Skocz do zawartości

Karta zamiast HD 7770


Recommended Posts

Witam, 
Posiadam, a właściwie posiadałem do wczoraj kartę graficzną gigabyte hd7770 (karta jeszcze wczoraj działała, a dziś niestety już nie działa i komputer jej nie widzi, mimo, że wiatrak chodzi gdzieś tam minimalnie się grzeje)
oprócz tego 
procek i3 2105 3,1 Ghz
8gb Ram
i zasilacz  tracens radix IV-450W

W związku z powyższym szukam jakiejś karty, która byłaby choć trochę lepsza niż wcześniejsza, ale problem w tym, że nie chciałbym wydać więcej niż 300zł.

Bardzo proszę o jakieś rady gdyż sam się na tym zupełnie nie znam i z góry dziękuję za wszelką pomoc :) 
 

Link to post
Share on other sites

ona często na stock gtx 660 przegania, a ty o minimalnych w stosunku do gtx750ti piszesz? pisałem ci, że po OC to wydajność rx460/r7 370, pokaż mi testy gdzie gtx750ti zbliża sie do tych kart :D bo ja wszędzie widzę, że jesi koło 15 % mniej wydajny

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

http://pclab.pl/art56521.html nie widze tutaj zadnego pogromu 7850 w stosunku do 750 Ti. 750 Ti stock często w yprzedza 7850 stock, GTX 660 kiedys był na poziomie 7870, teraz co najwyzej 7850 sie z nim zrownal ale i tak w wiekszosci gier powinien byc nadal wolniejszy od 660. to są stare karty i ciezkie o jakies porownania ich w nowszych grach.

 

RX460=R7 370 (ta sama wydajnosc) jest tylko o 20% szybszy od 750 Ti, idąc tym tokiem że 7850 po OC zrównuje sie z tymi kartami to mozna uznac ze jest tylko minimalnie wydajniejszy od 750 Ti o ile nie porównywalny : 

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/stilgarus/2017/lipiec/1030vs560/wykresy/wydajnosc.png

Edytowane przez quaraz123
Link to post
Share on other sites

Czyli w końcu za czym lepiej się rozglądać bo już sam nie wiem :)

Mam jeszcze pytanie co do samego szukania takiej karty, to na co zwracać uwagę na ile liczy się producent takiej karty bo niestety jeden model może miec kilka różnych wersji i trzeba by coś wybrać a mi to ciężko ocenić.

 

Czy jeszcze jakieś inne karty wymchodza w grę ? Ewentualnie to 350...

Link to post
Share on other sites

Gwarancja rozruchowa jeśli to "używka" 

mi jeden wcisnął HD 7770 z wentylatorem nie działającym,w opisie tego nie było,tylko że jest 100% o.k.,potem wmawiał mi że to wersja półpasywna,a jak do netu to wentyl nie musi się kręcić,aż we mnie zawrało.

to tak ku przestrodze,czasem jedno słowo się nie przeczyta czy przeoczy że nie ma GW,lub nie testowana itp.

Link to post
Share on other sites

Wasyl1976 ja natomiast mogę Ci sprzedać kartę HD7770, w której chłodzenie chodzi nienagannie, jedynie z dnia na dzien przestał widzieć ją system :)

Staram się cały czas rozgladac za jakimiś kartami, ale idzie od tego zwariować, powiedzcie mi czy opłaca się dodać parę złotych i kupić za 400 coś lepszego (proszę brać pod uwagę jakie mam inne podzespoły) czy raczej nie ma to sensu bo nie uzyska się o tyle wiecej by było to warte? (mam tu na myśli np gtx 950 2GB bo widziałem oferty za400zł oczywiście jest to tylko karta która mi się tak o nasunęła, wiec może też coś innego w tych pieniądzach ma większy sens)
Głównie chodzi mi o to by karta była lepsza niż HD7770 skoro ta już padła, oraz chciałbym żeby nie była zbyt stara, by chociaż teoretycznie zakładając podziałała jakiś dłuższy czas. 

