Skocz do zawartości

Czy płyta głowna Msi Z87 GD-65 obsługuje windowsa 10?


Recommended Posts

Nie dziw się że wolno się uruchamia dla tego systemu tylko ssd

SSD? To nieźle. Ja mam jakiś toshiba 4 letni (nie jest do końca sprawny) i windows 10 uruchamia sie w około 40 sekund. 

Przecież windows 10 nie jest tylko dla tych nowoczesnych komputerów ale i też dla starszych. Jest szybszy na takim starszym kompie niż taka 7 

Hdd Samsung

Znasz może dokładny model? A jak sie uruchamiał na W7? Szybciej niż 10?

Może jeszcze coś sie tam robi i dlatego wolniej sie włącza

Edytowane przez kubox02x
Link to post
Share on other sites

Nie znam biosu tej płyty,ale możesz go przejrzeć i poszukać różnych ustawień. Czy dysk masz ustawiony na AHCI ? Może jest tam funkcja fast boot ? Może jest ustawienie,żeby bios nie sprawdzał wszystkich urządzeń podłączonych do płyty ? Poszperaj tylko zanim coś zmienisz,przetłumacz sobie (gogle) co to znaczy i do czego służy. W razie kłopotów możesz ustawić bios na default czyli domyślne...

Link to post
Share on other sites

A kiedy system już się uruchomi działa normalnie? Może jest jakiś problem z dyskiem, tym bardziej, że na 7 włączał się podobnie. Proponuję sprawdzić stan dysku oraz transfery w np hdtune czy crystaldiskinfo.

Jak się włączy to działa wolno ale jak pochodzi chwile to jest ok. W hdtune sprawdzalem byl błąd C7 od kabla do którym się podłącza dysk sprawdzalem na 3 innych ale błąd dalej był, ale błąd byl tylko na W7 a jak zainstalowałem W10 to go nie ma.
Link to post
Share on other sites

Skoro błąd był i się zmył właściwie bez przyczyny to tutaj szukał bym problemu. Z tego co wyczytałem C7 to nie koniecznie musi być problem z podłączeniem (chociaż może) tylko może oznaczać inne problemy z komunikacją dysku jak problem ze sterownikiem kontrolera sata, czy problem z kontrolerem samym w sobie.Tak czy siak przydałaby się pełna diagnostyka smart, oraz test transferów - może ktoś bardziej ogarnięty w temacie coś tam wypatrzy, ale podejrzewam, ze prędzej w dziale dysków twardych.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...