Chłodzenie CPU: Corsair Hydro Series 100 (2 x fan 120mm) Iub Corsair Hydro Series 115i (2 x fan 140mm)

Pamięć RAM: Corsair Vengeance LPX DDR4 16GB 2666MHz CL16 (zestaw 2x8GB)

SSD1: AData 128GB Ultimate SU800 M.2 2280

SSD2: AData 128GB Ultimate SU800 M.2 2280

Zasilacz: Corsair CX650M 650W Bronze

Obudowa: Corsair Carbide Clear 400C Black lub Fractal Design Define R5/R6 Black Window

System: Windows 10 Pro x64 OEM w Dual Boot z macOS High Sierra

 

Do tego zestawu już mam:

Klawiatura: CM Storm Quickfire TK Brown Cherry

Mysz: Razer Death Adder Chroma

Podkładka: SteelSeries QCK+

Monitor: LG Flatron E2250T

Słuchawki: Steel Series Siberia 2 Black

Głośniki: Microlab Solo 2

Dysk zewnętrzny: WD MyPassport 2TB USB 3.0

 

Dyski SSD M.2 będą w slot ach na płycie i skonfigurowane w RAID 0 pod system Windows 10 Pro x64 oraz macOS High Sierra (specyfikacja płyty wspiera macOS).

Nad kartą graficzną się zastanawiam, raczej jakiś NVidia GTX od MSI (moim zdaniem lepsze od AMD Radeon), a jak budżet pozwoli, to dwie grafiki pod SLI i wtedy zmienie zasilacz na mocniejszy 750-850W.

Monitor na razie mam stary LG Flatiron E2250T obsługujący full HD po HDMI, który mimo 8 lat daje radę. W planach jest nowy gamingowy monitor 24" lub 27" w 120Hz.

 

Komputer będzie dla córki, która we wrześniu pójdzie do szkoły oraz dla mnie do rozrywki i dla żony do Internetu.

 

Sprzęt używam do:

- FPS (Battlefield 1, CSGO, Far Cry)

- RPG & MMO (The Elder Scrolls Online, Fallout 4, Wiedźmin 3, Diablo 3, World of Warcraft)

- innych gierek (np. Player's Unknown Battleground, GTA5, Heartstone, Starcraft 2, Batman, Dishonored)

- oglądam filmy

- przeglądam Internet

- słucham muzyki

- sporadycznie robię obróbki zdjęć i wideo

- odpalam też maszyny wirtualne na VMware Workstation albo Hyper-V (dlatego 16GB RAM, ale nie wykluczam opcji 2x16GB, płyta obsługuje do 4x16GB :) ).

 

Kupno dysku HDD do PC wykluczam, bo posiadam NAS w sieci domowej o prędkości 1GB, ale zawsze mogę wymontować z laptopa.

 

Wstępne koszty PC to około 5 tyś PLN bez GPU i nowego monitora, czyli około tyle samo co nowy laptop z GTX1050Ti I ekranem 120Hz... Ale tutaj po 2 latach nie będzie hałasu chłodzenia i można łatwo zrobić modernizacje, czego nie ma w laptopie. Laptopa używam jako stacjonarnej stacji roboczej ze względu na kompaktowość ale wydajność już powoli staje się niska - ostatnio robiłem testy 3D Mark po zmianie pasty pod CPU i GPU (https://www.3dmark.com/sd/4931325)

 

Nowy PC zaplanowałem tak, że wydam około 5 tyś na start a potem z czasem dokupię grafikę i konkretny monitor. Nowa jednostka ma być wydajna, tak żeby wszystko chodziło bez problemu i można było rozbudować w razie czego. Wiem że jest to wydajna specyfikacja, która przewyższa moje potrzeby, ale inwestuje w sprzęt na ponad 2 lata.

 

Co o tym sądzicie? Czy jest to dobra specyfikacja? Co można jeszcze coś zmienić?

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Do i7 ramy 2666 raczej slaba opcja, polecałbym 3000/3200 lub wyzej a co do SLI, sporo osob z benchmarka uwaza ze oplacalne tylko na plytach z soketem 2011,

 

W ogole jakie karty chcesz do SLI, zastanawiales sie nad jedna karta a konkretna? np Aorus 1080/1080ti/extreme ew 1070 - zalezy jaki budzet na karte :)

Link to post
Share on other sites

Sli to bym raczej odradzał - technologia jest mizernie wspierana, a poza tym nic poniżej 1070 w SLI nie zepniesz czyli to koszt minimum 4000zł. Mniej problematyczny jest zakup jednej wydajniejszej karty i jej ewentualna wymiana na nową generację. Szczególnie, że mówimy cały czas o FHD gdzie po prostu nawet 2x1070 to spora przesada, o duecie mocniejszych kart nie wspominając. 

 

Ramy tak jak kolega wyżej napisał, co najniej 3000 do takiego zestawu.

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

Nie da się tego czytać, zrób z tym porządek.

Zestaw bez sensu, głośne AIO taniej masz powietrzne z lepszą kulturą pracy, SSD na TLC, kiepski PSU w tej cenie.

 

 

 

Dyski SSD M.2 będą w slot ach na płycie i skonfigurowane w RAID 0 pod system Windows 10 Pro x64 oraz macOS High Sierra

Nie ma jak macierz z tandetnego dysku, który się do tego nie nadaje. Za cenę dwóch masz jednego M8Pe 256GB na MLC z 5 letnią gwarancją.

 

Po co CI SLI ? - jeden wydajny układ i tyle w temacie.

 

Ogarnij tą ścianę tekstu i przenosimy temat do ZK bo tutaj na konkretną pomoc bym nie liczył.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Witam Stoję przed wyborem... Aktualnie posiadam gamingowego laptopa MSI GE70 2PE Apache Pro w specyfikacji: Procesor: Intel Quad Core i7-4720HQ @ 2.60GHz (Haswell-MB) Płyta główna: MSI GE70 (MS-1759) Pamięć: DDR3 PC-12800 16GB (2 x 8GB) Grafika: NVIDIA Optimus (GeForce GTX660M & Intel HD Graphics 4600) HDD1: SSD mSATA Crucial CT128M550SSD3 (120 GB) HDD2: HDD SATA HGST HTS721010A9E630 (1 TB) HDD3: SSD mSATA Crucial CT128M550SSD3 (120 GB) LAN: Killer E2200 Gigabit Ethernet Controller WiFi: Intel Dual Band Wireless-AC 3160 Audio: Realtek HD Audio (ACL 892) System: Windows 10 Pro x64 Ostatnio wymieniłem w nim pastę pod CPU i GPU, co dało około -10 stopni chłodniej według czujników na procesorach... Niestety throttling i7 oraz już stare kondensatory (mam go już 2,5 roku) włączają Turbo Cooling i laptop coraz bardziej hałasuje :( niestety w słuchawkach problemu nie ma, ale bez można dostać nerwicy jak w idle się odpala dodatkowe chłodzenie... Postanowiłem zmienić laptop na nowy sprzęt, czyli albo nowy MSI 17" (około 5 tyś PLN bez SSD które trzeba dokupić) albo nowy PC jak przekonam kobietę, że nie będzie zajmował miejsca i przeszkadzał... Wstępną specyfikacja PC to: CPU: Intel Core i7-8700K @ 3,7GHz 12MB (Coffee Lake) Płyta: MSI Z370 Tomahawk Chłodzenie CPU: Corsair Hydro Series 100 (2 x fan 120mm) Iub Corsair Hydro Series 115i (2 x fan 140mm) Pamięć RAM: Corsair Vengeance LPX DDR4 16GB 2666MHz CL16 (zestaw 2x8GB) SSD1: AData 128GB Ultimate SU800 M.2 2280 SSD2: AData 128GB Ultimate SU800 M.2 2280 Zasilacz: Corsair CX650M 650W Bronze Obudowa: Corsair Carbide Clear 400C Black lub Fractal Design Define R5/R6 Black Window System: Windows 10 Pro x64 OEM w Dual Boot z macOS High Sierra Do tego zestawu już mam: Klawiatura: CM Storm Quickfire TK Brown Cherry Mysz: Razer Death Adder Chroma Podkładka: SteelSeries QCK+ Monitor: LG Flatron E2250T Słuchawki: Steel Series Siberia 2 Black Głośniki: Microlab Solo 2 Dysk zewnętrzny: WD MyPassport 2TB USB 3.0 Dyski SSD M.2 będą w slot ach na płycie i skonfigurowane w RAID 0 pod system Windows 10 Pro x64 oraz macOS High Sierra (specyfikacja płyty wspiera macOS). Nad kartą graficzną się zastanawiam, raczej jakiś NVidia GTX od MSI (moim zdaniem lepsze od AMD Radeon), a jak budżet pozwoli, to dwie grafiki pod SLI i wtedy zmienie zasilacz na mocniejszy 750-850W. Monitor na razie mam stary LG Flatiron E2250T obsługujący full HD po HDMI, który mimo 8 lat daje radę. W planach jest nowy gamingowy monitor 24" lub 27" w 120Hz. Komputer będzie dla córki, która we wrześniu pójdzie do szkoły oraz dla mnie do rozrywki i dla żony do Internetu. Sprzęt używam do: - FPS (Battlefield 1, CSGO, Far Cry) - RPG & MMO (The Elder Scrolls Online, Fallout 4, Wiedźmin 3, Diablo 3, World of Warcraft) - innych gierek (np. Player's Unknown Battleground, GTA5, Heartstone, Starcraft 2, Batman, Dishonored) - oglądam filmy - przeglądam Internet - słucham muzyki - sporadycznie robię obróbki zdjęć i wideo - odpalam też maszyny wirtualne na VMware Workstation albo Hyper-V (dlatego 16GB RAM, ale nie wykluczam opcji 2x16GB, płyta obsługuje do 4x16GB :) ). Kupno dysku HDD do PC wykluczam, bo posiadam NAS w sieci domowej o prędkości 1GB, ale zawsze mogę wymontować z laptopa. Wstępne koszty PC to około 5 tyś PLN bez GPU i nowego monitora, czyli około tyle samo co nowy laptop z GTX1050Ti I ekranem 120Hz... Ale tutaj po 2 latach nie będzie hałasu chłodzenia i można łatwo zrobić modernizacje, czego nie ma w laptopie. Laptopa używam jako stacjonarnej stacji roboczej ze względu na kompaktowość ale wydajność już powoli staje się niska - ostatnio robiłem testy 3D Mark po zmianie pasty pod CPU i GPU (https://www.3dmark.com/sd/4931325) Nowy PC zaplanowałem tak, że wydam około 5 tyś na start a potem z czasem dokupię grafikę i konkretny monitor. Nowa jednostka ma być wydajna, tak żeby wszystko chodziło bez problemu i można było rozbudować w razie czego. Wiem że jest to wydajna specyfikacja, która przewyższa moje potrzeby, ale inwestuje w sprzęt na ponad 2 lata. Co o tym sądzicie? Czy jest to dobra specyfikacja? Co można jeszcze coś zmienić? Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

