Skocz do zawartości

PANASONIC TX-58EX780E vs SONY 55XE9005 vs SAMSUNG EU55MU8002


Recommended Posts

Który z tych 3 telewizorów będzie najlepszy? Czy cena tutaj grająca duza rolę faktycznie odzwierciedla jakość tych telewizorów?

 

PANASONIC TX-58EX780E - 5700

SONY 55XE9005 - 5500

SAMSUNG EU55MU8002 - 4800

 

Skłaniam sie ku temu Soniakowi. Boje sie jednak tego co recenzje piszą, że zawiechy łapię często. W Panasie mnie irytuje że jest tam 3D i za to bym musiał dodatkowo płacić...

Edytowane przez Lordani66
Link to post
Share on other sites

mam 49xe9005, kodi uzywane regularnie jak i inne aplikacje i zwiech nie odnotowałem, najnowszy soft zainstalowany. Co do innych modeli sie nie wypowiem bo nie miałem ale, panasonica bym odrzucił ze względu na ubogi soft + mało aplikacji na firefoxOS, z 3 wymienionych modeli wybrał bym soniaka bo do jego jakosci moge sie odnieść, samsung ? po problemach z kurzem pod matryca i braku reakcji serwisu zrezygnowałem z tej marki telewizorów.

Link to post
Share on other sites

W tej klasie zapomnij o tych modelach.

Masz za 6469 zł  Oleda LG 55B7 w promocji olimpijskiej z całym pakietem i prezentem świątecznym od LG POlska gratis.

A bez dopłaty masz z kropkami kwantowymi Philipsa 55PUS8602 za 4999 zł z pełnym pakietem gratis oraz Qleda TCLa 55Xess X2 za 4399 zł też z pakietem..

Link to post
Share on other sites

W tej klasie zapomnij o tych modelach.

Masz za 6469 zł  Oleda LG 55B7 w promocji olimpijskiej z całym pakietem i prezentem świątecznym od LG POlska gratis.

 

A bez dopłaty masz z kropkami kwantowymi Philipsa 55PUS8602 za 4999 zł z pełnym pakietem gratis oraz Qleda TCLa 55Xess X2 za 4399 zł też z pakietem..

Oledy i Qledy mnie QOmnpletnie nie interesują, firmy takie jak LG i Phillips a szczegolnie jakies TCL także.

Link to post
Share on other sites

W tej klasie zapomnij o tych modelach.

Masz za 6469 zł Oleda LG 55B7 w promocji olimpijskiej z całym pakietem i prezentem świątecznym od LG POlska gratis.

 

A bez dopłaty masz z kropkami kwantowymi Philipsa 55PUS8602 za 4999 zł z pełnym pakietem gratis oraz Qleda TCLa 55Xess X2 za 4399 zł też z pakietem..

Philips spoko tylko że jest za 6999, zamiast 4999, lekka różnica;)

Link to post
Share on other sites

mam 49xe9005, kodi uzywane regularnie jak i inne aplikacje i zwiech nie odnotowałem, najnowszy soft zainstalowany. Co do innych modeli sie nie wypowiem bo nie miałem ale, panasonica bym odrzucił ze względu na ubogi soft + mało aplikacji na firefoxOS, z 3 wymienionych modeli wybrał bym soniaka bo do jego jakosci moge sie odnieść, samsung ? po problemach z kurzem pod matryca i braku reakcji serwisu zrezygnowałem z tej marki telewizorów.

Miał ten TV jakiś upgrade softu od czasu kiedy go kupiłeś?

Philips spoko tylko że jest za 6999, zamiast 4999, lekka różnica;)

To jest oczywiste że locoloco to sprzedawca a nie znawca. Chce sprzedawać jak najdroższe modele, bo z nich ma najwiecej kasy, tak wywnioskowalem po jego postach i po opiniach innych ludzi na jego temat.

