Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Dziwne chwilowe spadki fps w grach.

chwilowe spadki fps w grach

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#21 lonialomax

lonialomax
  • Maniak

• 4072 postów

Napisano 25 grudzień 2017 - 21:17

Taktowanie CPU właśnie nie spada jak również inne parametry jak pamięć wirtualna czy użycie RAM jest na tym samym poziomie. Jedynym podzespołem z niestabilnym zachowaniem jest karta graficzna,

• 0

Mobo:  Z370 Aorus Gaming 7 - CPU: i5 9600k@4.8GHz - RAM:16GB  G Skill SniperX F4-3600 C19-8GSXKB - Grafika: GTX 1070 Extreme - Zasilacz: Corsair RM550x - Obudowa Zalman Z3 Plus

#22 HAKELBERY

HAKELBERY
  • Maniak

• 2268 postów

Napisano 25 grudzień 2017 - 22:14

Daqnny

Rozumiem ze stery  sciagnełes do mobile ?

3ceb30e76708fb88.jpg

7cf95b25b5bba89b.jpg

U  mnie teraz moge zarzucić i furmarka i occt  avx jednocześnie choc chłodzenie juz nie wytrzymuje i cpu rozłacza po  10 min

Dobre rozwiazanie to  tez uV dla takich lapopów .Szczególnie z 940 mx na ddr3 gdzie oc rdzenia nic nie daje

Zjedz z napiecia o 200mV bo pewnie masz z 1050 oraz wymaksuj pamięci bo one daja wydajność w 940 mx 

Ja sobie podkreciłem z 2000 na 2500  i jest 25% więcej fps

Fajnie tez zrobić moding biosu ale np asus ma zabezpieczenia i nei idzie wgrać

• 0

#23 Daqnny

Daqnny
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 23 postów

Napisano 25 grudzień 2017 - 22:15

Kwestia powodująca spór jest tylko to ze jeszcze miesiąc temu mogłem grać i pare godzin bez żadnych problemów.
  • 0

#24 HAKELBERY

HAKELBERY
  • Maniak

• 2268 postów

Napisano 25 grudzień 2017 - 22:17

A  masz stery do  mobile czy pc ?

• 0

#25 Daqnny

Daqnny
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 23 postów

Napisano 25 grudzień 2017 - 22:18

Mobile. Możesz rozwinąć skrót uV, bo ja jestem w takich sprawach zielony? :D Jedyne z czym mi sie to kojarzy to ultrafiolet

Użytkownik Daqnny edytował ten post 25 grudzień 2017 - 22:20

• 0

#26 HAKELBERY

HAKELBERY
  • Maniak

• 2268 postów

Napisano 25 grudzień 2017 - 22:23

Masz na 1  screnie suwaki od stanu P0 na voltage ofset .Daj  tak w okolice 850 mV jak idzie i dostosuj zegar na 940mhz

• 0

#27 Daqnny

Daqnny
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 23 postów

Napisano 26 grudzień 2017 - 19:23

Spróbuje i dam znac co z tego wyszło

Okej, u mnie wygląda to tak: https://imgur.com/a/aiL2Z. Dobrze myślę, że za throttling odpowiada ta temperatura ustawiona na 70 stopni? 

Tylko mam problem, bo nie da się zapisać zmian. Gdy naciskam "Apply clocks & voltage" suwak temperatury wraca na wartość domyślną.

Użytkownik Daqnny edytował ten post 26 grudzień 2017 - 19:27

• 0

#28 HAKELBERY

HAKELBERY
  • Maniak

• 2268 postów

Napisano 26 grudzień 2017 - 20:58

No prosze widocznie producent zaszył 70 stopni zamiast 91 jak u mnie

Ale to oznacza ze zmienił  bios nviidi bo w mobile jest 91  zamiast 80/83 jak w  wersji pc a nie 70 i ewentualnie -13 mhz z powodu spadku napięcia z boosta 2.0 (  u mnie nie bo bios jest naprade uproszczony wzgledem wersji pc)

Przesuń na 91 i sprawdz jak z temp .

uV i tak wskazane .Porób sobie testy na 1200 vs 1000mzh i zobaczysz ze zero róznicy na wydajosci  w przeciwieństwie do vram

Gdy naciskam "Apply clocks & voltage" suwak temperatury wraca na wartość domyślną.