Masakra normalnie. Zrób porządek z tym tematem 

http://filmyfantastyczne.pl/wp-content/uploads/2016/01/MatrixWachowscy.jpg

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Przepraszam za bałagan w temacie... Dopiero teraz widze jak to wygląda, wcześniej zakładałem temat w Tapatalk Pro w telefonie i nie widziałem że zrobił sie tkai misz masz :( Niestety nie mam możliwości edycji pierwszego posta, tak bym zrobił porządek...


RAM - dziękuje za sugestie co do pamięci, ale według specyfikacji Intel procesor i7-8700K natywnie obsługuje 2666MHz i dlatego chciałem takie pamięci zastosować. Płyta obsługuje pamięci nawet 4000MHz więc nie będzie problemu z innymi prędkościami... 

 

 

AUDIO - płyta MSI Z370 Tomahawk ma kompatybilność pod system macOS High SIerra, układ audio Realtek ACL892 działa bez problemu pod tym systemem, nie wiem jak z układem ACL1220, wiem że jest lepszy... Wybór płyty SLI Plus nie ma chyba sensu jeśli nie bedę szedł w SLI, bo chyba ona jest dedykowan pod tą opcje... 

Opcja SLI - tutaj brałem pod uwage taką opcje, ale widze że nie ma to sensu pod moje potrzeby i raczej skieruje się ku jednej karcie, gdzie lepiej kupić jedną mocnieszją niż dwie słabsze w SLI. Jeszcze nie wybrałem karty, ale rozważam GTX1060 lub GTX1070. Nie wiem co teraz jest dobre do grania... Muszę się zastanować jeszcze, ale to dopiero jak złożę wstępnie komputer. Katra może poczekać nawet do marca, jest masa kart na rynku. Nie wiem jaką wybrac jeszcze i ile ma mieć optymalnie VRAM i jakie chłodzenie, czy fabrycznie z OC czy bez...
 

Chłodzenie CPU - jeszcze się zastanawiam nad chłodzeniem... Biorę pod uwagę Corsair Hydro Series H115i, jest to najwydajniesze chłodzenie od firmy Corsair z dwoma wentylatorami 140mm, chociaż użytkownicy skarżą sie na hałas tych wentylatorów... Nie wiem jeszcze czy będzie to ten model na 100%, ale chciałbym raczej wodny system do i7-8700K niż chłodzenie powietrzem... Może coś tutaj doradzicie innego niz Corsair, choć fajnie będzie spasować chłodzenie Corsair do obudowy Corsair... Planuje podkręcić tego i7-8700K na 5GHz i stabilnie pracować na tej częstotliwości, nic więcje mi nie potrzeba...

 

Dyski SSD - Co do dysków SSD M.2 2080... Tutja raczej skieruje się na inne dyski - raczej wybiore Plextor PX-128M8PeG SSD 128GB M.2 2280 PCIe Gen 3x4 NVMe, które mają lepszy kontroler oraz pamięci MLC. Jeszcze rozważam czy brać 2 x 128GB, czy może jednak bez RAID 0 wezmę jeden dysk 256GB... Co do samego RAID 0  to prędkości dwóch dysków w tym RAID są o wiele lepsze niż jednego dysku, dlatego rozważam taką opcje...

 

Komputer docelowo będzie pracował pod macOS High Sierra, a w/w konfiguracja, to aż za dużo dla tego systemu. Dopiero jak przejdę na Windows 10 Pro, to będę inwestował w lepszy monitor i karte grafiki (GTX1060/1070) tak żeby gry, w które gram chodziły przyzwoicie...

 

Dzisiaj zamówiłem obudowę Corsair Carbride Clear 400C oraz zasilacz do niej - wybrałem finalnie Corsair TX650M, zamiast CX650M. Przekonało mnie 7 lat gwarancji oraz certyfikat Bronze Gold. Zakładam że ten zasilacz uciągnie bez problemu i7-8700K + 16GB RAM + jakiś GTX1060/1070 plus 1-2 dysi SSD M.2 i ewentualnie jakiś HDD 1TB...

Edytowane przez cru5h
Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o kartę graficzną, to 1060 do fullhd starczy, przy czym trochę będzie odstawać od reszty konfiguracji - może to być dobra opcja na początek, z zamysłem wymiany na nowszą generację kiedy takowa się pojawi - jednak warto moim zdaniem przemyśleć, czy wydając tak duże kwoty na resztę zestawu nie dołożyć do 1080. Wiem, że ceny GPU zwalają z nóg, ale wydawać tyle na ramy, płytę, procesor, po czym zdławić to wszystko kartą która sprawi, że w grach te wszystkie wydajne podzespoły będą się nudziły trochę szkoda.

 

Z tym i7 na 5Ghz to bym się za bardzo nie napalał. Musiałbyś kupić selekta, albo trafić bardzo dobrą sztukę, no i bez delida zapomnij. Chłodzenie które wybrałeś szału nie robi. Nie sugeruj się tym, że producent obudowy i chłodzenia ten sam, bo jak zauważono wyżej, nawet dobre AC będzie miało lepszą kulturę pracy, więc można wybrać lepiej.

 

Zasilacz który wybrałeś starczy bez problemu.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze rozważam zamiast i7-8700K zakupić i5-8600K. Procesor i7-8700K brałem pod uwagę ze względu na wirtualizacje, ale i5-8600K też obsłuży moje potrzeby.... Róznica w cenie procesorów to około 400zł, więc się zastanawiam czy warto. Mogę tez zejść z ceny w przypadku niższego procesora i5-8600K na pamięciach RAM stosując te o niższych częstotliwościach... Pytanie czy jest sens oszczędzać około 500-700zł...

 

Jeśli chłodzenie to jakie? Obecnie w obudowie będę mieć standardowo wiatraki 1x120mm i 1x140mm, dokupiłem też drugi 140mm. Planowałem dać chłodnice z wiatrakami 2x140mm na froncie, wiatraki 2x140mm na górze oraz 1x120mm z tyłu, coś takiego jak pokazuje Corsair ( http://www.corsair.com/en-eu/carbide-series-clear-400c-compact-mid-tower-case )
 

 

obudowa.jpg

 

Link to post
Share on other sites

Jak bierzesz na dłuzej  to jednak 12 wątków   a co do zegara nie ma sie co tak napinać na te 5 ghz.to tylko taka bariera psychologiczna

Nie odczujesz nic jako system czy  tam  5 czy 4.7   a np  na płytach asusa jest 4.7 w standardzie ;)

 

Co  do zasilacza to mzoe focus gold 550w .

https://www.purepc.pl/zasilacze/seasonic_focus_plus_gold_550_w_najlepszy_w_swojej_klasie

Wyszedł dobrze w teście purepc


Co  do sli plus to jej obsługa sli  to tylko  1 z funkcji .Tam od pewnego momentu w płytach msi to chyba każda to ma  a warto  dołozyc do alc 1220 ;)


Co  do ram to owszem natywnie to 2666 i  tyle trzeba miniumum a zawsze te 2666  tez mozna w oc dać ;)

Link to post
Share on other sites

Już wiem, że karta ACL1220 pójdzie na macOS High Sierra, więc chyba zdecyduję się na zmianę płyty z MSI Z370 Tomahawk na MSI Z370 SLI Plus.

Co do zasilacza to już zamówiłem tego Corsair TX650M... W odobnej cenie mam 650W też Bronze Gold, tylko nie jest w pełni modularny tylko półmodularny.

 

Co do kwesti RAID 0 i dwóch SSD 128GB, to jednak macOS High Sierra nie obsłuzy tego i zostaje mi opcja z jednym dyskiem Plextor 256GB M.2 PCIe PX-256M8PeG. Zastanawiam się też czy brać w/w dysk na M.2 2080 NVMe czy zwykły na SSD 2,5" SATA3. Dysk ma być pod system.

Edytowane przez cru5h
Link to post
Share on other sites

 

 

więc chyba zdecyduję się na zmianę płyty z MSI Z370 Tomahawk na MSI Z370 SLI Plus.

Niewiele drożej masz z mocniejszą sekcją Z370 Extreme 4. 

 

 

 

Co do zasilacza to już zamówiłem tego Corsair TX650M...

Eh, za tyle masz lepszy Seasonic Focus 550W Gold.

400C też szału nie robi, ani to przewiewne, ani jakoś dobrze wykonane. Zwykła pleksi zamiast szkła na panelu.

Pod system i kilka gier możesz w sumie iść w Iriidum Pro 240GB.

Link to post
Share on other sites

Wszystko ok, tylko po co w nowoczesnej płycie głównej ASRock Z370 Exteme 4 wyjście grafiki D-SUB (VGA)? Wszystkie nowoczesne monitory mają HDMI lub Display Port lub DVI. D-SUB to przestarzała technologia... Takie coś właśnie dyskwalifikuje dla mnie produkt. Po co mam płacić za złącza których nie użyje...

Druga sprawa, że to jest płyta jak dla mnie tylko z lepszą mocną sekcją zasilania i większą obsługą częstotliwości RAM, co dla mnie jest mało istotne bo nie będę inwestować w pamięci 4000MHz.

 

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez cru5h
Link to post
Share on other sites

Bo  tak sobie dali i  tyle a  włściwie to jest plus a nie minus .

Co do asroka to on został wykopany z tej samej dziury co i msi i każde inne .Na nalepce i tak bedziesz miał made in china.

Asrock ma obecnie 3  lata gw wiec nie widze problemu a fajnie jak ci padnie to dostajesz nowa sztuke a msi lutuje bo ma serwis ;)

Link to post
Share on other sites

Kolejna zmiana... Udało mi się znaleźć obudowę Fractal Design Define R5 Black w super cenie około 350zł więc finalnie chyba będzie ta obudowa.

Pytanie co do zasilacza czy ten proponowany Seasonic Focus Plus Gold 550W będzie wystarczający pod i7-8700K + 16GB DDR4 3000MHz + GTX1060/1070?

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez cru5h
Link to post
Share on other sites

W kwestii dźwiękowych miałem trochę płyt od MSI i ASRocka, krótko podsumowując:

 

 

  • ASRock daje konkretne bebechy dla swoich zintegrowanych układów audio, wzmocnienie dla słuchawek jest mocne i ma dobre brzmienie 

 

  • natomiast MSI lubi oszczędzać na integrach audio, nawet trochę w droższych płytach, często brakuję niższych tonacji, szczególnie w połączeniu z ALC892, ~dźwięk jak z telefonu, do dziś mam koszmary po płycie MSI Z97-G43...

 

 

pamiątki może warto szybsze wsiąść jak starczy budżetu:

 

  • G.Skill Ripjaws V DDR4, 2x8GB, 3600MHz, CL16

https://www.morele.net/pamiec-g-skill-ripjaws-v-ddr4-2x8gb-3600mhz-cl16-f4-3600c16d-16gvk-836225/

 

  • co do wody Corsair Hydro Series H115i

wybór będzie efektywny... pod warunkiem... że... oskalpujesz... tego... 8700K...

i też płyta musi mieć mocną sekcję zasilania VRM, jak wiadomo chłodzenie AIO za słabo albo w ogóle nie wieje na radiatory od sekcji, throttling sekcji na płytach Z370, już nie raz był wspominany na tym forum

Link to post
Share on other sites
i7 8700K czy i5 8600k kupują miłośnicy/fani podkręcania.Po OC będziesz miał wysokie temperatury nie tylko na procku ale i sekcji zasilania więc i tu wypada też lepszą płytę kupić i posiadać znakomite odprowadzenie ciepła.Z czasem temp urośnie bo pasta intelowska straci swoje właściwości a w lecie będziesz mógł cherbatę zaparzyć bo buda będzie robić za dystrybutor wody gorącej. Ogólnie,procesory z K odradzam bo jak robić OC to robić ale po drodze masz wiele przeszkód i,żeby je ominąć musisz wyłożyć więcej pieniędzy łącznie skalpem.
 
i7 8700+extreme4 lub sli plus,K6 to dobre połączenie a RAM najtańszy bo ceny są poj....e więc 2666MHz wystarczy,zresztą jest to minimum. Różnice jakie są zobacz: 
 
 
 
 
 
Przy OC z prockami K jeszcze kilka fps wyciągniesz a tak nie ma sensu przepłacać za ram.
Chyba,że bardzo tobie zależy to możesz łyknąć Pamięć Corsair Vengeance LPX DDR4, 2x8GB, 3333MHz, CL16  i podkręcić je do 4000MHz tylko cena blisko i5 8600K jak w przypadku proponowanych G.Skill Ripjaws V DDR4, 2x8GB, 3600MHz, CL16  :D 
 

 

Udało mi się znaleźć obudowę Fractal Design Define R5 Black w super cenie około 350zł więc finalnie chyba będzie ta obudowa
Lepiej kup Big Tower żebyś miał przestrzeń w zbieraniu ciepła z VRM.
Edytowane przez lwses
Link to post
Share on other sites

Na big tower nie mogę sobie pozwolić...

 

Raczej będę kierował się rozsądkiem i przemyśle czy warto dołożyć do serii K...

Co do firmy płyty tak jak wcześniej pisałem nie mam przekonania do ASRock, te złącze D-Sub nie wiem po co...

 

Jeszcze możecie podać jakieś propozycje od Gigabyte i Asus to było by miło.

Co do grafiki to już wiem, że w przyszłości kupię albo Gigabyte GTX1060 Windforce 6GB OC albo MSI GTX1060 Gaming X 6GB, są to najlepsze obecnie GTX1060...

Mozliwe, że jak karty pójdą w dół to skuszę się jednak na GTX1070. Jeszcze rozważam jakiegoś Radeon a RX480, bo karty ATI lepiej chodzą pod macOS I jest mniej problemów niż z NVidia.

 

Pytanie jak z tym proponowanym modularnym zasilaczem Seasonic 550W Focus Plus 80 Gold? Czy on uciągnie takie GTX czy Radeona zakładając, że procek będzie jednak i7-8700 lub i5-8400? Na stronach opisu kart GTX1060 podano, że wymaga zasilacza 400W więc jest zapas...

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez cru5h
Link to post
Share on other sites

 

 

Na big tower nie mogę sobie pozwolić

Za duża czy za drogo.

 

 

Raczej będę kierował się rozsądkiem i przemyśle czy warto dołożyć do serii K

Nie warto.

 

 

Co do firmy płyty tak jak wcześniej pisałem nie mam przekonania do ASRock, te złącze D-Sub nie wiem po co... Jeszcze możecie podać jakieś propozycje od Gigabyte i Asus to było by miło
 

Asrock to dobre płyty a monitory z d-sub taniutkie i komuś może się przydać,fajnie że jest.Ma dodatkowo 2 złącza sata więcej.

Giguś i asus mają ciekawe płyty dopiero z górnej półki i są drogie do no K nie warto.

 

 

Gigabyte GTX1060 Windforce 6GB OC albo MSI GTX1060 Gaming 6GB, są to najlepsze obecnie GTX1060

Nie są najlepsze.

 

 

Pytanie jak z tym proponowanym modularnym zasilaczem Seasonic 550W Focus Plus 80 Gold?

Uciągnie spokojnie z gtx1080. 

Link to post
Share on other sites

Na big tower nie mam miejsca.

 

Czyli, co do płyty zostaje albo jakiś MSI Z370 z ACL1220, albo ASRock Z370 Extreme4. Jeśli pójdę w i7-8700 lub i5-8600 to lepsza sekcja zasilania w ASRock nie będzie mieć znaczenia, bo i tak nie będę podkręcać...

 

Płyty MSI z układem ACL1220 są tylko dwie, które teraz biorę pod uwagę: MSI Z370 SLI Plus oraz ciut droższa MSI Z370 Gaming Pro Carbon. Ta druga już lepiej, bo nie ma zbędnych złącz typu DVI, jak dla mnie wystarczy HDMI i Display Port...

 

Zasilacz Seasonic 550W Focus Plus 80 Plus Gold zamówiony...

 

Czyli raczej zdecyduje się na konfigurację:

CPU: Intel i7-8700 / i5-8400

MBO: MSI Z370 GAMING PRO CARBON

PSU: Seasonic 550W Focus Plus 80 Plus Gold

RAM: DDR4 3000MHZ jakiś z podświetleniem RGB

SSD: Plextor 256GB M.2 PCIe M8Pe

CASE: Corsair Carbide 400C Clear

 

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez cru5h
Link to post
Share on other sites

 

 

Jeśli pójdę w i7-8700 lub i5-8600 to lepsza sekcja zasilania w ASRock nie będzie mieć znaczenia, bo i tak nie będę podkręcać... Jeszcze sobie obejrzę płyty od MSI te z opisem Gaming, bo ładnie wyglądają

Skoro uważasz,że nie będzie miała znaczenie to kup sobie z370hd3

i nie patrz na wygląd czy świecidełka w płytach.

 

Sam będę zamawiał i7 8700 + sli plus albo extreme4

 

Chcesz się przekonać to szukaj jak najwięcej inf na temat płyt i sobie wybierz co chcesz.

Link to post
Share on other sites
i nie patrz na wygląd czy świecidełka w płytach
Akurat w MSI płyty MSI Z370 Gaming Carbon Pro i MSI Z370 SLI Plus, są bardzo podobne i różni je właśnie wygląd oraz to że w Gaming Carbon Pro złącze DVI jest zastąpione złączem Display Port, co dla mnie jest plusem. Wygląd Carbon też ładniejszy...

 

Odnośnie pamięci RAM DDR4 3000MHz, to lepiej kupić set 2x8GB czy 1x16GB? Cena podobna, a w przyszłości na pewno rozszerze RAM do 32GB ze względu na wirtualizacje.

 

Czy RAM w Dual Channel lepiej się zachowuje niż RAM w Single Channel? Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez cru5h
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...