Skocz do zawartości

Smog w waszym mieście


Recommended Posts

Dawniej architekci planowali budowę miast i osiedli z uwzględnieniem audytu wietrznego (częstotliwość, natężenie, kierunek wiatru), teraz w korytarzach napowietrzających miasta i osiedla powstały kolejne domy i budowle - będzie tylko gorzej i to nie do końca z powodu aut, kominków czy piecy ale według mnie przede wszystkim z powodu bezmyślnego gospodarowania terenami, które nie powinny być zabudowane. Zobaczcie jakie w czasach prl jeździły auta, pojazdy bez filtrów i jakie szajsowate było paliwo i ogólnie ruch był znacznie mniejszy, ludzie nadal palili węglem w piecach ale nie takimi odpadami jak dzisiaj kupuje się w biedrach czy innych sklepach, różne plastiki i inne śmieciowe opakowania o smogu mało kto słyszał. Wczoraj jeździłem linią 715 i jak przemieszczałem się po Ładach a później Raszynie to myślałem, że umrę ze smrodu, gryzło przy oddychaniu, cały rejon pokryty smogiem a z prawie każdego domu jaki mijałem wydobywał się podejrzanie kolorowy dymek. Po wjechaniu na puławską było już normalnie mimo, że cała ulica stała w korku w obie strony.

 

E// zrobione w tym roku jeszcze bodaj w lutym, wczoraj było podobnie na Kanarku więc smog zaczyna atakować

http://i.pi.gy/nJWe0.png

Edytowane przez Szarik
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

W domu raczej nie ma co walczyć ze smogiem. Najgroźniejszy jest pył a on (jeśli nie otwierasz okien) nie wpycha się do domu.

 

Maski z filtrem hepa bo mnie boli jak widzę ludzi w nicnirobiacych chirurgicznych kupionych w kiosku za 400% ceny.

Link to post
Share on other sites

Akurat smog w Krakowie to prawdziwa zmora. Niestety sporo osób twierdzi, że mieszkańcy Krakowa przesadzają, ale tak nie jest. Znam kilka przypadków osób, które po kilku latach mieszkania w Krakowie nabawiły się astmy, zresztą wdychając każdego dnia takie opary nic dziwnego, że człowiek podupada na zdrowiu. Nie sądzę, że piece węglowe są głównym problemem, bo smog w Krakowie jest nawet poza sezonem grzewczym, a jak widzę korki na ulicach to odpowiedź nasuwa się sama.

Link to post
Share on other sites

Po lewej parę dni temu temperatura w nocy była dość przyjemna i po prawej dane z wczoraj jak poszła już w okolice zera (dwie stacje były wyłączone)

Zn4v7.png

 

rodzinne strony

Q3WwA.png

chyba w Warszawie nie jest jeszcze aż tak źle patrząc na dane ze Skarżyska, masakra.

Link to post
Share on other sites

No cóż, smog wielkim problemem jest :P 

Niestety taka prawda, ze źle się dzieje z naszym powietrzem. Co gorsza nasz organizm również to odczuwa, władze nie są w stanie sobie z tym poradzić, ale właściwie trzeba się zastanowić czy jesteśmy sami w stanie sobie z tym poradzić jak nic nie robimy w tym względzie. Niby darmowa komunikacja miejska w najgorsze dni, ale kto tak faktycznie z tego korzysta. 

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

No cóż, smog wielkim problemem jest :P

Niestety taka prawda, ze źle się dzieje z naszym powietrzem. Co gorsza nasz organizm również to odczuwa, władze nie są w stanie sobie z tym poradzić, ale właściwie trzeba się zastanowić czy jesteśmy sami w stanie sobie z tym poradzić jak nic nie robimy w tym względzie. Niby darmowa komunikacja miejska w najgorsze dni, ale kto tak faktycznie z tego korzysta. 

