Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów.

 

Od tygodnia posiadam nowego laptopa a jest to laptop Acer Aspire  V15 Nitro vn7-593G

Oto jego specyfikacje:

 

intel Core i7-7700HQ

16GB DDR4 SDRAM Memory

NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB GDDR5

Dysk 1tb

 

Chciałbym się Was zapytać, czy to normalne, że podczas rozgrywki w GTA V temperatura karty graficznej utrzymuje się w granicach 90-91 stopni celsujsza? Nie ma znaczenia czy będę grał na możliwie wszystkich najwyższych ustawieniach ultra czy średnich, podchodzących pod wręcz low to temperatura będzie się utrzymywała w granicach 90 stopni. Oczywiście mogę normalnie grać nawet i 5 godzin, nic się nie dzieje, nie ma żadnych spadków wydajności ani nic oprócz tego, że urządzenie głośniej pracuje i jest ciepłe ale nasuwa się pytanie czy coś się może stać gdy tak obciążam komputer? Lubię czasami pograć w dość wymagające gierki typu GTA V czy Wiedźmin 3 a nie chce tego laptopa zepsuć bo jest to prezent od cioci z Ameryki i domyślam się, że gdyby coś się stało to na gwarancję trzeba go odesłać aż do USA. Czy można jakoś zbić te temperatury? A może to normalna sprawa, że przy takich grac komponenty się grzeją aż do takich temperatur? Jestem mega zielony w tematach komputerów więc proszę o wyrozumiałość :D 
Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Powinieneś sprawić sobie podkładkę chłodzącą. Dużo też zależy od tego, w jakim miejscu używasz laptopa - czy na biurku (stole) czy też np. na łóżku (wersalce itp.), gdzie jest bardzo słaby dostęp powietrza. Pierwsza sprawa - to dobry dostęp powietrza do laptopa. Dysku ssd w Twoim laptopie nie ma, ten 1 TB to zapewne dysk talerzowy, który też ma to do siebie, że lubi się grzać. Generalnie laptopy gamingowe dość mocno potrafią się grzać.

 

Tu masz przykładowe podstawki chłodzące:

 

https://www.x-kom.pl/g-12/c/1227-podstawki-chlodzace.html?f[3207][77003]=1

 

Ja osobiście używam tej: https://www.x-kom.pl/p/149482-podstawka-chlodzaca-pod-laptop-silentiumpc-chlodzaca-glacier-nc400-do-173-czarna.html - ale oczywiście to tylko i wyłącznie mój wybór.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...