Skocz do zawartości

Internet domowy z T-Mobile - czy warto?


Recommended Posts

Witam. Niedługo kończy mi się umowa na neostradę z orange i więcej nie chcę mieć z tym operatorem nic wspólnego. Ponad 9 dych miesięcznie za 10Mbit/s (więcej się nie da w mojej okolicy), od dwóch lat brak obiecanego światłowodu, ogólnie tragedia. Taka prędkość była dobra 5 lat temu. Niedawno natknąłem się na ofertę T-Mobile http://www.t-mobile.pl/pl/internet-domowy-tmobile1?rel=nav Mógłby się ktoś wypowiedzieć na ten temat? Ktoś korzystał?

Link to post
Share on other sites

 

 

 Szacunkowa maksymalna prędkość pobierania danych w technologii LTE oraz 3G, w ramach wskazanej opłaty wyniesie nie więcej niż 20 Mb/s.

Żeby nie było że u Ciebie jest kiepski zasięg i też będziesz miał 10 mb tylko w tym że taniej. 

Lepiej wziąć opcję do 60 mb masz w cenie 55 zł. Pytanie jak z Pingiem bo zazwyczaj nawet po LTE jest kosmiczny momentami.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Ja mieszkam w Warszawie, ale miałem ten sam problem co ty. Albo Netia do 10Mb/s albo Neostrada do max 10Mb/s (różniły się tylko cenami, kolejno 59zł za Netię lub 90zł za orange:P), zmieniłem Netię na tą ofertę T-Mobile, bałem się tego FUPa, ale jak dotąd nie mam żadnych problemów.

 

Na początku miałem 60Mb/s, ale działało to 35-55Mb/s, momentami spadało i do 10Mb/s, to dałem sobie spokój z ta opcją i zmieniłem na tańszą 20Mb/s i tu jest w miarę stabilne 20/20Mb. Co ważne opcja ma dobry upload (w porównaniu do Netii/Orange jest w zasadzie 20x szybciej). Na downloadzie mi jakoś nie zalezało, 10Mb/s na dzisiejszy okres jest ok, tylko piraci i gracze mogą tu narzekać.

 

Ale u Ciebie może to działać inaczej. Sprawdź czy masz dużo BTS'ów w swojej okolicy T-Mobile, jak są daleko, jakie technologie wspierają. W praktyce i na HDSPA jest szybciej niż ta Neostrada, pingi tylko mogą być wyższe. Najlepiej weź na okres próbny (obecnie to 14 dni) i potestuj jak działa, zwłaszcza wieczorami, gdzie może być duży ruch od userów którzy zamiast UPC wzięli LTE bo taka moda;p.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Podepnę się pod temat bo też chyba będę zmieniał operatora właśnie na internet domowy z T-Mobile (w wersji 60 Mbit/ s) a pytanie jest takie-czy warto?Głównie chodzi o gry-strzelaniny (czyli ping musi być niski) oprócz tego surfowanie i normalne korzystanie z netu itd ale chyba gry są tu najważniejsze.Do najbliższego BTS mam ok 80 metrów w linii prostej i z tego co sprawdzałem obsługuje on wszystkie technologie. Dzięki za info!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...