Skocz do zawartości

Komputer do ~3200zł + monitor max 300 | autocad, inventor, gry typu wiedźmin 3, fallout 4


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera: praca w autocad i inventor (pojedyncze części, ewentualne złożenia do maks. 100 detali), gry typu wiedźmin 3, dawn of war 3, far cry 5, fallout 4, nowe wolfensteiny (nie jestem wielce wymagającym graczem, nie muszę mieć ultra detali)

Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 3200zł + 300zł na monitor

Kiedy zamierzasz kupić komputer? styczeń 2018

Których części potrzebujesz?: buda + monitor

Czy będziesz podkręcać sprzęt? raczej nie będę tego potrzebował, ale mam zamiar w przyszłości ulepszać zestaw

Specjalne wymagania: w miarę cichy, dobre chłodzenie

Inne: Jestem kompletnym komputerowym laikiem. Nie wiem czy procek lepszy ryzen 5 1600 czy i5 7500, ale szukając porównań tych procków i jakichś ogólnych opinii o prockach do programów typu invnetor to spotkałem się z kilkoma opiniami, że procki to takich programów powinny mieć jak najwięcej wątków, w związku z czym ryzen 5 lepszy. Dysk ssd dokupię sobie w ciągu przyszłego roku.

Link to post
Share on other sites

Za 300zł nie dostaniesz nowego monitora, a tym bardziej nadającego się do grafiki 2D.

 

 

 

szukając porównań tych procków i jakichś ogólnych opinii o prockach do programów typu invnetor to spotkałem się z kilkoma opiniami, że procki to takich programów powinny mieć jak najwięcej wątków

Autocad i wielowątkowość, niby do czego, jaki z tego CAD zrobi pożytek przy modelowaniu? - gdzie takie farmazony wypisują, nie mów bo już domyślam się gdzie...

 

1 x GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC1 x Samsung S24F350FHUX (PLS, 4ms, HDMI)1 x Gigabyte GA-Z370P-D3 /intel Z370, LGA1151/1 x Asus GeForce GTX1050 Expedition OC 2GB DDR5 128bit (1518/7008)1 x SilentiumPC Regnum RG2 (Pure Black)1 x Corsair CX450M 450W 120mm Bronze Semi-Modularny1 x GoodRam 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 Play1 x Intel Core i3-8100 /3.6GHz, 6MB, LGA1151, BOX/

3533zł
 
Masz tu zestaw  i3 8100 4 rdzenie o wydajności i5 z poprzedniej generacji, do tego opcją rozbudowy o i5/i7, 16GB RAM na start z wysokim taktowaniem, GTX 1050 z cichym układem chłodzenia. SSD 240GB na kościach MLC, Całość zamknięta w obudowie z coverem na PSU i dwoma 120mm wentylami w standardzie, do tego PSU z dużym zapasem mocy na topologii DC-DC z 5 letnią gwarancją. 
24" szkiełko na panelu PLS (Samsungowy odpowiednik IPS'a).

Jak będzie kaska na SSD zamiast niego wrzucasz P300 1TB 64MB cache SATA600 7200rpm  i w to miejsce mocniejsze GPU z 4GB pamięci GeForce GTX1050Ti Expedition 4GB DDR5 128bit (1392/7008)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...