Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

potrzebuje pomocy w znalezieniu słabego ogniwa, posiadam:

płyta główna: msi b85m-g43

ram: 4x4gb kingston kvr16n11s8/4 (1600mhz)

procesor: i5 4460 (4x3,2ghz)

karta graficzna: msi gaming z gtx 1070

zasilacz: 550w

 

od niedawna mam gtx 1070, poprzednio grałem na gtx 970 w bf1 z wyłączonym dx11i na średnich miałem około 110 fps na bardziej rozbudowanych mapach spadało do około 80,

 

po przejściu na gtx 1070 myślałem, że minimum będzie 120 fps, a tu klapa, np. na ustawieniach default (ultra) czasami ilość klatek spada do około 40 :(

 

szukam słabego ogniwa, w hwmonitor nie zauważyłem aby obciążenie karty graficznej sięgało 100% lecz procesora tak ale czy to by miało znaczenie

 

proszę o rady

Link to post
Share on other sites

i7 4790 to dobry procek 4 rdzenie 8 wątków gry coraz częściej wykorzystują duża liczbę wątków. Jeśli zamierzasz wymienić cały sprzęt za jakiś czas to osobiście bym się wstrzymał z zakupem, ale jeśli chcesz mieć go jeszcze ze dwa lata to najlepsza opcją będzie zmienić go na i7 aby grafika rozwinęła skrzydła. 

 

Czy jest sens dopłacenia do i7 z k to sam sobie musisz odpowiedzieć, czy fundusze ci na to pozwalają. Na zwykłym i7 4790 + gtx1070 powinno trzymać te 100 fpsów na i7 4790k pare klatek więcej.

 

[media]

[/media]
Link to post
Share on other sites

na ten socket to jedynie i7 4770 albo 4790 bez literki k bo i tak nie podkręcisz no chyba, że masz luzem kilka stówek więcej to możesz brać z K bo ma bazowy zegar wyższy 

Wystarczy mu I5 4670K.Dokładnie taki jak ja mam.U mnie spokojnie wyrabia z GTX 1080  na 4,4GHz.

Link to post
Share on other sites

bardzo wszystkim dziękuję za info, mam jeszcze jedno pytanie odnośnie chłodzenia, czy fabryczne wystarczy czy trzeba wymienić na alternatywne jeśli tak to zaproponujcie coś, (chodzi mi o procesor)


nurtuje mnie bardzo mały przyrost fps czy fakt, iż 970 obsługuje dx11, a 1070 dx12 to tych klatek też może być mniej z winy samego dx12, czy on dodatkowo obciąża cpu
Link to post
Share on other sites

Masz nędzny procesor więc nawet karty nie wykorzystujesz w 100% stąd niskie fpsy zresztą na gtxach lepiej chodzi dx11 

 

Box do i7 wystarczy,  ale będzie trochę hałasować temp będą w normie jak chcesz mieć cichego pcta to wymiana chociaż na najtańsze spc spartan/fera 

Link to post
Share on other sites

Już pisałem w pierwszym poście porównuj karty graficzne na takich samych ustawieniach. Odpal sobie tego BF1 na GTX970 w DX12 (też obsługuje jak byś nie wiedział)  na ultra i zobacz ile będziesz mieć fpsów

 

 

 

Box do i7 wystarczy,  ale będzie trochę hałasować temp będą w normie jak chcesz mieć cichego pcta to wymiana chociaż na najtańsze spc spartan/fera 

Box to nawet do i3 w Haswellu nie wystarcza. Mi sie i3-4170 grzał pod 90 stopni podczas gdy na najtańszym wieżowym coolerze za 8 euro temperatura była w okolicy 65 stopni.

Link to post
Share on other sites

Ciekawe jakim cudem ci się i3 grzało do 90 stopni skoro ostatnio montowałem i5 7400 na boxsie i w occt osiągnął ok 70stopni? Fakt, że był słyszalny ale to przecież box no i pasta normalna a nie to dziadostwo od Intela. 

 

Ba mój znajomy ma i7 2600/k nie pamiętam dokładnie też na boxsie i nie dochodzi mu do 90... 

Edytowane przez WaltKowalski
Link to post
Share on other sites

Może jakbym dał lepszą pastę to też była temperatura niższa o parę stopni tyle że akurat nie miałem pasty ( a nowy cooler był w drodze razem z resztą części -karta graficzna, klawiatura myszka itp) więc poskładałem kompa z tego co dotarło w pierwszej kolejności i zostawiłem to co było oryginalnie nałożone, postępując w myśl zasady "no przecież w Intelu chyba wiedza co robią". Jak ktoś pisze że box wystarcza to powinien brać pod uwagę że ludzie którzy oto pytają też zapewne nie będą mieli pasty a najpewniej nie będą wiedzieli że trzeba wymienić to coś co udaje pastę na boxie. Także na boxie w stanie przygotowanym przez producenta i3-4170 grzał się pod korek przy graniu w Diablo 3, bo przy Prime95 najzwyczajniej w świecie się wyłączył. Nie sprawdzałem jak się zachowa to coś udające cooler od Intela na innej paście tylko tego boxa wyrzuciłem do kosza gdzie jego miejsce.

Edytowane przez kombajn
Link to post
Share on other sites

Ta płyta to taka budżetówka, że nawet gdyby mu się udało podkręcić z czym już by było dużo zabawy to sekcja by się pewnie spaliła 4 fazy bez chłodzenia to bardzo kiepski pomysł na zabawę w OC może jakiś czas by to chodziło, ale długotrwałe obciążenie procesora by skróciło jej żywot. 

 

Takie jest moje zdanie. Według mnie lepiej dołożyć te 100-150 zł do i7 i mieć święty spokój dzięki większej liczbie wątków. 

Edytowane przez WaltKowalski
Link to post
Share on other sites

Waltkowalski dlaczego mowisz koledze ze na jego plycie nie da sie podkrecać ? Z tego co wiem mozna podkrecac wersje z koncówką 70k a nowszych 90k juz sie nie da bo wymagaja nowszego biosu , ktory ma zablokowane funkcje oc .

 

Sekcja zasilania na tej płycie jest mizerna, nie posiada nawet chłodzenia, to konstrukcja do komputerów biurowych. Na chipsecie B85 nie ma możliwości podkręcić procesorów bez K a na tej płycie z K tez stabilności nie będzie. Jeśli kolega będzie miał i7 4770K @4.0 to ten 1070 jeszcze będzie miał spore rezerwy mocy, a przy 4 watkach z i5 ta karta nigdy nie będzie wykorzystana.

 

@cake86 Twoja konfiguracja to przykład gdzie GPU jest droższe niż cała reszta komputera więc tutaj szału z wydajnością nie będzie. Musisz do tej grafiki zmienić CPU ale do mocnego CPU i do tego jeszcze OC musisz mieć porządną płytę więc generalnie wymiana całej platformy. 6700K minimum do takiej grafiki.

Link to post
Share on other sites

 

a z innej beczki orientuje się ktoś jak wygląda obsluga i wsparcie dx12 w win 8.1 i 10
 
Tylko windows 10 ma dx12, ale nie jest to jeszcze dopracowane a developerom nie chce się w to bawić bo zajmuje więcej czas a niżeli dx11.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...