Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja dzwonie do tych pajaców od 4 lat z pytaniem: "kiedy orange światłowód?", zawsze odpowiadają "nie wiemy"

 

 

wracając do tematu: generalnie na łączu po światłowodzie 100-300mbit/s, nikt nie narzeka na internet.

Link to post
Share on other sites

Taaa, konsultant telefoniczny za najniższą krajową,

 

zresztą orange światłowód to oferta głównie dla dużych miast, spamują tymi reklamami i robią ludziom nadzieje,

większość i tak tego nie doświadczy,

Link to post
Share on other sites

Nie lubisz orange-nie korzystaj z ich usług. To proste jak budowa cepa. Nie myśl,że jestem ich pracownikiem. Jestem zwykłym użytkownikiem z Warszawy (światłowód i tak szybko do mnie nie dojdzie) i moje kontakty z nimi w sferze napraw i informacji,mogę z czystym sumieniem określić jako bardzo dobre. Tak się też składa,że nie są już jak kiedyś monopolistami...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Orange światłowód 100mb. Sprawdzone na speedtest.pl - Dl: 105mb/s, Ping: 4ms, Ul: 10mb/s.

Dzięki

Od kilkunastu lat mam internet radiowy 10mb/s, nie narzekam śmiga bardzo dobrze o każdej porze dnia.

Interesował mnie ping, bo wiadomo w grach sieciowych jest to ważna sprawa.

Chyba nie ma co się zastanawiać tylko brać ten światłowód z orange, no i cenowo kilka złotych taniej miesięcznie, a prędkość 10x większa.

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Witam u mnie orange światłowód na łaczu 100 mb pokazuje 117mb download  i 14 mb upload 4-5 ping na speedtest.net ogolnie jestem zadowolony nie zywa nie spada prędkość stabilne łącze modem to funbox 3.0 który ma problemy z wifi i to jest jedyna wada ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam u mnie orange światłowód na łaczu 100 mb pokazuje 117mb download  i 14 mb upload 4-5 ping na speedtest.net ogolnie jestem zadowolony nie zywa nie spada prędkość stabilne łącze modem to funbox 3.0 który ma problemy z wifi i to jest jedyna wada ;)

Fajnie, że poruszyłeś temat wifi, bo mieszkam w domu dwu-piętrowym i  zastanawia mnie działanie (stabilność,zasięg) wifi. Może ktoś wie czy przed podpisaniem umowy jest możliwość przetestowania usługi.

Link to post
Share on other sites

 zastanawia mnie działanie (stabilność,zasięg) wifi. Może ktoś wie czy przed podpisaniem umowy jest możliwość przetestowania usługi.

 

tutaj sprawa jest bardzo prosta:

 

droższy router Wi-Fi = lepszy zasięg / stabilność / jakość

 

podobnie musi być z Wi-Fi które odbiera tego neta w kompie / laptopie czy telefonie

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Radzę ci skontaktować się z technikami z orange. Można telefonicznie i zapytać...

W maju będzie dostępny światłowód wg informacji jakie uzyskałem.

Powoli rozeznaję temat, na pewno bliżej terminu się z nimi skontaktuję aby uzyskać odpowiedzi na kilka pytań.

Link to post
Share on other sites

Dwa lata korzystałem ze światłowodu od orange o prędkości do 600Mb. Wszystko było ok, oprócz okazjonalnych problemów z translacją w relacji ipv4-ipv6 (problemy z ruchem po stronie orange). Ich umowy z operatorami międzynarodowymi też czasem budzą niesmak, bo np. z takim open transitem jeszcze do nie dawna mieli bardzo wąskie pasmo co czasami skutkowało wujowymi pingami z zagranicznymi serwisami. Zaznaczyć też trzeba, że ich TPIX nie jest (przynajmniej jeszcze z rok temu nie był) połączony z innymi krajowymi centrami wymiany danych co skutkowało na przykład tym, że do takiej strony jak eska.pl łączyli się ludzie przez Hiszpanię :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Instalacja światłowodu w mojej okolicy przesunęła się na sierpień, do tego czasu zaproponowali Neostradę do 80 mb/s.Do centrali mam blisko.Myślę, że to jest na ten czas dobre wyjście biorąc pod uwagę, że aktualnie mam radiówkę.Po kablu zawsze lepiej (stabilnie).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...