Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,
mój dotychczasowy mikrofon trafił szlak i czas na zmianę i kupno czegoś lepszego niż pierwszy lepszy za 30zł. Średnio orientuję się w tych mikrofonowych sprawach, dlatego chciałbym się kogoś poradzić. Mikrofonu będę używał głównie do rozmowy na różnych serwisach (TS3, Discord, Skype), chciałbym także użyć go przy nagrywaniu głosu mówionego oraz streamowaniu (głos mówiony - zero śpiewu itp). Posiadam Audiotrak Prodigy cube, i zastanawiam się, czy lepiej zainwestować w mikrofon na USB czy miniJack. Chciałbym też, aby mikrofon zbierał głównie mój głos, a jak najmniej dźwięków otoczenia - ulica po prawej - drzwi po lewej (domownicy itp).
 

Każdy poleca Blue Yeti, ale czy ten mikrofon nie jest przereklamowany? Serio nie można znaleźć czegoś lepszego w podobnej albo i niższej cenie?

 

Fajnie byłoby zmieścić się w kwocie 500zł. Jeśli nie warto za coś przepłacać, jeszcze lepiej, kupię za 300-350. Jeśli skok jakościowy będzie bardzo duży, zainwestuję i 600zł. Potrzebuję tylko kogoś, kto się trochę zna :/

Link to post
Share on other sites

Ja posiadam Novox NC-1 w cenie ok. 250zł, zawieszony na ramieniu mikrofonowym Kaline NB-1 ok.60zł, do tego popfiltr lecz nie pamiętam w jakiej był cenie, cały ten zestawik naprawdę bardzo sobie cenię. Przed kupnem szukałem wielu recenzji na temat tego mikrofonu i wiele osób twierdziło że jego jakość do podcastu jest zbliżona do tej z Blue Yeti, na Youtube jest też wiele filmów na temat tego mikrofonu wraz z próbkami głosu, lub nawet jeśli będziesz chciał to możemy się zgadać na TS/Discord i sam Ci takiej "próbki" udzielę :)

 

C1U odradziłbym ze względu na jego ciche surowe audio

Edytowane przez mavekk
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...