:/ :roll:

026ed3188251bfc4.jpg

Jak widac u mnie po  wyłowieniu biosu od 840m jest 91 stopni ;)

Użytkownik HAKELBERY edytował ten post 26 grudzień 2017 - 20:46

• 0

#29 Daqnny

Daqnny
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 23 postów

Napisano 26 grudzień 2017 - 21:09

Czyli przez Inspectora nie podziałam bo limit mam odgórnie narzucony przez bios? Lipka. Zakładam, że edytowanie tego bezpośrednio w biosie to już wyższa szkoła informatycznego wtajemniczenia? :D

Użytkownik Daqnny edytował ten post 26 grudzień 2017 - 21:09

• 0

#30 HAKELBERY

HAKELBERY
  • Maniak

• 2268 postów

Napisano 26 grudzień 2017 - 21:17

hmm raczej nie ale ktoś oblatany  w tym  by musiał to fakt

Moze napisz do suportu della i co oni na  to ;)

Az tego co pamietam to u mnie nvidia inspector to uv mogłem robic a limit temp  to nawet nie sprawdzałem  bo juz jest wysoko ustawiony fabrycznie

Jest  jeszcze msi afterburner .Sprawdzałeś ?

Tak   takze uV przez ctrl + f

• 0

#31 Daqnny

Daqnny
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 23 postów

Napisano 28 grudzień 2017 - 15:04

Inne suwaki mogę tam w Inspectorze edytować. Tylko temperatury się nie da.

Napisałem do Della. Zobaczymy co powiedzą.

Dell odpisał, że 70 stopni to jest domyślne fabryczne ustawienie Della i jak chcę, to żebym sobie to zmieniał na własną rękę.

Tak też zrobię, bo po co mi karta na której tak czy siak nie da się grać. :D Zresztą i tak nie powinno się nic stać, skoro Nvidia sugeruje danie jej limitu koło 90 stopni. Poczytałem trochę w necie i raczej ogarnę jak to pozmieniać w vbiosie.

Użytkownik Daqnny edytował ten post 28 grudzień 2017 - 15:08

• 0

#32 Xeinaemm

Xeinaemm
  • yyyyy ?

• 521 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 28 grudzień 2017 - 15:09

Tak na zamknięcie zapewne tematu. Jedynym sposobem jest undervolting CPU co przy twoim modelu laptopa możesz zejść o 150-200mV co znacznie obniży temperaturę.

Obecnie posiadam Asus'a G551JW i również mam zablokowany BIOS, aby wprowadzać zmiany i odblokować zakres temperatur musisz wgrać zmodowany BIOS pod konkretne urządzenie. Sztuczki w programach do OC, które odblokowują temperatury nie działają.

Takie laptopy w których masz dopisek U przy procesorze nie są do gier, zwykły marketing tym bardziej w laptopach biznesowych.

Ja u siebie zszedłem o 20C na temperaturach, tylko że wymieniłem pastę na Gelid'a, zmodowałem całą dolną podstawkę(wiercenie otworów wylotowych i wlotowych dla powietrza), dokupiłem podkładkę i zrobiłem undervolting.

Obecnie laptop nie zbija taktowań, jednak to już wyższa zabawa :)

Tak też zrobię, bo po co mi karta na której tak czy siak nie da się grać. Zresztą i tak nie powinno się nic stać, skoro Nvidia sugeruje danie jej limitu koło 90 stopni.

Musisz mieć na uwadze fakt, że temperatura to jedno, a obudowa, która nie jest wstanie odebrać ciepła to drugie i praktycznie nie byłbyś wstanie używać laptopa w takich temperatura bo parzyły by Cię klawisze.

PS. Co do zabaw i kupowania laptopów do gier to najwięcej powinien wiedzieć _Skipper_ , zajmował się u nas tym(nie wiem czy jeszcze wchodzi).

Użytkownik Xeinaemm edytował ten post 28 grudzień 2017 - 15:33

• 0

Programista, pasjonat, nawet nie wiem po co tu siedzę..... jak lubisz czytać to prowadzę bloga.
Sprzęt: Asus G551JW - podkręcony i zmodowany własnoręcznie

Ekspert działów: Diagnostyka błędów i awarii / Programowanie Pełne zestawienie Ekspertów

#33 HAKELBERY

HAKELBERY
  • Maniak

• 2268 postów

Napisano 28 grudzień 2017 - 17:59

Tak na zamknięcie zapewne tematu. Jedynym sposobem jest undervolting CPU co przy twoim modelu laptopa możesz zejść o 150-200mV co znacznie obniży temperaturę.

