Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Makro sortujące bliźniacze arkusze według tego samego kryterium Excel 2016

excel sortowanie microsoft dane

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 RatajReplay

RatajReplay
  • Nowicjusz

• 12 postów

Napisano 24 grudzień 2017 - 00:15

Witam,

od jakiegoś czasu siłuję się z problemem. Mam otóż sobie 8 arkuszy, każdy o tej samej budowie, bliźniaczo podobny do każdego innego. Są to listy uczniów ubiegających się o przyjęcie do szkoły, którzy zostali już poprzerzucani (formułami oczywiście) tam gdzie trzeba, czyli do wstępnych list klasowych. Chcę stworzyć makro, które będzie mi sortowało te arkusze klasowe według ilości punktów otrzymanych na egzaminach wstępnych, w sposób malejący. Szkopuł w tym, że kiedy zaznaczę 2 lub więcej arkuszy, to nie mogę już wykonać sortowania danych. Czy można to jakoś obejść? 

Już nieważne, problem rozwiązałem nagrywając makro sortujące każdy z arkuszy, a następnie edytowałem owe makro w VBA tak, aby nie przeskakiwało mi z arkusza do arkusza i aby nie rejestrowało przewijania. Działa jak powinno, temat do zamknięcia.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: excel, sortowanie, microsoft, dane

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych