Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć, od dłuższego czasu mój Windows 7 jest piratem. Postanowiłem, że kupię kod do oryginalnej 64 bitowej wersji Windowsa 7 Professional.


Nie zabardzo się znam na komputerach więc tu jest moje pytanie do was:


 


W jaki sposób mogę aktywować ten kod, żeby z pirata zrobić oryginał?


 


Pirat to: Windows 7 Professional.


Link to post
Share on other sites

Nie ma takie opcji bo system jest aktywowany. Pirackie systemy często od razy są aktywowane. Teraz, żeby usunąć aktywację trzeba użyć wiersza poleceń(jako administrator) i wpisać slmgr.vbs – upk ta opcja czyści wszystkie klucze aktywacyjne. Potem trzeba uruchomić pc ponownie. Po załadowaniu systemu opcja aktywacji systemu znowu powinna być aktywna. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Postanowiłem, że kupię kod do oryginalnej 64 bitowej wersji Windowsa 7 Professional

 

Nie lepiej od razu przesiąść się na Windows 10? I tak w najbliższej perspektywie trzeba będzie na niego przejść. Jeśli kupisz oryginalnego Windowsa 7 - to chyba nadal przy instalowaniu Windows 10 klucz od Windowsa 7 jest przyjmowany przy aktywacji.  

Edytowane przez rebus
Link to post
Share on other sites

Nie lepiej od razu przesiąść się na Windows 10? I tak w najbliższej perspektywie trzeba będzie na niego przejść. Jeśli kupisz oryginalnego Windowsa 7 - to chyba nadal przy instalowaniu Windows 10 klucz od Windowsa 7 jest przyjmowany przy aktywacji.  

Nawet jeśli bym kupił 10 to dalej nie wiem jak go aktywować :D

Link to post
Share on other sites
Nawet jeśli bym kupił 10 to dalej nie wiem jak go aktywować

 

Na Youtube znajdziesz mnóstwo filmików, jak zainstalować Windows 10 z wykorzystaniem narzędzia Media Creation Tool, np. tutaj:

 

 

Na tym filmiku kolega instaluje angielską wersję Windows 10, tym się nie przejmuj, jak ściągniesz narzędzie Media Creation Tool ze strony Microsoftu:

 

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10

 

- będziesz miał wszystko po polsku. Pendrive (minimum 4 GB) formatujesz jako FAT 32. Po pobraniu tego narzędzia, wkładasz pendrive'a do USB komputera, uruchamiasz Media Creation Tool, które tworzy Ci bootowalnego pendrive'a z obrazem Windows 10. Dalej postępujesz jak na filmiku.

 

Sama instalacja Windows 10 trwa może góra 15 minut, klucz możesz wpisać na początku instalacji - albo później aktywować Windows 10, po instalacji. Na ww. filmiku kolega wybrał opcję niestandardową instalacji - dzięki temu możesz usunąć partycje na swoim dysku, utworzyć jedną i ją sformatować. Potem instalacja samego Windows to właśnie góra 15 minut.

 

Plusem instalacji Windows 10 z tak przygotowanego pendrive'a jest to, że masz najświeższą wersję Windows 10. Jak kupisz legalnego Windowsa 10 na pendrive - będziesz miał na nim raczej na pewno jakąś starszą wersję, później musiałbyś i tak ją aktualizować. Oczywiście możesz zainstalować Windows 10 z kupionego z nim pendrive, ale tak jak piszę - pewnie będzie na nim jakaś starsza wersja, którą i tak trzeba potem aktualizować.

 

Po instalacji Windows 10 trzeba też zainstalować sterowniki płyty głównej, karty graficznej itp.

 

Jeśli miałbyś problemy z instalacją - zawsze możesz pytać co i jak dalej.

Edytowane przez rebus
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...