Tu  problemem  jest karta graficzna a nie cpu ;)

Musisz mieć na uwadze fakt, że temperatura to jedno, a obudowa, która nie jest wstanie odebrać ciepła to drugie i praktycznie nie byłbyś wstanie używać laptopa w takich temperatura bo parzyły by Cię klawisze.

Bzdura .Ja ma do 80 stopni  na karcie i 70  na  cpu a  obudowa z  aluminium i nic nie parzy a nawet nie jest ciepłe

• 0

#34 Daqnny

Daqnny
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 23 postów

Napisano 28 grudzień 2017 - 18:10

Nie mam zamiaru na tym laptopie grać w jakieś Wiedzminy czy GTA, tylko w fife która nie ma zbytnio wygórowanych wymagań. :D Zreszta w fife gra sie na padzie, wiec temperatura obudowy nie będzie żadnym problemem (W sumie to i tak obudowa była nawet pod najwyższym obciążeniem chłodna - była jedynie gorąca przy wylotach powietrza, wiec te 20 stopni nie powinno zrobić wielkiej różnicy w rejonach klawiatury)

Użytkownik Daqnny edytował ten post 28 grudzień 2017 - 18:20

• 0

#35 HAKELBERY

HAKELBERY
  • Maniak

• 2268 postów

Napisano 28 grudzień 2017 - 18:14

Na tych zaniżonych parametrach karta pracuje przez 12 min. do osiągnięcia temperatury 71 st. C i w tym momencie następuje spadek taktowań rdzenia GPU do 405 MHz i pamięci karty do 202 MHz.

A jesli  daje sie zanizone  parametry temperaturowe to choć daje sie bios z  kilkudziesięcioma stanami energetycznymi  a  nie dwoma

Nie mam zamiaru na tym laptopie grać w jakieś Wiedzminy czy GTA, tylko w fife która nie ma zbytnio wygórowanych wymagań.

Bez  róznicy .Tak  karta  jest  na tyle słaba ze pewnie i  w  fifie masz gpu load 100% ;)

Użytkownik HAKELBERY edytował ten post 28 grudzień 2017 - 18:14

• 0

#36 Daqnny

Daqnny
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 23 postów

Napisano 28 grudzień 2017 - 18:23

Ale daje radę ja uciągnąc w prawie 60 klatkach jak nie włącza sie ten termiczny shit. :D

Mam teraz taki problem ze nie mogę „wyciągnąć” biosu.
Za każdym razem, czy robię to przez DOS czy przez windowsa to wywala mi taki błąd: https://imgur.com/a/4SauI
Da sie coś na to poradzić?
  • 0

#37 HAKELBERY

HAKELBERY
  • Maniak

• 2268 postów

Napisano 28 grudzień 2017 - 18:29

Tym  nie zgrasz  biosu bo   on   nie jest osobno   jak na karcie pc  .A poza tym  lepiej nie zgrywać takimi programami  bios bo potrafi wszystkiego nie zgrać

• 0

#38 Daqnny

Daqnny
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 23 postów

Napisano 28 grudzień 2017 - 18:32

Podpowiesz pls jak mógłbym go zgrac?
  • 0

#39 HAKELBERY

HAKELBERY
  • Maniak

• 2268 postów

Napisano 28 grudzień 2017 - 18:34

Powinien  być na stronie producenta bios  do twojego  laptopa .Napisałes do nich  to poczekaj moze coś ci  podeśla lepszego 

• 0

#40 Daqnny

Daqnny
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 23 postów

Napisano 28 grudzień 2017 - 18:39

Odpisali mi w ten sposób:

"Witam,

Oczywiście jest to domyślnie ustawiona wartość w sterowniku owej karty, może Pan ją zmieniać we własnym zakresie.

Jest to wartość ustawiona, żeby ograniczyć możliwości overclockingu. Jeżeli karta po niepoprawnej konfiguracji ulegnie "spaleniu", gwarncja nie obejmuje tej usterki."

Więc raczej nie planują niczego mi wysyłać :D

Czyli mogę jakimś programem edytować ten plik który służy do instalacji nowego biosu, ściągnięty ze strony producenta? 

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych