Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej koledzy. Mam takie pytanie. Czy to możliwe żeby afterburner po instalacji NA STAŁE zwiększał taktowanie rdzenia na kartach gigabyta gtx 1060 1070 1080? Na stałe mam tu na myśli że instalujesz, afterburner sam ustawia np 2000 MHz (bez ruszania suwaka), odinstalowujesz i zostaje 2000 MHz (w trybie boost). Dwa razy spotkałem się z taką sytuacją i przyznam że dziwnie to wygląda. I tylko przy tych kartach (serii 10xx) i tej firmy (Gigabyte Gaming G1). Sam korzystam z GTX 980 Ti i podkręcenie polegało na przesunięciu suwaka w prawo (w dużym skrócie). Przy gtx 1060/1070/1080 przesuwam suwak w lewo bo boję się że sfajczy się karta. Czy to jest normalne? może robię coś nie tak? przykładowo, kręcę teraz 1080 i suwak mam na minus 100 MHz, podczas stresstestów pokazuje taktowanie 1886 MHz. Natomiast bez ingerencji w taktowanie pokazuje równe 2000 MHz. Karta jaką obecnie sprawdzam to G1 Gaming od Gigabyta. Może niepotrzebnie się przejmuję, może tak powinno być?

Link to post
Share on other sites

dziękuję za sugestię. z tego co się orientuję G1 Gaming wyciskają na fabrycznych ustawieniach blisko 2000 MHz i nie bardzo się przy tym męczą. właśnie sobie robię test Unigine Heaven. leci na 1999 MHz i ledwo 65°C osiągnęła, bez przestawiania wentylatorów, bez niczego. 106 klatek średnio w benchmarku. zobaczymy co będzie po 10 godzinach. pobawię się jeszcze tym Guru II ale z tego co widzę, nie ma sensu. pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

aaa, mam to, ale to działa dokładnie tak samo przecież jak AB. chyba że się mylę... zapomniałem o tym programie. popróbuję ale z tego co zauważyłem na fabrycznym taktowaniu, bez regulacji wentylatora i tak urywa du*ę i nie przekracza 66°C. więc jest chyba dobrze. dzięki za podpowiedzi. temat do zamknięcia. pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
*up

 

ciekawe jakie masz temperatury karty :) 90 stopni? jeśli tak to nawet nie chce mi się wyjaśniać dlaczego tak jest...

To jest laptop Asus rog G751jt

Temperatury karty po podkreceniu o te 350mhz nie dochodza nawet do 70 stopni, a podkrecony procek o 200mhz ma 82 stopnie przy dlugim graniu wiec znosnie jak na laptopa

Link to post
Share on other sites

jak przesuniesz suwak w prawo następnie musisz kliknąć apply aby zatwierdzić ustawienia.

 

Nie możliwe jest, że software na stałe zwiększa Ci taktowanie rdzenia ani cokolwiek w co ingerujesz tym programem.

Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...

 

 

jak przesuniesz suwak w prawo następnie musisz kliknąć apply aby zatwierdzić ustawienia.   Nie możliwe jest, że software na stałe zwiększa Ci taktowanie rdzenia ani cokolwiek w co ingerujesz tym programem.

 

Odkopuje bo moja wypowiedź może wprowadzać w błąd. Przy podkręcaniu w tym programie i zaznaczeniu opcji "apply overclocking at system startup" karta zachowuje ustawienia pomimo wyłączonej samej aplikacji.

W sumie super sprawa bo nie obciąża się systemu samym programem a karta może pracować jak w moim przypadku z obniżonym napięciem i zrobionym OC. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...