Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze TV [4k, 65', max.7000zł]


Recommended Posts

Witam

Zastanawiam się nad kupnem telewizora 65 cali z 4K  do maksymalnie 7000zł. Narazie najsensowniejszą ofertą jaką znalazłem wydaję się być Philips PUS8102. Zależy mi przedewszystkim na świetnej jakości obrazu wyświetlanego jak i wykonania telewizora. Proszę o pomoc w wyborze 7000zł to maksymalna granica, byłbym bardzo wdzięczny jednak gdyby komuś udało się znaleźć coś tańszego. Z góry dziękuje. W innym forum znalazłem taki formularz, możliwe że się przyda więc zamieszczam go poniżej.

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? - 19m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? - 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? - 3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Kąty nie są najważniejsze
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ?  Od południa w dzień z prawej strony 
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Sony Bravia 40' (kupiony około 8lat temu)
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4K, UHD, HDR, Wysoki wskaźnik czerni, sensowny system operacyjny
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD z możliwością 4K
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Dekoder satelitarny, PC
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 5
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Matową
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Film
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?  Narazie nie, w przyszłości możliwa konsola
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? Wyłącznie 65 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Kiepski dźwięk, grube ramki 
19. Preferencje co do marki ? Nie mam
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?  Nie koniecznie, w jednym już mam i nie jest mi to do niczego potrzebne
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 7000zł, wolałbym jednak coś tańszego 

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Tak

Link to post
Share on other sites

Witam

Zastanawiam się nad kupnem telewizora 65 cali z 4K do maksymalnie 7000zł. Narazie najsensowniejszą ofertą jaką znalazłem wydaję się być Philips PUS8102. Zależy mi przedewszystkim na świetnej jakości obrazu wyświetlanego jak i wykonania telewizora. Proszę o pomoc w wyborze 7000zł to maksymalna granica, byłbym bardzo wdzięczny jednak gdyby komuś udało się znaleźć coś tańszego. Z góry dziękuje. W innym forum znalazłem taki formularz, możliwe że się przyda więc zamieszczam go poniżej.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? - 19m2

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? - 3m

3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? - 3

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Kąty nie są najważniejsze

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać

6. Jak słońce świeci w pokoju ? Od południa w dzień z prawej strony

7. Jaki masz obecnie telewizor ? Sony Bravia 40' (kupiony około 8lat temu)

8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4K, UHD, HDR, Wysoki wskaźnik czerni, sensowny system operacyjny

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD z możliwością 4K

10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Dekoder satelitarny, PC

11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 5

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Matową

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Film

14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak

15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Narazie nie, w przyszłości możliwa konsola

16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami

17. Preferencje co do wielkości? Wyłącznie 65 cali

18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Kiepski dźwięk, grube ramki

19. Preferencje co do marki ? Nie mam

20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie koniecznie, w jednym już mam i nie jest mi to do niczego potrzebne

21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 7000zł, wolałbym jednak coś tańszego

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Tak

Polecam forum HDTV.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Obecnie do końca grudnia model Philipsa jest za 6599 zł .

I lepszego - możesz szukać b. długo - nie kupisz..

To jedyny model na rynku w klasie z pełnym podświetleniem .

Ale masz jeszcze z podświetleniem strefowym TCLa 65X2 za 6499 zł + pakiet specjalny.

Możesz jeszcze sprawdzić

Samsunga 65 MU7002 za 6599 zł

Sony 65XE8505 za 6699 zł

Philips 65PUS7502 za 6299 zł

LGH 65Sj850 za 6899 zł

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mogę wypowiedzieć się co do Samsunga 65 MU7002, mega świetny TV. Kolory płynność mega super, skalowanie bardzo dobre filmy w 4k normalnie "bajka" ten cały HDR+ świetny choć nie w każdym odsługującym filmie dodrze to widać. To na razie użytkowanie początkującego użytkownika bo zamontowałem na ścianie go dopiero 22. 12. Pozdrawiam !

Edytowane przez daryzda
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W jakim sklepie polecacie kupić TV? Zależy mi głównie na ratach 0%


Mogę wypowiedzieć się co do Samsunga 65 MU7002, mega świetny TV. Kolory płynność mega super, skalowanie bardzo dobre filmy w 4k normalnie "bajka" ten cały HDR+ świetny choć nie w każdym odsługującym filmie dodrze to widać. To na razie użytkowanie początkującego użytkownika bo zamontowałem na ścianie go dopiero 22. 12. Pozdrawiam !

Dzięki za odpowiedź, właśnie zastanawiałem się również nad tym modelem lub mu8000 ale nie wiem czy warto dopłacać kilka stów więcej.


Obecnie do końca grudnia model Philipsa jest za 6599 zł .

I lepszego - możesz szukać b. długo - nie kupisz..

To jedyny model na rynku w klasie z pełnym podświetleniem .

Ale masz jeszcze z podświetleniem strefowym TCLa 65X2 za 6499 zł + pakiet specjalny.

Możesz jeszcze sprawdzić

Samsunga 65 MU7002 za 6599 zł

Sony 65XE8505 za 6699 zł

Philips 65PUS7502 za 6299 zł

LGH 65Sj850 za 6899 zł

Philips mnie bardzo kusi lecz niestety nie wiem dlaczego wiele osób wypowiada się negatywnie na temat Philiphsa jako całej marki, narzekając na soft, jakość wykonania itp. Czytając recenzje PUS8102 wywnioskowałem że jest to TV najlepszy w tym przedziale cenowym jednak dużo negatywnych opinie na temat Philiphsa trochę mnie rozbiło

Edytowane przez senzze1
Link to post
Share on other sites

Masz wątpliwości - to odpuść sobie.

W klasie cenowej lepszego nie kupisz.

 

Hejt w Polsce to chleb powszedni.

Klient pisał że ma Philipsa  pUS7109 i że gra beznadziejnie.

Napisałem mu że odkupię od niego ten telewizor .

Odpisał że nie ma kartonu więc ne ma jak wysłać.

Napisałem , że odbierzemy własnym transportem i nie musisz mieć kartonu i że za straty moralne dopłacimy mu 1000 zł  do telewizora.

I co ???

Zniknął jak kamfora.

Cała sprawa toczyła się na ceneo.

 

Zwykłe mały hejter  piszący z multi kont.

To samo jest teraz na TCLa.

 

Też napisałem że dostanie zwrot kasy i co ???

Hejt to taki Polski sport dla sfrustrowanych cieniasów.

 

Philips rośnie najbardziej w Polsce a to oznacza że ludzie cenią sobie markę.

Link to post
Share on other sites

Sony 65xe 9005 jest za 7150 zł

Philips do końca grudnia za 6599 zł

Napisz PW dostaniesz informację

 

 

Masz wątpliwości - to odpuść sobie.

W klasie cenowej lepszego nie kupisz.

 

Hejt w Polsce to chleb powszedni.

Klient pisał że ma Philipsa  pUS7109 i że gra beznadziejnie.

Napisałem mu że odkupię od niego ten telewizor .

Odpisał że nie ma kartonu więc ne ma jak wysłać.

Napisałem , że odbierzemy własnym transportem i nie musisz mieć kartonu i że za straty moralne dopłacimy mu 1000 zł  do telewizora.

I co ???

Zniknął jak kamfora.

Cała sprawa toczyła się na ceneo.

 

Zwykłe mały hejter  piszący z multi kont.

To samo jest teraz na TCLa.

 

Też napisałem że dostanie zwrot kasy i co ???

Hejt to taki Polski sport dla sfrustrowanych cieniasów.

 

Philips rośnie najbardziej w Polsce a to oznacza że ludzie cenią sobie markę.

Panowie a do 55" ? Sony xe9005 czy coś innego. Z tego co się orientuje  Philiphs PUS8102 nie ma swojego odpowiednika w 55 calach. Podoba mi sie rowniez LG SJ850V aczkolwiek nie jestem pewny co do matrycy IPS, miał ktoś z tym styczność ? Chodzi mi o to jak matryce IPS mają sie do normalnych przy 55 calach i więcej.

Edytowane przez senzze1
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Panowie a co sądzicie o Samsungu MU8002T? WSaturnie przeceniony na 5999zł za 65cali. Na dniach będę kupował telewizor i sam już nie wiem co wybrać myślę nad Sony xe9005 55" ale teraz ten samsung MU8002T w 65" został przeceniony i wydaję się być bardzo sensownym zakupem.

Link to post
Share on other sites

a nie odstrasza Cię system w samsungu? chciałbym na swoim tv zainstalować KODI a na samsungach tego chyba nie można zrobić, stąd ja raczej nastawiam się na android tv

 

...zastanawiam się nad tym sony o którym pisali wyżej Panowie

 

z tym jednak że ja szukam jeszcze telewizora, który będzie super śmigać pod konsolą - czy ten sony da radę?

na różnych stronach ludzie narzekają na efekt smużenia - czy to prawda? 

 

mógłby ktoś z Was polecić coś ciekawego do 7500zł? Interesuje mnie tylko TV 65cali z opcją zainstalowania KODI... czy rzeczywiście system samsunga jest tak słaby i teraz rządzi tylko ANDROID TV?

Edytowane przez msn88ster
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...