Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Błąd Kernel-power. Komputer się freezuje.

kernel power kernelpower freeze freeze komputera komputer freezuje bład blad

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 szymonstrum

szymonstrum
  • Amator

• 36 postów

Napisano 21 grudzień 2017 - 12:00

Witam, od dłuższego czasu mam problem z freezowaniem się komputera. Zaczęło się to już z rok temu. Jakoś w listopadzie kupiłem kartę RX470 od asusa. Po kilku tygodniach załapałem pierwszego freeza i potem się zaczęło... Na wiosnę kupiłem nowy zasilacz - SilentiumPC Vero L1 600W (Poprzedni Corsair-VS550). Problem na kilka tygodni ustąpił. W ostatnim czasie takiego freeza miałem praktycznie co 1-2 dni. Zauważyłem, że problem pojawia się gdy komputer musi nagle wykonać więcej działań/obliczeń. Przykładowo przy odpalaniu spotify. Tydzień temu zrobiłem formata i zainstalowałem na nowo sterowniki itd. Niestety od 2 dni znowu mam ten sam problem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale podczas grania w lola mam czasami zauważalne spadki FPS nawet do 40 co jest dziwne przy moim sprzęcie. Kartę graficzną testowałem furmarkiem i wszystko ok. Procka testowałem w OCCT i też wszystko ok... Ram przetestowałem memtestem zgranym na pendriva i też wszystko ok. Zasilacz był wymieniany, więc raczej z nim nie ma problemu. Napięcia na każdej linii są ok. Więc w czym tkwi problem. Proszę o pomoc.

Mój sprzęt:

Zasilacz SilentiumPC Vero L1 600W

Procesor AMD FX8320 (Aktualnie bez żadnego OC)

Karta graficzna ASUS STRIX RX470 4GB

Dwa dyski twarde WD

Dysk SSD 120GB od Kingstone

• 0

#2 stach122

stach122
  • Bywalec

• 113 postów
  • Miejscowość:A takie małe zadupie

Napisano 21 grudzień 2017 - 12:43

Hm, może być coś z płytą główną (sekcja zasilania, zimne luty)albo jednak z karta. Kurde masz FX bo chciałem powiedzieć żebyś zobaczył na integrze, w takim razie spróbuj załatwić od kogoś inną kartę i zobacz czy będzie się powtarzać, jeżeli tak to karta odpada.

Użytkownik stach122 edytował ten post 21 grudzień 2017 - 12:46

• 0

Zapraszam do znajomych i wspólnej gry na sztimie. Nick ----> stach122

Intel Xeon E3-1230V2 3,3Ghz // SilentiumPC Spartan Pro // MSI B75MA-E33 // GOODRAM Play 2x4GB // PALIT GTX 1060 JetStream 6GB // WD Blue 2x1TB //  Crucical MX300 270GB // SilentiumPC Vero L2 500W // SIlentiumPC Brutus M23 Pure Black // LG 24MP59G // Logitech G413 // Logitech G502 // Logitech G29 // Logitech Z533

#3 szymonstrum

szymonstrum
  • Autor tematu
  • Amator

• 36 postów

Napisano 21 grudzień 2017 - 13:06

Hm, może być coś z płytą główną (sekcja zasilania, zimne luty)albo jednak z karta. Kurde masz FX bo chciałem powiedzieć żebyś zobaczył na integrze, w takim razie spróbuj załatwić od kogoś inną kartę i zobacz czy będzie się powtarzać, jeżeli tak to karta odpada.

Postaram się załatwić. Mam nadzieję, że pomoże.

• 0

#4 RalfNwn

RalfNwn
  • Gaduła

• 374 postów
  • Miejscowość:podobno dobre miasto
  • 3DMark 06:tyle i tak dawno, że nie pamiętam

Napisano 21 grudzień 2017 - 13:10

W necie jest sporo podobnych wątków z błędem kernel-power:

1. 2 sterowniki audio naraz (ATI High Definition Audio Device i High Definition Audio Device) - trzeba jedno wyłączyć np. ATI i przetestować.

2. Antywirus (np. AVG) - odinstaluj oprogramowanie antywirusowe i sprawdź czy na czystym systemie jest to samo.

3. Plan zasilania - niektórzy sugerują zmienić aktualny plan zasilania.

Możesz też odpalić program HWiNFO, zakładka/przycisk Sensors, kliknij na ikonę notatnika w prawym dolnym rogu i wskaż, gdzie zapisać plik log po czym zminimalizuj okno programu i odpal grę. Grasz do zwieszenia się kompa a po ponownym uruchomieniu wrzucasz zawartość pliku log na jakiś hosting z linkiem tutaj.

• 0

#5 Wolnyfull

Wolnyfull
  • Gaduła

• 261 postów
  • Miejscowość:Miłosław

Napisano 21 grudzień 2017 - 16:35

Swego czasu miałem również freezy kompa, co się wtedy z tym namęczyłem ;) Ostatecznie trzeba było zakualizować bios płyty głównej żeby obsługiwał ivy bridge i problem ustał.

• 0

Asrock z87 Extreme 4 II G.Skill TridentX 16Gb cl9 2400mhz II 4770K 4.4ghz

Asus Matrix 980Ti 1500/1900

850 Evo II XFX 650w II Dell U2312HM

#6 szymonstrum

szymonstrum
  • Autor tematu
  • Amator

• 36 postów

Napisano 05 styczeń 2018 - 12:04

Niestety włożyłem inną kartę i przez dwa tygodnie 2 razy freeza dostałem. Jakieś inne pomysły?

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kernel, power, kernelpower, freeze, freeze komputera, komputer freezuje, bład, blad

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych