Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Kolejne lata mijają, technologia idzie do przodu a co o czym ludzie nie myśleli kilka lat temu dzisiaj jest codziennością. Pytanie jest takie czy waszym zdaniem w dobie tak zaawansowanej technologii w smartfonach kupowanie aparatów kompaktowych?

 

Np. kupując smartfon za 2,5tyś jak Sony XZ1 mamy chyba idealny sprzęt na co dzień i do zdjęć okolicznościowych jak wyjazd na wakacje, zdjęcia na święta czy np. idąc do pracy i spotykając niecodzienną sytuację. Pomijam łatwość udostępniania czy obróbki skupiając się na samych fotografiach. Czy jest sens aby zrezygnować z kupna smartfona z górnej półki i kupić np telefon za 1tyś i zainwestować np. 1,5 w kompakt?

Link to post
Share on other sites

To zależy od twoich wymagań.Jeśli faktycznie do takich celów jak piszesz,to może i warto porządnego smartfona wybrać. Jeśli natomiast chcesz mieć większy wpływ na uzyskaną fotografię to kompakt. Warto brać pod uwagę wielkość matrycy w telefonie a kompakcie...

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

zacytuję tu pewną osobę " telefon zabieram wtedy, kiedy chce uwiecznić chwile i nie pracować ze sprzętem" Kompakt lub lustro kuszą ustawieniami manualnymi lecz zabierają czas wakacyjny" Sam mam telefon do cykania "fotek" i foto lokacji . A lustrzankę mam do " pracy " gdzie chciałbym pokazać coś z innej perspektywy czy zależy na uzyskanym 

Oraz to co wyżej napisał jarrino - im większa matryca tym więcej światła wpada i można bawić się w efektywne ISO 400,800 bez strat jakościowych, gdzie telefon z 400 czasem i 200 zaczyna szumić. Mój stary dziadek canon 40d który ma 10mpx zrobi sporo lepsze jakościowo zdjęcie niż smartphone z 13 mpx

Link to post
Share on other sites

Na dobre oświetlenie i ogólnie wakacje są dobre hydrydy, w pozostałych przypadkach amatorska lustrzanka (canon 3 lub 4 cyfrowy), raczej z niczym innym bym nie kombinował Canon 6D jeśli zawodowo. Smartfony mają giga problem z baterią i brak manualnych nastawów z automatu wykluczają u mnie funkcje aparatu.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...