Okej a teraz po czytaniu wielu recenzji jestem murem za tym samsungiem. Sony ma kiepskie możliwości kalibracyjne przez co ma najslabsze odwzorowanie kolorow ostatecznie no i kiepski input lag jak gramy na konsoli, pozatym czytalem o klatkowaniu, czyli slabe odswiezanie by wynikalo, nie mowiac juz o (i to w szczegolnosci) baaaardzo kiepsko dzialajacym systemie czesto gęsto, ktory jak to na androida przystalo dziala jeszcze gorzej z czasem. Tego typu problemow to ja z TV nie chce mieć, dlatego soniak odpada. Panasonic niby nie zly, ale wlasnie... ten zacofany i opozniony system. Niby to nie wielki minus ale nie wiadomo jak to moze byc w przyszlosci, to moje najwieksze zmartwienie z tym telewizorem, a tak to nie mam nic przeciwko niemu poza ceną - cholerka, musze doplacic za 3D i dodatkowe 3 cale (jest 58") których to nie potrzebuje... Stad jest on też najdroższy. Samsung wyróżnia się świetną ceną, najlepszym odswiezaniem i najniższym lagiem, jasnoscia porownywalną do Panasonica, nienajgorszym HDRem (chociaz ten moglby byc lepszy), bardzo dobrym odzwierciedleniem kolorów (szczegolnie po kalibracji), najlepszym systemem smart tv, do tego Filmbox Live przez 6 miesiecy za darmo (i player.pl ale nawet nie wiem co to jest)... ogolnie jest to chyba najlepsza pozycja dla mnie, szczegolnie ze nie trace wiele w porownaniu do tamtych TV a place wyraznie mniej (gorszy HDR jak w Soniaku, gorsze kolory jak w Panasie, ale wszystko to widoczne pod przyslowiową lupą w warunkach side-by-side).

 

Pytanie tylko czy seria 55MU7000 czy 55MU8000...

Edytowane przez Lordani66
Link to post
Share on other sites

nie gram na TV, ale z tego co sie orientowałem seria xe9005 ma niski input lag, wręcz jest polecana dla konsolowców :

 

link : https://www.avforums.com/review/sony-kd65xe9005-x90e-tv-review.13437

 

https://hdtvpolska.com/sony-xe9005-kd-55xe9005-test-android-tv-2017-4k-hdr/

To dziwne, inne rzeczy w takim razie czytam tu, inne tam... Tak czy inaczej soniaka nie biore, ani niczego z androidem, to jest postanowione. Korci mnie ten Panasonic ale kurde tyle kasy za cos troszke lepszego od znacznie tanszego Samsunga (z lepszym systemem)... Chyba że wezme ostatecznie Panasonica tego o ktorym pisałem ale 50", o ile jeszcze produkuja takie, co myslicie?

Link to post
Share on other sites

Kup TCLa 55C70 za 3099 zł.

https://www.eisa.eu/awards/tcl-u55c7006/?lang=pl

Najlepszy model w Europie w klasie cena do jakości. Nikt Ci głupot nie będzie opowiadał że najdroższy.

Bo za jednego Samsuga masz dwa TCLe.

TCL ma wszystko lepsze:

- Androida 7,0

- Kodi 17

- Terrarium

- Głośniki JBL

- kalibrację profesjonalną

- obsługa głosowa

- myszka wirtualna

- Obudowa z aluminium fazowanego

- Niski Input Lag.

 

A Philips 55PUS8602 z kropkami kwantowymi i gra lepiej od Samsunga i ma zdecydowanie większe możliwości.

A Ambilight jest dopełnieniem całości.

Link to post
Share on other sites

>"TCL ma wszystko lepsze"

>Wymień system Android jako pierwszą "przewagę"

 

xD mkay


Kup TCLa 55C70 za 3099 zł.

Najlepszy model w Europie w klasie cena do jakości. Nikt Ci głupot nie będzie opowiadał że najdroższy.

Bo za jednego Samsuga masz dwa TCLe.


(...)

 

A Philips 55PUS8602 z kropkami kwantowymi i gra lepiej od Samsunga i ma zdecydowanie większe możliwości.

A Ambilight jest dopełnieniem całości.

Ciekawe ze zawsze dwa te same modele proponujesz z najwiekszym popychaniem ich ;). Pierwszy za 3k, tak bardzo superowy bo tanszy od tamtego Samsunga, a pozniej proponujesz TV za 7k... No comments.

Link to post
Share on other sites

https://m.ceneo.pl/56123216?se=9jCyx9WaaYkeIKRAm43MOB7H0C1TBDZh&gclid=EAIaIQobChMI5tmR1seV2AIVGM-yCh1CXgtGEAAYASAAEgKatfD_BwE

Philips 55PUS8602 kosztuje 4999 zł a nie 7 tyś - masz słabe informacje !!!

