Skocz do zawartości

Telewizja ANALOGOWA na monitorze


Recommended Posts

Witam wszystkich, co prawda dział może nie ten, ale nie widzę działu o TV.

Do rzeczy, 

Kablówka UPC udostępnia całkiem sporo ciekawych kanałów analogowych, chciałbym te kanały odbierać bezpośrednio na monitorze bez wbudowanego tunera (bez komputera).

Problem jest taki że zewnętrznych "analogowych tunerów TV" w popularnych serwisach aukcyjnych nie spotkałem.

Z tego co pamiętam to magnetowidy oraz większość tunerów SAT miała wejścia antenowe (ANT IN / RF IN), niestety nie mam pojęcia do czego służyły te wejscia - można było za ich pomocą odbierać i oglądać na bieżąco sygnał analogowy?

 

Na początku pomińmy kwestię np. podłączenia magnetowidu do monitora, to pewnie można załatwić jakimś niemieckim boxem z bazarku.

Prosiłbym kogoś o pomoc, może ktoś z was przerabiał ten temat albo ma większą wiedzę :)

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o rozmiar to pewnie za 30 zł nie kupi się kompa sff wielkości magnetowidu , ale pobór prądu będzie nie zauważalny finansowo ,chyba że będzie działał z 10 godz dziennie to przez rok zużyje prądu za 100-200zł w zależności od podzespołów . Nie upieram się poddaje tylko pomysły . Magnetowid na powietrze też nie chodzi .

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A co sądzisz o takim terminalu? Port PCI jest więc tuner pewnie by działał, może na tym 1GB flash zmieściłby sie jakiś wykastrowany XP.

http://allegro.pl/terminal-fujitsu-futro-s550-2-1-0ghz-1gr-1gf-i5763410350.html

Tj. FUJITSU FUTRO S550-2

ew.

http://allegro.pl/terminal-hp-t5730-1ghz-1gb-flash-512mb-ram-i6751155457.html

Tj. HP T5730

 

Mam kartę TV Kworld MCE-TV 201

Edytowane przez adek350
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...