Nie da się ukryć, że smog jest problemem, z którym musimy się zmierzyć. Zastanawiam się, czy nie zacząć nosić masek antysmogowych. Na prawdę nie chciałbym wdychać tego syfu. Rozważam również zakup urządzenia, przy pomocy którego mógłbym oczyścić powietrze znajdujące się w moim mieszkaniu. Najprawdopodobniej zdecyduję się na http://ranking-oczyszczaczy.pl/recenzje/electrolux-eap300/ gdyż umożliwia zdalne sterowanie.

Link to post
Share on other sites

Maski są jakimś rozwiązaniem, przynajmniej doraźnym, jednak problem dalej nie zniknie. Za jakiś czas wszyscy będziemy chodzić w maskach, ale to nie zagwarantuje nam, ze za kilka lat nie będziemy chować na astmę lub inne paskudztwo. Smog wchodzi także do naszych mieszkań, dlatego musielibyśmy taka ochronę stosować również wracając do domu. Zastanawia mnie faktyczne działanie oczyszczaczy powietrza, które są przeznaczone do użytku w mieszkaniach. Raczej nie są w stanie ogarnąć całego powietrza w mieszkaniu.

Link to post
Share on other sites

Oczyszczacze mają różną wydajnośc i podobno dają radę. Poza tym powinni zacząć je stawiać w dużej ilości w miastach.

 

Ostatnio głośno było o dronach które pobierają próbki z kominów, gdzieś na południu Polski właśnie.

 

A za palenie śmieciami to mandat przynajmniej wielkości pensji minimalnej krajowej i po sprawie.

 

Z drugiej strony dużo ludzi pali śmieciami bo chcą zaoszczędzić. A w starych budunkach, które nie mają dobrych właściwości izolacyjnych te oszczędności pewnie będą spore.

 

 

Sposób ode mnie?

Państwo powinno zadziałać aby gaz był tani, przynajmniej 4 razy tańszy jak jest teraz, przyłącza gazowe w domach też powinny być dofinansowane.

 

Ewentualnie wyprowadzka.

Mieszkam w Szczecinie całe zycie. Tyle razy była możliwość wyjazdu np do Wawy za pracą z lepszymi warunkami finansowymi, ale dla mnie lepiej siedzieć u siebie tym bardziej że człowiek jest świadom smogow itp.

 

Zakładać rodzinę na południu gdzie taki syf? Podziękuję ;)

 

 

A najlepiej mieszkać poza miastem, w malutkiej wiosce. I tyle ;)

 

7a1fa30565b2ce4b85ea12f367a29aee.jpg

Edytowane przez zoltan2
Link to post
Share on other sites

Maski są jakimś rozwiązaniem, przynajmniej doraźnym, jednak problem dalej nie zniknie. Za jakiś czas wszyscy będziemy chodzić w maskach, ale to nie zagwarantuje nam, ze za kilka lat nie będziemy chować na astmę lub inne paskudztwo. Smog wchodzi także do naszych mieszkań, dlatego musielibyśmy taka ochronę stosować również wracając do domu. Zastanawia mnie faktyczne działanie oczyszczaczy powietrza, które są przeznaczone do użytku w mieszkaniach. Raczej nie są w stanie ogarnąć całego powietrza w mieszkaniu.

Marketing robi swoje, giganci już zacierają rączki. Najlepiej to zamknąć się w słoiku hermetycznym :rotfl:. Czastęczki pm2,5 a szczególnie pm10 sa tak maleńkie, że nie zatrzymują ich nawet pęcherzyki płucne, zaś przez naczynia włosowate przechodzą one do krwioobiegu. Postawmy w domu sobie 10 oczyszczaczy powietrza, drzwi i okna przy uszczelkach zeklejmy taśmą 3m, bez ich otwierania i będzie miodnie.

 

E//

Teraz najzwyklejsza mgła w mieście już w mediach jest podawana jako smog... można zwariować.

Edytowane przez Szarik
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...