Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Zakupiłem nowy komputer, złożyłem i po odpaleniu wszystko dochodzi do pulpitu, diody od myszy i klawiatury świecą, mogę poruszać się bez problemu kursorem po BIOSie, ale na pulpicie już mysz i klawiatura nie reagują choć kontrolki dalej się świecą, nie mogę nawet sformatować dysku. Co może być przyczyną? Płyta główna AsRock H110M-HDV R3.0. Pomocy.

Link to post
Share on other sites

Nie, system już był wgrany, bo to stary dysk, instalowałem go na innym komputerze i teraz po prostu przełożyłem dysk. Też myślałem, że to jest przyczyną i chciałem sformatować, ale bootuje z DVD, odpala się instalacja i koniec ruszania myszką i klikania na klawie.

 

System Windows 7 x64 Ultimate.

Edytowane przez PC_Monster923
Link to post
Share on other sites

Dobra, na początku nic to nie pomagało, ale po wejściu na pulpit zainstalowało mi mysz, jako Microsoft PS/2. Co zrobić by funkcjonowała ona normalnie pod USB 3.0? Zainstalować sterowniki wszystkie do płyty głównej po sformatowaniu dysku? Bo do myszki przecież nie ma sterów. A klawiaturę również planuję zmienić na taką z portem USB.

Edytowane przez PC_Monster923
Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz używać win7 nie wiem w sumie po co w dobie win10 to jesteś skazany na taki tryb na płytach z chipsetem 100/200/300 i każdy następny oraz pod AM4. w tych chipsetach porzucono wsparcie dla EHCI które było używane np w win7 i trzeba użyć emulacji PS/2

Link to post
Share on other sites

Coś ci się chyba pomyliło px-g256M6e jest dyskiem pci-e ahci więc po zastosowaniu przejściówki można go użyć na dowolnej płycie i systemie wystarczy tylko zainstalować sterownik ahci w systemie i zapewne na viscie byłby w stanie działać nieoficjalnie oczywiście. Dyski nvme działają oficjalnie na płytach z chipsetem intela od serii 9 a po zmodyfikowaniu biosu nawet od serii 6 natomiast sterownik nvme do dysku daje producent dysku i są oficjalnie dostępne od Win 7 więc ten dowód który podałeś to jest rzecz oczywista że działa. Natomiast wynik jaki uzyskałeś jest niemożliwy.

 

Sprawa z niedziałająca myszka i klawiatura na układach 100+ jest zupełnie inna. Windows 7 wykorzystuje EHCI (ang. Enhanced Host Controller Interface) - rozszerzony interfejs dostępu do urządzeń USB. Chipsety serii 100+ takiego trybu nie posiadają bo jest one przedpotopowe według intela, za to posiadają nowy standard xHCI obsługiwany przez W8, 8.1 i 10 natomiast przez W7 nie. Więc aby na W7 i nowych płytach cieszyć się z możliwości posiadania myszy i klawiatury na Win 7 :D trzeba użyć trybu emulacji portu PS/2.

 

Z każdą nową generacja sprzętu Win7 będzie coraz bardziej archaiczny. Producenci sprzętu nie dają do niego sterowników, Microsoft już nie wydaje poprawek, Po instalacji świeżego Win7 trzeba zainstalować około 300 poprawek, gdzie do Win10 wystarczy doinstalować najnowsza kompilację.

 

Nikt nie mówi że Win7 był systemem złym, wręcz przeciwnie był świetny i rewolucyjny ale jego era minęła, tak samo jak kiedyś era Win Xp. Są jeszcze działające bankomaty na Win Xp ale to są specyficzne przypadki, sam mam laptopa z Win Xp który posiada porty LPT i COM używam go kiedy trzeba zaprogramować jakiś układ albo połączyć się z czymś naprawdę starym co na W10 jest niemożliwe nawet na adapterach, nawet na Win7 jest to zwykle niemożliwe.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...