Skocz do zawartości

[S] PC do gier (i7, GTX 1080, 16GB, 2240GB, TV 4K)


Recommended Posts

Temperatura procesora przy obciążeniu jest zdecydowanie za wysoka.Piszesz że procesor oscyluje około 75 stopni.Coś z tym trzeba byłoby zrobić.Nic nie piszesz o wentylatorach w obudowie a na zdjęciu widać że kolumna głośnikowa stoi na siatce gdzie powinny znajdować się wentylatory wyciągające ciepłe powietrze.Ale stoi tam prawdopodobnie bo wentylatory nie są zamontowane a nawet jeżeli są to nie spełniają swojej roli.Możesz się do tego jakoś odnieść?

Edytowane przez login1969
Link to post
Share on other sites

Subwoofer stoi na obudowie od niedawna - jakoś od miesiąca. Sytuacja wyglądała tak:

1. Kupiłem ten komputer w trochę innej konfiguracji. Miałem procesor Intel Core i5-7600K, kartę GTX 1070 od Palita Super JetStream, obudowę Ravcore Knight. Miałem wtedy też monitor LG 24GM77. Z monitorem wszystko ładnie mieściło się na biurku - głośniki i subwoofer również.

2. Cały zestaw ładnie był podpięty i kable był pospinane opaskami zaciskowymi tam, gdzie się dało, ale oczywiście tak, by ich nie uszkodzić. Po prostu dbam o wygląd i nie lubię, gdy kable są widoczne. Takie upinanie tego wszystkiego zajmowało mi ok. 2 godzin, może też dlatego, że to w rogu pokoju i mało miejsca było.

3. W sierpniu opaski usunąłem i sprzęt rozłączyłem, bo kupiłem nowy procesor i kartę oraz obudowę - te komponenty, które są teraz. Wszystko zamieniłem. Oczyściłem całość kurzu i ustawiłem prowizorycznie komputer bez podpinania głośników. Przez jakieś 2-3 tygodnie korzystałem z słuchawek.

4. W październiku kupiłem telewizor i go przykręciłem do uchwytu zamocowanego w ścianie, ale głośniki zostały na boku. Nie miałem czasu całości kabli organizować, więc korzystałem z głośników w TV.

5. Za porządki zabrałem się w listopadzie po tym, jak kupiłem mysz i klawiaturę, które obecnie są sprzedawane (wcześniej była mysz Ravcore Typhoon i klawiatura Ravcore Edge). Wtedy ustawiłem subwoofer na obudowie, gdyż telewizor ma 43" i nie mam miejsca na biurku na niego, nie mam też miejsca obok i pod biurkiem.

 

Co do wentylatorów, to są zamontowane wszystkie fabryczne, nic nie usuwałem. Oznacza to, że na górze jest wentylator. Subwoofer nie zakrywa całej kratki, odkryte jest jakieś 20% tej kratki. Poza tym między sufitem obudowy a podłogą subwoofera znajduje się trochę przestrzeni.

 

Całość miała inaczej być ustawiona - chciałem mieć szafkę na zamówienie ze specjalną wnęką na sam subwoofer. Szafkę chciałem od listopada, po kupnie telewizora. Niestety znajoma osoba nie mogła mi jej zrobić, bo miała terminy do końca roku zawalone i miałem się zgłosić po świętach. Zostało więc tak.

 

Niestety zrobiłem błąd, że kupiłem ten telewizor. Cieszę się, że jest 4K i taki duży, bo obraz jest naprawdę ostry i wyraźny. Do pracy i oglądania z daleka super sprawa. Niestety jest on za duży na taki pokój i mogę uznać, że trochę nie przemyślałem tego zakupu właśnie ze względu na wielkość.

 

Co do temperatur. Wiem, że w spoczynku są one na dość dobrym poziomie. W stresie podałem orientacyjną wysokość, gdyż ledwo pamiętam te temperatury. Ostatnio używałem programu Action!, ale jeszcze sprawdzę jak to wygląda w Wiedźminie 3 z programem MSI Afterburner oraz przy użyciu programu AIDA. Dam znać.

 

Oczywiście nie twierdzę, że temperatury są idealne. Mi chodziło o to, by ktoś nie pomyślał, że ten wentylator jest jak wentylator boxowy. Bo to nie jest to samo (nie różnią się tylko wielkością). Temperatury lepiej tutaj stoją niż w boxowym, ale nadal jest to wentylator powiedzmy ze średniej półki, gdy chodzi o chłodzenia powietrzne.