Ja nie wiem co Ty czlowieku chcesz osiagnac swoimi postami. "napisze mu ze kosztuje 2k mniej niz w rzeczywistosci, moze sie nie kapnie przy kupowaniu" Edytowane przez Lordani66
Link to post
Share on other sites

Ja się nie denerwuję, tylko zwyczajnie obawiam bo okazja wydaje się tak dobra że aż niemożliwa, stąd próbowałem wyczytać w Internecie co może być nie tak i obawy niestety nie znikły.

 

Pozdrawiam i wesołych świąt!

A z ciekawosci zapytam - jakie to sa obawy, co wyczytales o takich "promocjach"?

Link to post
Share on other sites

Następna akcja na 55PUS8602 - styczeń

Ale jest promocja olimpijska na 65PUS8602 - jest 50 dni do Igrzysk w Pjongczang

Czyli od jutro 50x10= 500 zł taniej niż najniższa cena cena internetowa.
https://www.ceneo.pl/Sprzet_RTV;szukaj-65pus8602
Czyli cena na jutro 8999 zł

Kalibracja gratis
Dostawa gratis

Pojutrze 10 zł drożej, później 20 zł  drożej itd.

Promocja olimpijska do zakończenia Igrzysk Lub do  wyczerpania zapasów.

 

Na oledy LG B7 trwa, na Oledy Philipsa trwa, na inne  modele innych firm jeszcze trwa również.

Link to post
Share on other sites

Biorę pod uwagę również model Panasonic 58EX780. Od dwóch miesięcy obserwuję rynek TV.

Z ciekawych telewizorów była promocja w Saturnie na Sony 55A1 za 7999 zł. Świadomie nie wziąłem. Lg B7 można już kupić za 6500 zł. Świadomie nie biorę, kontrola jakości nie istnieje, to jakie ludzie otrzymują fabrycznie nowe panele to włos się jeży na głowie. Problemy z serwisem również spore. Przez moment myślałem, że wezmę Samsunga 65KS9500 za 7999 na 4 letniej gwarancji ale ponownie po lekturze for i zdjęć odklejonych ramek w TOP modelu Samsunga zszedłem na ziemię. Dodatkowo ma zakrzywiony ekran. Na serię QLED z 2017 spuszczę zasłonę milczenia.

W Twoim przypadku jak nie chcesz tego Panasa to pomyśl o 55KS9000 mimo, że to Samsung, model z 2016, bardzo dobra cena na necie z długą gwarancją.

Ja mam ten problem, że za 2-3 lata się wyprowadzę do większego salonu, a telewizora nie zamierzam zmieniać więc się motam od 55 do 65 cali. Obecnie w grę wchodzą tylko te modele:

- Panasonic 55EX780 - właściwie to zaklepałem z Emagu za 5600 + bon na 500 zł na zakupy u nich.

- Panasonic 65EX780 - był wczoraj w Euro za 8100 + Xbox gratis + jak raty to dodatkowo rabat 400 zł.

- Sony 55XD9305 - cena 6400 i nieznacznie spada. Był ostatnio w Saturnie z bonami do Piotr i Paweł 600 zł.

- Panasonic 58DX900 - jest za 8300 i to jest absolutnie nr. 1 z tego grona.

- Nieszczęsny Samsung 65KS9500.

Oledy od LG lecą ceną w stosunku do premiery niesamowicie. Najgorzej schodzi Sony na swoje modele. Panasonic EX780 urzeka jakością wykonania, wyglądem, jakością obrazu. Czekam na koniec roku i wyprzedaże, profilaktycznie odbiór tego 58EX780 przełożę na wtorek 2018 :) Wczoraj byłem o włos od zakupu tego 65EX780 ale świadomość, że można dopłacić kilka stów i mieć DX900 przystopowała moje zapędy.

Link to post
Share on other sites

Przesadzasz. Efekt HDR w innych TV jest lepszy, tu mamy faktycznie świetną czerń ale wysoki input lag i straszne dziwadło jakim jest ambilight. Poza tym to zwykły Chińczyk, który pachnie awarią tuż po okresie gwarancyjnym.

ZD9 > DX900 > KS9500 To są najlepsze telewizory z directem. