Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,
Mój problem jest związany z nieprawidłową pracą monitora, mianowicie podczas użytkowania komputera monitor przestawał reagować, a niebieska lampka na nim zaczęła migać, ale w tym czasie komputer pracował normalnie. Początkowo problem ten pojawiał się rzadko, a rozwiązaniem było ponowne uruchomienie komputera, w gorszych wypadkach kilkukrotne. Z czasem problem pojawiał się częściej, a przywrócenie było coraz trudniejsze. W pewnym momencie po uruchomieniu komputera monitor w ogóle nie reagował i żadne ponowne uruchomienie komputera nie pomagało. Próbowałem rozwiązać ten problem w takiej oto sposoby:

  • resetowanie BIOS-u poprzez wyjęcie baterii CMOS - nie pomogło,
  • diagnostyka pamięci RAM nie wykazała problemów,
  • wymiana kabla HDMI na inny - nie pomogło. Monitor początkowo podłączony był poprzez przejściówkę Natec DVI - VGA/D-SUB do karty graficznej,
  • wymiana monitora na taki sam model - nie pomogło. Dodam, że mój monitor również posiadał ten problem na komputerze mojego brata, a jego monitor u mnie.

Po tych działaniach zmieniłem podłączenie monitora do komputera z zewnętrznej karty graficznej na zintegrowaną kartę graficzną, ale niestety problem nadal występował. Następnie znowu odmieniłem podłączenie monitora na takie jak było czyli do zewnętrznej karty graficznej i co dziwne problem przestał występować, ale po kilku dniach znowu zaczął występować. Na koniec całkowicie odłączyłem i wyjąłem zewnętrzną kartę graficzną a monitor podłączyłem do zintegrowanej karty graficznej. Od tego momentu problem przestał występować(2-3 tygodnie) i działa bez zarzutów, ale niestety tylko na zintegrowanej karcie graficznej.
Dodam, że 1-2 miesiące wcześniej występował problem z kartą graficzną, i była ona przeze mnie rozkręcana i czyszczona, a także było wymieniane całe chłodzenie na nowe dokładnie taki sam model.

Zewnętrzna karta graficzna, gdy była podłączona pracowała bez zarzutu na najwyższych obrotach
Monitor: Samsung SyncMaster 943NW - Monitor ten posiadam już dosyć spory czas już kilka lat
Karta graficzna: MSI Radeon R9 270 GAMING 2G
Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu
Z góry dziękuję.

Edytowane przez fantazy12
Link to post
Share on other sites

Skoro na integrze wszystko działa poprawnie od jakiegoś czasu to jest jakiś problem z R9 - sprawdzałeś temperatury na tym radku ostatnio? Może też być problem z płyta główną/PCI-E (dobrze by było podpiąć inną kartę i sprawdzić) czy nawet zasilaczem.

Link to post
Share on other sites

To co jeszcze bym zrobił to odinstalował bym sterowniki od grafiki i dodatkowo użył DDU po czym zainstalował je ponownie, jeśli to nic nie da to przeinstalował bym system.
Jakiego typu problemy dokładnie miałeś z grafiką ? Wszystko wskazuje jednak na to że jest to jakiś problem hardwarowy właśnie z tą kartą, jak ona zachowuje się w grach, odpalałeś jakieś testy ?
 

 http://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html

Link to post
Share on other sites

Skoro na integrze wszystko działa poprawnie od jakiegoś czasu to jest jakiś problem z R9 - sprawdzałeś temperatury na tym radku ostatnio? Może też być problem z płyta główną/PCI-E (dobrze by było podpiąć inną kartę i sprawdzić) czy nawet zasilaczem.

Po wymianie chłodzenia na karcie graficznej raczej nie było problemów z temperaturą. Jeszcze dzisiaj wieczorem przyniosę od brata stary komputer ze wszystkim w środku to przetestuję swoją kartę graficzną

To co jeszcze bym zrobił to odinstalował bym sterowniki od grafiki i dodatkowo użył DDU po czym zainstalował je ponownie, jeśli to nic nie da to przeinstalował bym system.

Jakiego typu problemy dokładnie miałeś z grafiką ? Wszystko wskazuje jednak na to że jest to jakiś problem hardwarowy właśnie z tą kartą, jak ona zachowuje się w grach, odpalałeś jakieś testy ?

 

 http://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html

Problem z kartą graficzną to chodziło mi o problem z chłodzeniem (jeden wiatrak był niesprawny) i wymieniłem całe chłodzenie. Gdy karta graficzna była podłączona i występował wyżej wymieniony problem z monitorem, pracowała ona bez problemu w najnowszych grach. 

Link to post
Share on other sites

Masz bardzo dobrą możliwość sprawdzenia przyczyn problemu, dał bym kartę bratu i zobaczył czy u niego też występuje problem, ew. zamienił się na chwilkę jeśli ma kartę podobnej klasy by wykluczyć u Ciebie problem z zasilaczem lub płytą główną.

I jak już pisałem przeinstaluj system jeśli masz taką możliwość.

Link to post
Share on other sites

Masz bardzo dobrą możliwość sprawdzenia przyczyn problemu, dał bym kartę bratu i zobaczył czy u niego też występuje problem, ew. zamienił się na chwilkę jeśli ma kartę podobnej klasy by wykluczyć u Ciebie problem z zasilaczem lub płytą główną.

 

I jak już pisałem przeinstaluj system jeśli masz taką możliwość.

Sterowniki od grafiki też sprawdzę a później przeinstaluje system na win10

Podłączyłem kartę graficzną i o dziwo działa. Niedawno też miałem taką sytuację to działało około tydzień. Zainstalowałem sterowniki od nowa

Link to post
Share on other sites

Sterowniki od grafiki też sprawdzę a później przeinstaluje system na win10

Podłączyłem kartę graficzną i o dziwo działa. Niedawno też miałem taką sytuację to działało około tydzień. Zainstalowałem sterowniki od nowa

Jak się to powtórzy to załatw sobie na testy inną kartę albo daj komuś do sprawdzenia twoją bo tak to nigdy nie będziesz wiedział w czym problem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...