 

EDIT:

Po napisaniu tego posta od razu włączyłem Wiedźmin 3. Nie wiem, ile czasu powinienem testować, ale pobawiłem się w grze przez ok. 20 minut. Wyglądało to tak:

1. Temperatura procesora skakała od ponad 40 do ponad 50 stopni przez prawie cały czas. Od czasu do czasu był skok do ponad 60 stopni - przeważnie 64-66 stopni. Na palcach jednej ręki mogę policzyć skoki do ponad 70 stopni. Jak napisałem w opisie na allegro, mało grałem, a tym bardziej nie grałem w te wymagające gry. Z tego powodu w UEFI ustawiłem chłodzenie procesora na poziom 1 z 4. To z tym planem chłodzenia działałem od początku. Wiem jednak, że jak procesor osiąga jakąś temperaturę, to ten i tak wentylator działa szybciej - maksymalnie 3800 obr./min. Podczas dzisiejszej gry w Wiedźmina 3 wentylator działał z prędkością 1200-1300 obrotów.

2. Grafika rozgrzała się w tym czasie do 66-69 stopni przy wentylatorze działającym na 70%.

 

Cały zestaw był w tym czasie lekko słyszalny w warunkach otoczenia, gdzie panuje całkowita cisza. Jednak przy muzyce z gry na jednak niezbyt wysokim poziomie wentylatorów nie było słychać.

 

Wiadomo, że jedne gry obciążają mocniej grafikę, inne mniej, podobnie z procesorem. W Wiedźminie te temperatury pochodzą z gry w rozdzielczości 4K. Przy niższej rozdzielczości grafika z pewnością byłaby nieco chłodniejsza, choć i  tak nie jest jakoś szczególnie wysoka.

 

I w sumie nie wiem, skąd wziąłem te temperatury powyżej 70 stopni. Zdaj się, że takie temperatury były podczas przetwarzania wideo, gdy robiłem jakiś czas temu filmiki na YouTube.


Dodałem brakujące informacje o gwarancji.

Edytowane przez komputerowybzikus
Link to post
Share on other sites

Szczerze? Wątpię żeby w całości ktoś zaproponował taką kwotę jakiej Ty oczekujesz, jeżeli chcesz sprzedać komponenty w całości bo nie chce Ci się wszystkiego z powrotem rozbierać to chociaż rozdzieliłbym komputer z telewizorem, komputer to komputer a telewizor to telewizor, osobno prędzej trafi się klient.

Link to post
Share on other sites

Wiem, że na części byłoby szybciej. Wiem, że tak duże zestawy wymagają większych środków. Ale mi na sprzedaży aż tak bardzo nie zależy. Jak się nie sprzeda, to zestaw zostanie ze mną.

 

Na części sprzedawać nie będę, bo wiemy, jak to jest. Procesor pójdzie, płyta też, karta i pamięć RAM się sprzedadzą, a z myszką lub padem będę się gonił tygodniami. Zarobiłbym więc na tym tylko część pieniędzy potrzebnych ewentualnie na nowy sprzęt.

 

Albo całość, albo nic i sprzętu nadal będę używał. I szczerze przyznam, że nawet po wystawieniu miałem wątpliwości, bo w zasadzie to, co chciałbym kupić jest zdecydowanie droższe i nawet po dołożeniu tyle, ile mogę, nie będę sobie mógł pozwolić na zakup tego, więc kupiłbym albo laptopa, albo podobny zestaw, więc trochę bez sensu. Jak się nie sprzeda, to się nie pogniewam. :)

 

Mimo wszystko zachęcam do licytacji.

 

Swoją drogą odezwał się do mnie chętny, z którym ustaliłem szczegóły, więc jeśli na licytacji nie pójdzie, to jest jakaś szansa, że ten ktoś kupi. Choć różnie może być.

Edytowane przez komputerowybzikus
Link to post
Share on other sites

Sam komputer, czyli buda, tak? 4 tys.? Nie przesadzajmy.

Ceny się zmieniają, ale ostatnio procesor chodził na allegro za ok. 1000 zł (w sklepach za blisko 1400 zł), do tego karta za ok. 2000 zł (w sklepach za ok. 2450 zł) do tego przy obecnych cenach pamięci za ok. 700 zł i płyta główna za ok. 450-500 zł. Już mamy kilka stówek powyżej 4000 zł. A gdzie reszta: 2 x dysk SSD, dysk HDD, karta sieciowa, obudowa, zasilacz, chłodzenie?

