Skocz do zawartości

Laptop lenovo y50-70 nie widzi dysku+jaki ssd kupić


Recommended Posts

<p>Witam serdecznie załogę forum :)</p>

<p>2 dni temu po włączeniu laptopa okazało się, że nie chce się odpalic z dysku hdd. Zaczal w koło wracać od ekranu z napisem Lenovo do z czarnego ekranu z errorami i napisem, że próbuje odpalić pc z karty siecowej. W każdym razie z jakiegoś powodu laptop nie widzi dysku hdd, ale 8gb sshd, które na tym dysku jest juz widzi. W biosie mam opcje wyboru bootowania z karty realtek albo właśnie 8gb sshd tej pamieci na dysku. Nie znam się zbyt dobrze na tym, wiem, ze jest opcja wystartować z pendrive z programem który sprawdzi ten dysk, ale nie mam niestety drugiego pc żeby tego pendrive przygotować. Laptopa rozebralem, odczepilem dysk i przypiąłem znów ale nadal to samo. Dodam, że laptop bardzo nagrzewał się, rzadko kiedy temperatura spadała poniżej 75stopni, a czasami nawet dochodziło do 95+(cóż, lenovo :( ) ale gdyby sie spalił to chyba nie widziałby tych 8gb sshd które na dysku są - chociaż nawet nie wiem do czego to służy. Moje pytanie jest takie, czy spotkał się juz ktoś z takim problemem i wie co może być na rzeczy? Nie mialem tam dosc waznych danych i malo zapelnione, wiec nie ma tragedii, ale i tak by sie przydał o ile sie nie zepsuł kompletnie :D No i teraz kwestia nowego dysku, ktory juz dawno miałem wstawić a teraz jest okazja. Szukam do tego laptopa ssd 240gb, ale nie wiem który by pasował. Na dysku napisane jest Slim i wydaję się serio mały, chociaz dysku 2.5 nie widziałem nigdy na oczy więc tu kolejne pytanie, czy w Y50-70 jest standardowy Ssd 2.5cala czy jakis mniejszy? Polecacie jakiś dysk w miare niskiej cenie, który by pasował? Pozdrawiam forumowiczów i przepraszam z góry jeżeli jakieś błędy wystąpiły, rzadko piszę na Smartfonie.</p>

<p>Link do laptopa: <a href="https://www.x-kom.pl/p/201886-notebook-laptop-156-lenovo-y50-70-i7-4710hq-8gb-1000-fhd-gtx860m.html">https://www.x-kom.pl/p/201886-notebook-laptop-156-lenovo-y50-70-i7-4710hq-8gb-1000-fhd-gtx860m.html</a></p>

Link to post
Share on other sites

masz tam prawdopodobnie WD10S21X, czyli 7 mm dysk, praktycznie wszystkie dyski SSD SATA mają 7mm... 

 

Co do SSD, to masz całą listę podczepioną pod ten dział, najbardziej opłacalny jest goodram iridium pro 240GB 

Dziękuję za odpowiedź! Może znajdzie się ktos, kto ma konkretnie tego laptopa i zakladal ssd. W tym moj problem, zeby w praktyce sie sprawdzal, bo mimo wszystko ten laptop jest odrobine patologiczny :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...