Co do gtx 950 to np znalazłem coś takiego jeszcze pół roku gwarancji  GTX950

Edytowane przez smiley34
Link to post
Share on other sites

zawsze mozna poprosic o wystawienie na allegro, dlatego pytam, bo jelsi by sie opłacało to warto sprobowac
czyli rozumiem ze około 350 mogę (czy tam do 400) mogę szukać tych r7  rx460  czy gtx 950
tak jak mówiłem zależy mi na tym by nie były to bardzo stare karty, a jeśli chodzi o producentów to lepiej któryś unikać jeśli chodzi o te modele ?

Link to post
Share on other sites

To zależy jakie konkretnie modele porównujesz? Mogą być to konstrukcje 1 lub 2-wentylowe. Mogą różnić się układem chłodzenia, kulturą pracy czy też zwyczajnie podkreconymi zegarami. W przypadku modeli GTX 950 zawsze masz 2GB VRAM

Link to post
Share on other sites

Aha czyli to bardziej skomplikowana sprawa niż myślałem, bo właśnie przeglądając r7 370 napotkałem się na 4gb za 400 i 2gb niewiele taniej oczywiście różniące się stanem, ale jednak


Co myślicie o gigabyte rx 460 za 400 zł?  jeszcze na gwarancji  (niecałe 2 lata)
http://allegro.pl/karta-graficzna-gigabyte-radeon-rx-460-2gb-i7110408893.html

i takie pytanie jeszcze, co lepiej wybrać gtx 950 czy rx 460?
i czy w porównaniu do tych dwóch kart taki r7 370 trochę od nich nie odstaje pod względem technologicznym ?
 

Edytowane przez smiley34
Link to post
Share on other sites

Miałem GTX-a 950,nawet byłem zaskoczony wydajnością względem np. GTX 770 bo i taką też miałem,w Wiedźminie 3 bardzo nie odstawała od 770,jakieś 3kl/s ale nie było jakoś różnicy,co do GTX 750Ti to ta w ogóle nie miała startu do 950.

Tu robiłem sobie różne testy Fire Strike

GTX 750Ti https://www.3dmark.com/3dm/19162243

GTX 950 https://www.3dmark.com/3dm/11377254

 

 

edit: RX 460 też miałem ale testów nie robiłem,raczej wolę nvidie

Edytowane przez wasyl1976
Link to post
Share on other sites

no ale chyba taki rx 460 jest groszy ? bo z tego co widziałem to  porównywalny jest ale rx 460 4GB

Jeśli chodzi o te gtx 950 to mi ciężko znaleźć cokolwiek za 400 nie mówiąc poniżej 400 :)

A co do 1050 to pytanie czy taka karta nadaje się do reszty moich "cudownych" podzespołów :)

Edytowane przez smiley34
Link to post
Share on other sites

Ja tu bardziej patrzę na ceny i co było by takie najodpowiedniejsze,wiadomo ten i3 za dużo nie pozwala,ale jak być jakiś i5 potem włożył

to będzie lepiej.

GTX 950 po wyżej 400 się nie opłaca bo masz w tej cenie 1050,tzn. zdarzają się takie GPU za taka kwotę.

ps. ja ostatnio trafiłem na GTX-a 660Ti za 280 na allegro,znajomemu Pc składałem i trafiła się taka.

edit: taką 660Ti kupiłem http://allegro.pl/asus-geforce-gtx-660-ti-2gb-pci-e-3-0-stan-bdb-i7080531009.html?snapshot=MjAxNy0xMi0wN1QwMDozMjoxNS4zNDBaO2J1eWVyOzUyMzM5N2ZiODcyYzU0ODg5MjBkNzQ4MTA0NWJiYjMzMjlkYTRkY2FhYzg3YmFmNWVkYzM4MDIyZWM0YjBjZmI%3D

Edytowane przez wasyl1976
Link to post
Share on other sites

R7 370 to tylko podkręconHD 7850 i z wyszlifowanym biosem tak więc można uznać że to przestarzała karta bo 7850 miała premiere w 2012 roku :)

BTW. na co ci 4GB w tak slabych kartach? i tak w nowszych grach będziesz musial ciąć detale do średnich jak nie gorzej zeby miec chociaz te 50-60FPS i 2GB do tego starcza, do starszych gier tez.

Edytowane przez quaraz123
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...