Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, od dłuższego czasu mam problem z freezowaniem się komputera. Zaczęło się to już z rok temu. Jakoś w listopadzie kupiłem kartę RX470 od asusa. Po kilku tygodniach załapałem pierwszego freeza i potem się zaczęło... Na wiosnę kupiłem nowy zasilacz - SilentiumPC Vero L1 600W (Poprzedni Corsair-VS550). Problem na kilka tygodni ustąpił. W ostatnim czasie takiego freeza miałem praktycznie co 1-2 dni. Zauważyłem, że problem pojawia się gdy komputer musi nagle wykonać więcej działań/obliczeń. Przykładowo przy odpalaniu spotify. Tydzień temu zrobiłem formata i zainstalowałem na nowo sterowniki itd. Niestety od 2 dni znowu mam ten sam problem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale podczas grania w lola mam czasami zauważalne spadki FPS nawet do 40 co jest dziwne przy moim sprzęcie. Kartę graficzną testowałem furmarkiem i wszystko ok. Procka testowałem w OCCT i też wszystko ok... Ram przetestowałem memtestem zgranym na pendriva i też wszystko ok. Zasilacz był wymieniany, więc raczej z nim nie ma problemu. Napięcia na każdej linii są ok. Więc w czym tkwi problem. Proszę o pomoc.

 

Mój sprzęt:

Zasilacz SilentiumPC Vero L1 600W

Procesor AMD FX8320 (Aktualnie bez żadnego OC)

Karta graficzna ASUS STRIX RX470 4GB

Dwa dyski twarde WD

Dysk SSD 120GB od Kingstone

 

Link to post
Share on other sites

Hm, może być coś z płytą główną (sekcja zasilania, zimne luty)albo jednak z karta. Kurde masz FX bo chciałem powiedzieć żebyś zobaczył na integrze, w takim razie spróbuj załatwić od kogoś inną kartę i zobacz czy będzie się powtarzać, jeżeli tak to karta odpada.

Edytowane przez stach122
Link to post
Share on other sites

Hm, może być coś z płytą główną (sekcja zasilania, zimne luty)albo jednak z karta. Kurde masz FX bo chciałem powiedzieć żebyś zobaczył na integrze, w takim razie spróbuj załatwić od kogoś inną kartę i zobacz czy będzie się powtarzać, jeżeli tak to karta odpada.

Postaram się załatwić. Mam nadzieję, że pomoże.

Link to post
Share on other sites

W necie jest sporo podobnych wątków z błędem kernel-power:

 

1. 2 sterowniki audio naraz (ATI High Definition Audio Device i High Definition Audio Device) - trzeba jedno wyłączyć np. ATI i przetestować.

2. Antywirus (np. AVG) - odinstaluj oprogramowanie antywirusowe i sprawdź czy na czystym systemie jest to samo.

3. Plan zasilania - niektórzy sugerują zmienić aktualny plan zasilania.

 

Możesz też odpalić program HWiNFO, zakładka/przycisk Sensors, kliknij na ikonę notatnika w prawym dolnym rogu i wskaż, gdzie zapisać plik log po czym zminimalizuj okno programu i odpal grę. Grasz do zwieszenia się kompa a po ponownym uruchomieniu wrzucasz zawartość pliku log na jakiś hosting z linkiem tutaj.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...