Skocz do zawartości

Mała ilość fpsów- problem z wydajnością


Recommended Posts

Witam,
Mam problem z nowo złożonym komputerem. Dotyczy on małej ilości fpsów w grach. Dla przykładu: w CS:GO fpsy na automatycznych ustawieniach graficznych osiągały niecałe 120 (mapa de_nuke) . W menu miałem około 150-200 fpsów (gdzie przy dużo gorszym starym komputerze osiągało spokojnie dużo więcej). Po zmianie ustawień na minimalne fpsy spadły do około 60. Komendy do fps_max oczywiście ustawiałem na wartość zarówno 0 jak i 9999999. Nie wiem czego może być to przyczyną. Dodatkowo stwierdzam że pomimo dysku ssd m2 zamontowanego w komputerze nie działa on jakoś mega płynnie a programy i wszystko inne nie wczytują się błyskawicznie.
Parametry obecnego komputera daje z programu cpu-z:
https://imgur.com/a/qogPY
Pozdrawiam i liczę na pomoc.

Link to post
Share on other sites

Witaj,

 

zacznijmy od tego czy wszystkie sterowniki oraz system są aktualne?

Po drugie o jakiej rozdzielczości mówimy w CS'ie?

 

I po trzecie zastanawia mnie trochę konfiguracja Twojego komputera, płyta, procesor >> HEDT, karta graficzna >> HEDT ilość i typ pamięci >> no nie bardzo 8 GB ?? 2400 MHz ? Single chanel >> możesz mi jakoś naświetlić co Tobą kierowało przy wyborze podzespołów i jakie jest główne zastosowani tego kompa?

 

Pzdr

J.

Link to post
Share on other sites

1.Tak aktualne.

2. full hd

3.Procesor chciałem dobry a nie z "glutem" jak czytałem o nowszych generacjach intela. Płyta raczej polecana pod ten procesor a karta graficzna z najwyższej półki. Ram posiadam dokładnie taki: DDR4 A-Data 8GB 3000MHz CL16 XPG Z1 więc nie wiem czemu pokazuje 2400MHz. Póki co jedna kość gdyż ceny ramu są obecnie jakie są. Jak stanieją dokupuje od razu drugą taką samą kość.

 
Link to post
Share on other sites

Jakie masz temperatury podzespołów podczas gry?

 

Chociaż trudno mi sobie wyobrazić jakiekolwiek problemy na tym zestawie ... Być może... sprzęt w CS:GO kompletnie Ci się zanudził i usnął :)

 

Dodaj proszę zrzut z zakładki CPU-Z >> SPD>> i Slot w którym siedzi pamięć bo zakładam że nie wybrałeś profilu XMP dla tej pamięci, niemniej to nie powinno być problemem w CS:GO.

Edytowane przez galandracos
Link to post
Share on other sites

@Luq333

 

Problemu w zasadzie niema co diagnozować bo go widać jak na dłoni, procesorowi brakuje 3 kości ram :Di to nie jest nic śmiesznego tylko jak najbardziej normalna sprawa. Jeśli coś jest zoptymalizowane pod 4 kanałowy kontroler pamięci a obsadzimy tylko jedna kość ram to raczej nie możemy spodziewać się normalnej pracy układu.

 

W zasadzie to nigdy nie ma tak że każdy z rdzeni CPU ma identyczny czas oraz drogę dostępu do konkretnej komórki ram, kontrolery pamięci są co prawda podpięte pod jedną z magistrali pierścieniowych, ale jest ich kilka aby zminimalizować długość tych magistrali. Tak więc jeśli rdzeń 0 korzysta z obszaru pamięci x która jest mu najbliżej po drodze, a rdzeń 5 potrzebuje odczytać ta sama wartość (to rozumienie czysto hipotetyczne i nigdy takie nie wystąpi w rzeczywistości) to czas dostępu do tej pamięci i droga jest przynajmniej 2 razy dłuższe. I tutaj powstają anomalie ograniczające wydajność całego procesora.

 

Od generacji Skylake obsadzenie tylko jednego banku ram może znacząco obniżyć wydajność CPU, w twoim przypadku mamy 4 kanałowy kontroler pamięci a obsadzony tylko 1 bank :). To nie może działać, tzn może ale nie w konfiguracji z 1080TI co jest totalnym bezsensem.

 

Zakładam że skoro stać cie było na 6800K, płytę X99-A II, 1080TI (wow) to chyba będzie cie stać na 4 kości ram do tego potwora. Jako że procesor lubi OC i ma potencjał płyta tez to fajnie byłby mu wsadzić coś co wykorzysta czyli jakieś 3600Mhz.

Natomiast jeśli nie masz funduszy to sprzedaj ta kość która masz i kup najtańsze jakie dostaniesz 4 kości po 4gb mogą być nawet 2133mhz.

 

Prosta kalkulacja:

Teoretyczna wydajność kości 3000Mhz = 25,6 GB/s

Realna wydajność (85%) kości 3000Mhz = 21,7 GB/s

 

Teoretyczna wydajność 4 kości 2133Mhz = 68,25 GB/s

Realna wydajność (80%) 4 kości 2133Mhz = 54,6 GB/s

 

Chyba wiadomo o czym piszę.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Intel Core i7 6800K

DDR4 A-Data 8GB 3000MHz CL16 XPG Z1

Zasilacz Seasonic FOCUS Plus Gold 750 80Plus Gold

DYSK SSD SAMSUNG 960 EVO M.2 250GB

MSI GEFORCE GTX 1080 TI 11GB GAMING X

ASUS X99-A II

Chłodzenie kraken x62

Monitor BenQ ZOWIE XL2546

System windows 10 home

Zainstalowane sterowniki (chyba w ten sposób będzie najlepiej wszystko widać): https://imgur.com/a/c0Tus

 

@prohans

Jeśli chodzi o kości ram to wziąłem jedną kość ze względu na ich masakryczne ceny teraz. Mam zamiar dokupić więcej jak trochę stanieją. Jeśli problemem jest tylko mało ramu to nie ma co się przejmować i grać póki co na tych i tak akceptowalnych klatkach a w przyszłości po prostu dokupić ram i wszystko będzie okej. Chciałbym tylko mieć pewność że z niczym innym problemu nie ma.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...