Link to post
Share on other sites

W sumie licytacja była od 1zł, ale do tej pory doszła do ponad 4000 zł. Pewnie minimalnej nie przeskoczy, kilka osób pisało już do mnie z pytaniem o kupno samej budy, ale przyznam, że całość wolałbym od razu sprzedać. Jak tak podzielę to na części, to potem będę się męczył tygodniami, by to posprzedawać i w tym czasie nie będę miał sprzętu. Pracuję, więc jednak komputer mi się przydaje.

 

Mógłbym jedynie sprzedać zestaw bez TV, a TV osobno. Kwestia do dogadania.

Edytowane przez komputerowybzikus
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

UWAGA: Sporo osób do mnie pisało, sporo osób obserwuje aukcję na allegro, a jeszcze więcej na olx. Większości zależało jednak na zakupie samej jednostki, co w grę nie wchodziło. Gdyby ktoś jednak jeszcze rozważał, to do jutra czas, a potem ściągam aukcję i sprzęt zostawiam sobie. Zapraszam.


Uwaga - mała zmiana ceny - opcja kup teraz obecnie osiąga pułap 7150 zł.

Edytowane przez komputerowybzikus
Link to post
Share on other sites

Komputer miał być na sprzedaż tylko do dnia wczorajszego a tu proszę. 

 

 

Szczerze to cena 7300 zł za sprzęt używany to trochę sporo

 

8700K, Z370 Extreme 4, 16 GB DDR4 2x8 GB 3000 MHz CL15, SSD Iridium Pro 240 GB, Toshiba P300 2 TB, SPC Grandis, Seasonic Focus 550W, Fractal Meshify C, SS Rival 100, Edifier R1600 i jeszcze słuchawki wciśniesz i tutaj masz 5000 zł. Przy normalnych cenach GPU masz nowego GTX 1080 Jet za 2300 zł. 

 

Zamiast chłodzenia do Twojego 7700K kasa idzie na klawiaturę oraz podkładkę i wychodzi na to, że gdyby nie obecna cena i dostępność 1080, to mamy w tej samej cenie nowy zestaw z kilkoma lepszymi aspektami i żadnym gorszym

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No wiesz, pod względem wydajności procesor lepszy, poza tym bardziej markowy zasilacz. Oczywiście pewne znaczenie ma też pamięć wyżej taktowana. Reszta porównywalna, dla przeciętnego użytkownika bez znaczenia są szczegóły.

 

Pod podliczeniu tych Twoich propozycji, pewnie wyszukanych na szybko wyszło mi 5200 zł + karta taka sama 2400 zł (taka była cena przed podwyżką). Do tego doliczyć należy to, czego nie policzyłeś, biorąc pod uwagę zbliżone parametrami:

1. Słuchawki - 150 zł.

2. Gamepad - 60 zł.

3. Podkładka - 50 zł.

4. Pendrive - 80 zł.

5. Klawiatura - 180 zł.

6. Karta sieci bezprzewodowej - 150 zł.

7. Pasta CPU - 40 zł.

8. Nagrywarka DVD - 50 zł.

 

Nie można tak po prostu tych części pominąć, u mnie one są, działają, spełniają swoją rolę, więc dlaczego to ominąłeś? Chciałeś wykazać na siłę, że źle sprzęt wyceniłem? Pewnie, cena jest dość wysoka, ale to dlatego, że na sprzedaży mi nie zależy, a i tak ściągnę to ogłoszenie.

 

To daje ponad 8350 zł.  Czyli różnica wynosi nieco ponad 1000 zł. Gdyby ktoś miał głowę na karku, to jeszcze by u mnie negocjował i różnica wyniosłaby więcej. Załóżmy, że 1400 zł. Osoba składająca sprzęt musi liczyć jeszcze trochę za przesyłkę, bo tylu produktów raczej nie da się kupić w jednym sklepie. Nie każdy sklep posiada dany towar, a jak posiada, to często jest zauważalnie drożej niż w innym z odrębną przesyłką. Ja tu spokojnie doliczyłbym 100 zł. Np. ja mój zestaw składałem w kilku sklepach i bardziej mi się to opłaciło. U mnie teraz można odebrać za darmo, a przy odbiorze osobistym wiadomo, że raczej podjedzie ktoś z okolicy i raczej kosztu wielkiego tu mieć nie będzie.

 

W dodatku wchodzi tutaj jeszcze inna kwestia, dość istotna w dzisiejszych czasach - wygląd. Dla Ciebie może nie ma znaczenia, może Ci się mój zestaw nie podobać, ale dobrze wiesz, że składanie zestawu tak, by kolorystycznie wszystko do siebie pasowało nie zawsze jest łatwe. Więc ten Twój zestaw wygląda pod tym względem fatalnie - z jednej strony czarna obudowa, z drugiej głośniki z jakimiś wstawkami w kolorze jasnego drewna i tak dalej można wymieniać. Podejrzewam, że złożenie wszystkiego tak, by do siebie pasowało byłoby trudniejsze i spokojnie można byłoby doliczyć kilka stówek, by nie jechać po taniości.

 

Kolejną sprawą jest to, by mieć zestaw złożony na bazie jednej firmy. U mnie jest to Ravcore, niby nowa marka, ale sprzęt pod względem wykonania ma solidny i wszystko świetnie działa. Widziałem, jak ktoś składał sprzęt na bazie lepszej marki - Corsair - do takiej zabawy musiał dołożyć ok. 2000 zł dodatkowo. Niby szczegół i większość ludzi na to nie patrzy, ale jednak wiąże się to z pewną różnicą w cenie. Na początku mówiłem, że nie liczą się szczegóły, chodziło mi np. o to, na jakich kościach są dyski SSD. Oczywiście, wyczuleni i nadgorliwi użytkownicy będą zwracać uwagę na to, czy jest to MLC, czy TLC itd., ale moje dyski są od porządnych marek, a kwestie związane z długością działania są naprawdę mało istotne. Mi się nigdy nie zdarzyło używać sprzętu do końca jego żywotności i raczej większość ludzi ma podobnie. Jest nawet spora część społeczeństwa, która przedkłada wygląd ponad wydajność. Ja też szedłem na pewne kompromisy składając tego PC. Gdybym chciał wydajniejszy sprzęt, to już wtedy kupiłbym po prostu coś lepszego kosztem głośników (ich koszt to 400 zł, a mogłem wziąć coś równie dobrze grającego za połowę tej ceny). Nie na tym to jednak polega.

 

Gdybym teraz dostał tyle, ile chcę za ten zestaw i po dołożeniu pieniędzy za TV (1500 zł) + moje odłożone ok. 2200 zł, miałbym całkiem niezłą sumkę. I wiesz co? Mógłbym za to złożyć zestaw z lepszym procesorem i lepszą kartą (GTX 1080 Ti), ale pewnie wziąłbym tylko lepszy procesor i wyżej taktowaną pamięć bez zwiększania pojemności nawet. Wolałbym te pieniądze władować w wygląd. Bo wydajność jest dla mnie wystarczająca - wykorzystuję ją do gier, a obecnie żadna z moich ulubionych gier nie ma problemów z działaniem na tym sprzęcie. A gier nie kupuję co tydzień, a raz na kilka lat. Moja kolekcja liczy kilkadziesiąt tytułów i teraz do niej dołącza przeważnie jeden tytuł na rok, czasami 2 tytuły, a czasami jedna gra na 2 lata.

 

I wierz mi - zainteresowanie moim sprzętem było ogromne. Ogłoszenie wisi od miesiąca, a w tym czasie pisały do mnie dziesiątki osób z całej Polski. Problem polegał na tym, że bałem się to wysłać. Swoją drogą nawet nie miałem czasu na pakowanie tego. Każdemu odmówiłem.

 

Bardzo ludzi pytało też o kartę graficzną, co naturalne przy obecnych cenach. Spore zainteresowanie budziła pamięć RAM, dyski, płyta główna oraz zestaw  procesor + płyta + chłodzenie + RAM. Oczywiście ja na części nie sprzedawałem, więc grzecznie odmawiałem.

 

Dopiero jak pojawił się ktoś, kto chciał odebrać osobiście się zgodziłem. Problem polegał na tym, że potrzebował jeszcze kilku dni na sprzedaż swojego starego sprzętu, a ja już nie mogę czekać.

 

A ogłoszenie miało być zdjęte, bo w grę wchodziła ważna kwestia - sprzedałem TV, który był podłączony do PC. Teraz jestem bez monitora. Plan był taki, że za pieniądze z TV i z PC (+ mała dokładka z odłożonych) kupie albo inny PC, albo laptopa. Okazuje się jednak, że TV się sprzedał, a PC nie, więc jedynym wyborem jest zakupienie monitora i zostawienie sobie PC. Chciałem zdjąć ogłoszenie wczoraj, ale czekam na to, aż telewizor dotrze do odbiorcy. Myślałem, że w środę dojedzie (wysłany ekspresem), ale się przeciągnęło i dopiero dziś TV dotarł do miejscowości, w której mieszka nowy użytkownik, więc dopiero dziś ściągnę ogłoszenie.

 

Rozumiem Cię, bo doradzasz ludziom i nie raz widziałem sprzęty proponowane przez Ciebie. Ja bym osobiście żadnego z takich sprzętów nie wziął, wielu pewnie nie brało, ale spora część skorzystała z Twoich porad. To naturalne.

Link to post
Share on other sites
Nie można tak po prostu tych części pominąć, u mnie one są, działają

 

Głośniki, myszka oraz słuchawki mieszczą się w 5000 zł

U Ciebie brak coolera pod OC CPU, więc dochodzi około 200 zł gdzie za to jest klawiatura za ~ 150 zł MT i podkładka za 50 zł. 

Summa summarum, brakuje pada, DVD-RW, WiFi i penka. 

 

Nadal mówimy jednak o częściach nowych i używanych. 

 

Kompletnie nie wiem o co Ci chodzi z tym wyglądem i składaniem pod "jedną markę" co jest po prostu głupie bo ograniczasz się do jednego producenta mając często lepsze propozycje u konkurencji. Jak Cię boli czarna obudowa i naturalne drewno w głośnikach to daj sobie w czarnym drewnie i problemu nie ma. Nadal zostajesz przy Edifierach albo przechodzisz na Mircolab. Nie wiem co jeszcze boli Cię w wyglądzie tego zestawu. 

 

Przekładanie wyglądu, marki ravcore i 200 - 300 zł za brakujące peryferia (nie każdemu potrzebne typu  używane DVD-RW, pad, pen) nad 8700K na Z370, pamięci 3000 MHz, SSD na MLC i PSU czy obudowy jest chyba już trochę na siłę. 

 

Idąc dalej. i7 7700K nowy w sklepie to koszt 1270 zł, pamięci 2400 MHz 2x8GB 700 zł więc 350 zł zostaje w łapie i nadal mówimy tutaj o częściach nowych. Za 350 zł bez problemu kupisz wifi a/c, DVD-RW, pada a i jeszcze na komplet przedłużek może i wystarczy jak tak bardzo stawiasz na wygląd. 

 

Jedynym plusem jeżeli chodzi o cenę tego zestawu, to obecny brak bądź chore ceny GPU 1080. Tutaj jest jedyna różnica w cenie oscylująca w okolicach 1000 zł na dziś dzień. 

 

1 x Cooltek UMX4 (black)
1 x Seasonic FOCUS Plus 550W Gold
1 x SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2
1 x Crucial 16GB (2x8GB) 2400MHz CL16 Ballistix Sport LT Silver
1 x GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC
1 x Toshiba P300 2TB 64MB cache SATA600 7200rpm
1 x MSI Z270 Gaming M3 /intel Z270, LGA1151/
1 x Intel Core i7-7700K /4.2GHz, 8MB, LGA1151, BOX/
 
4042 zł + KW z jednego sklepu. Doliczasz do tego wszystkie peryferia też jeden sklep (morele)
 
- Rival 100 - 110 zł
- Edifier R1010BT - 330 zł
- SS Siberia - 170 zł
- Kingston SE9 32 GB - 56 zł
- Krynoaut - 40 zł

- TP-LINK Archer T6E - 160 zł

- pad / podkładka 130 zł

 

1000 zł razem z KW + 200 zł na klawkę. Za całość 5250 zł z KW. Zostaje czekać na 1080 w cenie nawet 2400 zł i za 7600 zł jest zestaw na częściach nowych. 400 zł drożej niż na Twoich używkach gdzie masz jeszcze w nowym zestawie chłodzenie na CPU za prawie 150 zł.

 

Tą są opcje robione na szybko dla porównania. Ktoś kto będzie składać zestaw pod siebie, bez problemu to zrobi na nowych częściach w tej samej cenie co Twoje używki. 

 

Na temat nowego 8600K w cenie niższej niż 1000 zł nawet nie będę się rozpisywać bo cena nówek spadnie o 500 zł przy wydajniejszym CPU z możliwością rozbudowy na Z370 do i7. 

Jedyna różnica w cenie, to cena GPU bo obecnie trzeba dopłacić około 900 zł do GTX 1080. 

 

Wiem, że Twój zestaw jest dla Ciebie najlepszy jednak trzeba trochę obiektywizmu i porównania z cenami nowych podzespołów w sklepach. 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...