Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

goodram iridium pro tragiczne prędkości

goodram iridium pro IRDM iridium pro goodram ssd prędkość problem

Najlepsza odpowiedź kokosnh, 22 grudzień 2017 - 22:09

wygląda jakby działał w SATA II zamiast SATA III, a że płyta ma tylko SATA III (asrock h110m-dgs), to podejrzewam, że jest to jeden z mechanizmów ochronnych windows-a (szczeże nie wiem czy to siedzi w windows, czy może gdzieś niżej, np uefi, lub w samym dysku) podczas błędów komunikacji...  (sam tak miałem jak miałem metrowy kabel SATA III walnięty)

Masz jakiś inny PC z sata III, aby go tam podłączyć, lub jakiś inny dobry kabel SATA III aby podmienić i zobaczyć, czy jest różnica... 

PS. tego nie powinno być widać w prędkości ładowania gier... błędy komunikacji mogą być widoczne, samo SATA II vs SATA III nie powinno. 

Przejdź do postu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 crossek

crossek
  • Gaduła

• 447 postów

Napisano 22 grudzień 2017 - 20:55

Witam,ostatnio zauważyłem że gry mi się wolniej ładują więc zrobiłem benchmark ssd (AS SSD) i niestety widzę takie oto prędkości :

https://imgur.com/a/oszpK

co może być tego przyczyną ?(nic w systemie ani biosie nie zmieniałem,żadnych zmian w hardware również)

• 0

i5 6500

asrock h110m-dgs

GoodRam Play DDR4 2x8 GB 2400MHz CL15

HDD WD10EZEX 1TB

PSU Chieftec IArena Series GPA-500S8

#2 kokosnh

kokosnh
  • Maniak

• 11453 postów
  • 3DMark 06:24404

Napisano 22 grudzień 2017 - 22:09   Najlepsza odpowiedź

wygląda jakby działał w SATA II zamiast SATA III, a że płyta ma tylko SATA III (asrock h110m-dgs), to podejrzewam, że jest to jeden z mechanizmów ochronnych windows-a (szczeże nie wiem czy to siedzi w windows, czy może gdzieś niżej, np uefi, lub w samym dysku) podczas błędów komunikacji...  (sam tak miałem jak miałem metrowy kabel SATA III walnięty)

Masz jakiś inny PC z sata III, aby go tam podłączyć, lub jakiś inny dobry kabel SATA III aby podmienić i zobaczyć, czy jest różnica... 

PS. tego nie powinno być widać w prędkości ładowania gier... błędy komunikacji mogą być widoczne, samo SATA II vs SATA III nie powinno. 

• 1

Spoiler

#3 crossek

crossek
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 447 postów

Napisano 23 grudzień 2017 - 08:48

problem rozwiązany,winne było samoczynne przestawienie się opcji w biosie (w zakładce storage jakimś cudem goodram iridium pro przełączył się z "solid state drive" na "hard disk drive" - po zmianie opcji z powrotem prędkości powróciły do normy:

https://imgur.com/a/NBdhR

jeszcze takie pytanie - czy bios może resetować ustawienia przez wyłączanie zasilania listwy na noc ? (wyłączam całą listwę na noc bo stary monitor wydaje jakieś piski nie do wytrzymania gdy jest wyłączony)

• 0

i5 6500

asrock h110m-dgs

GoodRam Play DDR4 2x8 GB 2400MHz CL15

HDD WD10EZEX 1TB

PSU Chieftec IArena Series GPA-500S8

#4 kokosnh

kokosnh
  • Maniak

• 11453 postów
  • 3DMark 06:24404

Napisano 23 grudzień 2017 - 12:59

Jak masz baterię wyczerpaną to tak, widocznie płyta ci zmieniła z sata III na sata II tym ustawieniem. ( szczerze to nie wiem nawet po co takie ustawienie tam, no ale jak widać mają fantazję ) 

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: goodram iridium pro, IRDM, iridium pro, goodram, ssd, prędkość, problem

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych