Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich,

 

Wcześniej kupiłem używkę kompa (i5 2500K, GTX Ti 1050 4GB), teraz przesiadłem się na zupełnie nowy komputer (Pentium G4600, GTX 1060 6Gb) i w obu przypadkach zastosowałem dysk używany przeze mnie około 10 lat - Samsung HD502HJ. Przy używce Wiedźmin 3 odpalał na uber, ale, gdy pojawiała się lokacja typu wieś ścinki były okropne, nawet dźwięk się ścinał. Myślałem, że dostałem wadliwy sprzęt. Teraz na tym nowym gra śmiga na uber, bo musi przy takiej konfiguracji, ale w tej samej lokacji ścinki nadal się pojawiają, w szczególności na wsi przy budynkach, a co dopiero Novigrad. Nie może być to moim zdaniem wina innego sprzętu niż dysku, czyżby ścinki są spowodowane złym odczytywaniem gry z dysku? W HD Tune kondycja dysku - dobry. Innych testów nie robiłem, ale jeśli potwierdzi się, że mam rację od razu możecie polecić mi jakiś niedrogi dysk do 100-150zł. Starczy 500GB. Proszę o opinie. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

i5 2500K, GTX Ti 1050 4GB - dobry procek, średnia karta

Pentium G4600, GTX 1060 6Gb - lipny procek, dobra karta

 

Takie się przedstawia dobór podzespołów - nie wiem kto to robi, ale zmień "informatyka", sklep lub chociaż przestań go słuchać.

 

Gdybyś złożył i5 2500k + 1060 może ten temat by nie powstał :)

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wiem, że ten procesor był lepszy od 2rdzeniowego Pentiuma, ale to był budżetowy zestaw i nie stać mnie na procka za 800zł, ten dorównuje przynajmniej takim za 500zł. Ścinki na 1400x900 przy takim sprzęcie? Grafa ma zapas spokojnie GB, a procek daje radę, jakoś na YT ludzie grają płynnie. Pytam gości ogarniętych na temat dysku, czy 8-10letni dysk może mieć wpływ na wczytywanie tekstur i ścinanie, bo to nie od sprzętu typu GPU, CPU na bank.

Link to post
Share on other sites

A my dajemy Ci propozycje rozwiązania problemu, tudzież wykluczenia potencjalnego sprawcy, bo (nie wiem czy ktoś Ci to uświadomił) 1060tka sparowana z G4560 to dość kiepski pomysł. Karta jest często bottleneckowana przez proca, a zauważysz to najbardziej w gęsto zaludnionych lokacjach takich jak Novigrad. Zwłaszcza w rozdziałce poniżej 1080p. Zamiast marudzić, że ktoś chce Ci pomóc, spróbuj zobaczyć czy nasze sugestie dadzą jakiekolwiek efekty, a wtedy można pomyśleć nad innym rozwiązaniem czy też skierowaniem się ku Twojej propozycji. Ludzie...

 

Edytowane przez Fanbooj
Link to post
Share on other sites

Fanbooj, i co Ty myślisz, że ja będę teraz kupował procesor, żeby sprawdzić czy to zadziała? Na moje wina leży po stronie dysku, ten procesor w parze z GTX 1050 TI, GTX 1060 dziala dobrze, jak widzisz na powyższym filmiku jest okej. Zamykam temat, bo sami pseudoznawcy.


Poza tym nawet, jakbym zakupił i5 2500K to moja MOBO nie daje możliwości OC, mija się to z celem. Jak już mówiłem był to budżetowy zestaw. 

Link to post
Share on other sites

 

 

jak widzisz na powyższym filmiku jest okej

60-70% zużycia karty, ale 100% CPU w Novigradzie jest ok?

 

 

Zamykam temat, bo sami pseudoznawcy.

Kiepski troll. Szkoda, że ta sama wiedza nie pozwoliła Ci samemu sobie poradzić, znafco.

 

 

 

Ojczyzna - Polszczyzna...

Jeżeli jest to faktycznie rażący błąd, zwróć mi proszę uwagę na PW z odpowiednim uzasadnieniem tudzież linkiem do wyjaśnienia. Z góry dzięki. :)

Link to post
Share on other sites

Fanbooj, i co Ty myślisz, że ja będę teraz kupował procesor, żeby sprawdzić czy to zadziała? Na moje wina leży po stronie dysku, ten procesor w parze z GTX 1050 TI, GTX 1060 dziala dobrze, jak widzisz na powyższym filmiku jest okej. Zamykam temat, bo sami pseudoznawcy.

 

Ten procesor Pentium G4600 rzeczywiście dobrze się sprawuje z 1050, 1060 nawet 1070 i 1080 ale w koparce  :) Wiesz nie wiem kto ci doradził taka konfiguracje czy sam to wymyśliłeś ale jest zła, 1060-6G to jest średni/wysoki segment u nvidii taka karta kosztuje z 1300zł a G4600 to jeden z najtańszych procków intela wiec to nie będzie dobrze oddziałało. 

 

Piszesz że ludziom na YT taka konfiguracja dobrze działa a ja ci powiem że widziałem Q6600 z 1060 i tez dobrze działała ale może w 5 grach więc to jest profanacja jak ktoś mówi że Q6600 czy G4600 działa tak samo dobrze jak najnowsza i5 :)

 

Jeśli chodzi o dysk to nie możemy ci powiedzieć czy jest coś z nim nie tak nie widząc wykresu jego wydajności musisz zrobić i podrzucić nam tutaj. HD502HJ nie jest jakąś strasznie stara i wolna konstrukcją mimo że ma 10lat no wg mnie niema 10 lat bo się pojawił w 2009 3Q. Jeśli je okaże że dysk jest ok no to chyba wszystko jasne.

 

Z ciekawości odpaliłem Wieśka u siebie 7700HQ, 16GB ram 1060maxQ 6GB, FHD wszywko UBER i postprocesy max. W Nowigradzie 60 FPS, ale obciążenie wszystkich 8 wątków 50-80% przy staniu w miejscu wiec sam widzisz ten cieniutki pentium to za mało jeszcze do Wieśka na UBER, ale wrzuć wykresy z HDD to popatrzymy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...