Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam mój pierwszy post tutaj ;)

Mam problem z komputerem otóż ostatnio wymieniłem swój procesor AMD Athlon II X2 250 na używany AMD Phenom II X4 955. Procesor przyszedł kurierem bez problemu bez chłodzenia tak jak było określone na aukcji wszystko zamontowałem tylko z boxowym chłodzeniem ze starego athlona ale nową pastą. Wszystko poprawnie wykrylo itd tylko pod lekkim większym obciążeniem komputer po prostu wyłączał się, sprawdziłem temperatury w idle wynosiły ok. 45stopni a pod obciążeniem grą ok 60 stopni. Żadnego programu jak prime95 nie dałem rady odpalić gdyż po uruchomieniu testu komputer momentalnie się odrazu wyłączał... Postanowiłem zamówić chłodzenie Sparta 3 Pro do czasu aż je otrzymam pożyczyłem od znajomego chłodzenie boxowe od FX6300 temperatury trochę spadły ale problem ten sam... Przyszło mi nowe chłodzenie zamontowałem temperatury spadły do nawet 34 stopni w idle a max 50 pod obciążeniem i dalej to samo bez większej różnicy... Wymieniłem zasilacz który posiadałem 500w jakiś noname na inny 500w lcpower który miałem poprzednio i problem jakby ustał, lecz komputer dalej się wyłączał tylko po trochę dłuższym czasie, test w prime95 uruchamiał się na (odziwo) aż 3 sekundy... A pograć w CSGO dało radę przez maks godzinę czy dwie... W czym polega problem... Nie wiem czy napewno zasilacz czy może nie przypadkiem płyta główna, ponieważ nigdy takich problemów nie było przy poprzednim procesorze który był podkręcany na kilka sposób z napięciem Nawet 1,55V, a tego nawet nie ruszałem... Czas pracy zmienia się również w zależności czy np zmienie. Napięcie na wyższe dla spróbowania czy też nie...

 

Reszta podzespołów 

Procesor znany

Chłodzenie - SPC Spartan 3 Pro HE1024

Płyta głowa - AsRock. N68 GE3 UCC

RAM - Adata 2x2GB DDR3 1333MHz

Karta graficzna - GeForce 9800GT (bez jakichkolwiek problemów)

Zasilacz - teraz LC Power 500W (i ten drugi  mogę podać jak będę w domu wieczorem jeśli to potrzebne)

Link to post
Share on other sites

Twoja płyta obsługuje procesory z TPD do 95W jakie tpd ma zakupiony procesor (może 125W) i nie wyrabia sekcja zasilania na płycie?? Obstawiam tą opcję jako pierwszą. Zasilacz to też nic ciekawego.

Link to post
Share on other sites

Twoja płyta obsługuje procesory z TPD do 95W jakie tpd ma zakupiony procesor (może 125W) i nie wyrabia sekcja zasilania na płycie?? Obstawiam tą opcję jako pierwszą. Zasilacz to też nic ciekawego.

Rzekomo w specyfikacji płyty spokojnie jest podany ten procesor w liście obsługiwanych

Rzekomo w specyfikacji płyty spokojnie jest podany ten procesor w liście obsługiwanych

Dobra zacna uwaga wersja Black Edition ma 125W nie 95W, a w liście obsługiwanych procesorów jest wersja nie BE 

TEMAT DO ZAMKNIĘCIA XD

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...