Skocz do zawartości

Które chłodzenie do RX 580? a może jednak GTX 1060? Decyzja na "już".


Recommended Posts

Witam,

 

uzbierałem budżet na kartę graficzną. Miałem kupować RX 480 od MSI - najlepsza dla mnie ze wszystkich 480, ale okazało się, że za miesiąc wychodzi 580. To poczekałem miesiąc, ale zanim zdążyłem kupić za cenę początkową 1300 zł to ledwo się obróciłem i już była za 2100 zł. Koniec końców znów dzisiejsza cena 1400 zł jest akceptowalna, oto pytanie:

 

Radeon RX 580 ale z jakim chłodzeniem? Również MSI, a może Gigabyte, albo XFX?

(widziałem jedno porównanie Gigabyte, MSI i AORUS i najlepsza wydajność, temp, głośność była w takiej kolejności jak wymieniłem karty)

 

Myślałem zeby kupić tą:

XFX Radeon RX 580 GTS XXX OC+, 8GB 1400 zł - duzo sprzedanych egzemplarzy, przystepna cena

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=240455

ale nie wiem czemu XFX 580 tutaj jest za 1900 zł  :?:

https://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-radeon-rx-580-gts-xxx-oc-8gb-gddr5-dvi-d-hdmi-3xdp-box-rx-580p8dfd6-1225605/

Gigabyte Radeon RX 580 GAMING 8G za 1440 zł

https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-rx-580-gaming-8gb-gddr5-256-bit-dvi-d-hdmi-3xdisplayport-box-gv-rx580gaming-8gd-976900/

 

Nie potrafię podjąc decyzji  :(  Jezeli mi pomozecie to moge karte kupic jeszcze dzis.

 

Chyba ze znajdzie sie jakas duszyczka co powie ze o wiele lepszym rozwiazaniem jest jednak GTX 1060 6gb, ale z tego co sie naczytalem i nasluchalem to RX bardziej przyszlosciowy.

 

Prosze serdecznie o pomoc, pozdrawiam  :/   

Link to post
Share on other sites

Gtx 1060 nie jest na pewno o wiele lepszym rozwiązaniem. Co dla Ciebie znaczy najlepsza? Wydajność przy Polarisach w praktyce zależy tylko i wyłącznie od układu chłodzenia, a te najwydajniejsze mają MSI Gaming X+ oraz Aorus Xtr (największe radiatory, duże wentyle).

Link to post
Share on other sites

Te różnice, które sa zauważalne przy chłodzeniu, czyli temp. głośność, czy może fps? Jestem laikiem w tej kwestii wiec dlatego pytam...

czyli rozumiem ze jak juz brac to MSI albo Aorus (gigabyte) a w tym wypadku biorac pod uwage test tych 3 chlodzen ktore widzialem to Gigabyte bedzie najlepszy AORUS XTR...

 

Tu koles bardzo fajnie porownuje te 3 o ktorych mowilem. XTR najlepszy:

Edytowane przez karolk693
Link to post
Share on other sites
ale głośne to to niestety.

Nitro w odświeżonych Polarisach przeszło trochę poprawek i już jest stanowczo lepiej, niż jak to było w 480(oprócz wersji LE).

 

Gigabyte Radeon RX 580 GAMING 8G

Niedostępny w podanym sklepie.

 

to RX bardziej przyszlosciowy.

Nikt nie ma szklanej kuli, ale na jaki okres czasu planujesz zakupić tę kartę?

 

to Gigabyte bedzie najlepszy AORUS XTR...

Tak, XTR to bardzo dobra propozycja.

 

Zauważ też proszę, że RX 580 to karta wprost stworzona do undervoltingu. Lepsze sample względem 480 pozwalają tej karcie z reguły osiągać większe zegary przy niższym napięciu względem poprzedniej rewizji,

Link to post
Share on other sites

Planuję kartę kupić na najbliższe co najmniej 5 lat. Nie zmieniam tak często sprzętu. Chciałbym mieć po prostu kartę, dzięki której odpalę sobie tytuły o których tylko słyszałem i mogłem pomarzyć jak Wiedźmina, czy GTA V (nie miałem okazji grać) niektóre gry mają nawet już dwa lata.

PUBG także nie pogardzę na dzisiejsze czasy :)

Link to post
Share on other sites

Planujesz UV czy chcesz podkręcać kartę zwiększając fabryczne napięcie? Generalnie przy i5-6500 oraz Twoim zasilaczu, bardziej uśmiechałbym się w stronę zielonego obozu. Mimo wszystko przy rozsądnym UV ta konfiguracja powinna zaspokoić 580tkę, ale w grach bardziej wymagających dla procesora, możesz odczuć posiadanie Radeona. 

Link to post
Share on other sites

Ja planuje ją włożyć i najlepiej nie dotykać :D Bo jeszcze coś popsuje...

 

z tego co podzwoniłem po sklepach to XTR jest niedostępny albo chcą 1800 albo 2000 .. chyba poszukam tego MSI jak nie to kupie XFX co zrobić...

 

 

Co to zielony obóz?  :>

Czemu mogę odczuć przy lepszych tytułach? Jakich? co masz na myśli  :roll:

Edytowane przez karolk693
Link to post
Share on other sites
Co to zielony obóz? 

Nvidia, mianowicie GTX 1060 w Twoim przypadku.

 

co masz na myśli 

Radeony przez swój scheduler bardziej obciążają procesor działaniem swojej karty - prościej nie umiem :P . W niektórych grach, stawiającym większe wymagania procesorowi, owy efekt może odbić się miejscami czkawką, podkreślam, miejscami.

Link to post
Share on other sites

@Crout wiem wiem, miałem Rx 480 Nitro, kuzyn ma 580 Nitro. Moje było gorące i głośne, jego jest już tylko głośne ;)

 

@Op Jak chcesz włożyć do budy, zainstalować sterowniki i zapomnieć o istnieniu karty to niestety ale Radeony nie są dla Ciebie. Radki łapią drugi oddech po UV oraz w praktyce wymagają zaprzyjaźnienia się z Wattmanem.

 

Powiem więcej, żeby uzyskać deklarowane zegary w MSI i Aorusie będziesz musiał zainstalować dodatkowe oprogramowanie od producenta, bo bez tego karta po instalacji sterowników będzie działać na niższych zegarach.

Link to post
Share on other sites

@Mateusz po UV kuzyn też ma 70°C przy wentylach na 20%... w csgo. Do utrzymania takiej temperatury w GTA V już trzeba śmigła trochę bardziej rozkręcić, a np w takim Wiedzminie 3 50% max rpm może być mało (wiadomo, zależy jak wentylowana buda, jak spory UV itp).

 

Zgodzę się też, że różni ludzie mają odmienne poziomy tolerancji na szum. Coś, co dla jednych jest cicho, dla innych może już być głośno.

 

Miałem Gaming X+, miałem Aorus Xtr, bawiłem się też i Nitro u kuzyna. Szafir w Polaris Refresh poprawił bardzo chłodzenie, ale do poziomu X+ i Xtr jeszcze mu brakuje.

 

EDIT:

Do tej pory myślałem, że Nitro Limited Edition ma tylko specjalnie selekcjonowane chipy, inne malowanie i świecące wentyle. Czyżby jednak miało też inne chłodzenie względem zwykłej edycji Nitro?

Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...