Skocz do zawartości

Pierwszy poważniejszy mikrofon na USB do narracji na YT - wybór z czterech


Recommended Posts

Hello

 

Jakiś czas temu kolega bleck55 zaproponował mi zestaw Behringera C1 Home recording jako pierwszy poważniejszy mikrofon do domu do nagrywania YT - narracji. Jestem teraz w Polsce i niestety nie sądzę, bym dał radę do Sylwestra dostać ten zestaw, a potem wyjeżdżam...

 

U siebie gdzie mieszkam z kolei nie ma takiego zestawu, a i w międzyczasie otrzymałem kilka innych propozycji pierwszego mikrofonu na USB. Nie znam się na dźwięku, więc chcę mieć pracę maksymalnie uproszczoną, nagrywanie dźwięku kamerą Garmina nie jest zbyt proste :D

 

Aktualnie lista wygląda tak (co mogę kupić u siebie w Szwajcarii):

- Behringer C-1 (niestety bez zestawu)

- Audio-Technica AT 2020 USB+

- Rode NT-USB

- Blue Yeti

 

Rode ma ten plus, że ma już stojaczek i popfiltr :)

 

Ktoś pomoże z wyborem?

 

Dzięki z góry!

Link to post
Share on other sites

Uważam że Behringer jest za cichy, podczas obróbki audio oraz podgłaśniania ścieżki dźwiękowej mogą występować nienaturalne przebarwienia także odradzam, AT2020 wiem że jest świetny do wokalu popu, rapu i tego typu gatunków muzycznych także wydaje mi się że z narracją nie będzie miał problemu. Co do Rode to nie wiem co o nim powiedzieć, sama firma produkuje dobry sprzęt także wydaje mi się że mikrofon będzie niczego sobie. No i Blue Yeti który jest uniwersalny oraz bardzo chwalony przez duża liczbę ludzi. Osobiście brałbym AT2020 lub Blue Yeti przy czym w miarę możliwości finansowych dokupiłbym ramię mikrofonowe dla większej wygody i opcjonalnie koszyczek. Nie wiem czy ma sens polecać Ci coś innego ale od siebie polecę Novox NC-1 oraz Blue Snowball. z Novoxa sam korzystam i sobie go cenię

Link to post
Share on other sites

A co właściwie narratorujesz? Bo jak coś poważniejszego niż gry to zamiast bawić się mikrofonami na USB kupić porządny interfejs + mikro XLR (pojemnościowy lub nawet wstęgowy?). Najtańszy przyzwoity interfejs to ok 200zł a wstęgowe widziałem kiedyś już za 300zł - już ich nie widzę (od MXLa) więc lepiej trzymać sie pojemnościówek w tej kwocie.

Edytowane przez doman18
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...