Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Mikrofon +- 500 zł

mikrofon 500 usb jack

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Erevi

Erevi
  • Amator

• 37 postów

Napisano 27 grudzień 2017 - 17:49

Witam,
mój dotychczasowy mikrofon trafił szlak i czas na zmianę i kupno czegoś lepszego niż pierwszy lepszy za 30zł. Średnio orientuję się w tych mikrofonowych sprawach, dlatego chciałbym się kogoś poradzić. Mikrofonu będę używał głównie do rozmowy na różnych serwisach (TS3, Discord, Skype), chciałbym także użyć go przy nagrywaniu głosu mówionego oraz streamowaniu (głos mówiony - zero śpiewu itp). Posiadam Audiotrak Prodigy cube, i zastanawiam się, czy lepiej zainwestować w mikrofon na USB czy miniJack. Chciałbym też, aby mikrofon zbierał głównie mój głos, a jak najmniej dźwięków otoczenia - ulica po prawej - drzwi po lewej (domownicy itp).

Każdy poleca Blue Yeti, ale czy ten mikrofon nie jest przereklamowany? Serio nie można znaleźć czegoś lepszego w podobnej albo i niższej cenie?

Fajnie byłoby zmieścić się w kwocie 500zł. Jeśli nie warto za coś przepłacać, jeszcze lepiej, kupię za 300-350. Jeśli skok jakościowy będzie bardzo duży, zainwestuję i 600zł. Potrzebuję tylko kogoś, kto się trochę zna :/

• 0

#2 bleck55

bleck55
  • Maniak

• 4468 postów
  • Miejscowość:Dąbrowa Górnicza

Napisano 27 grudzień 2017 - 18:15

C1u
  • 0

AUNE S6 -> Dt 990 Pro (open mode), audio technica r70x, Brainwavz hm5, Takstar ts 671 ,AUDEZE LCD2 CLASIC

nuforce DAC 80 ( burson v6 clasic)  -> FOCAL Alpaha 80
xDuoo XD-05

#3 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7372 postów
  • 3DMark 06:666

Napisano 27 grudzień 2017 - 18:40

Stanowczo USB - mniej kłopotów. ISK CRU-1 imo ma dobry stosunek jakość/cena.
  • 0

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7; TH7-II. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#4 mavekk

mavekk
  • Amator

• 40 postów

Napisano 28 grudzień 2017 - 02:23

Ja posiadam Novox NC-1 w cenie ok. 250zł, zawieszony na ramieniu mikrofonowym Kaline NB-1 ok.60zł, do tego popfiltr lecz nie pamiętam w jakiej był cenie, cały ten zestawik naprawdę bardzo sobie cenię. Przed kupnem szukałem wielu recenzji na temat tego mikrofonu i wiele osób twierdziło że jego jakość do podcastu jest zbliżona do tej z Blue Yeti, na Youtube jest też wiele filmów na temat tego mikrofonu wraz z próbkami głosu, lub nawet jeśli będziesz chciał to możemy się zgadać na TS/Discord i sam Ci takiej "próbki" udzielę :)

C1U odradziłbym ze względu na jego ciche surowe audio

Użytkownik mavekk edytował ten post 28 grudzień 2017 - 02:26

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: mikrofon, 500, usb, jack

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych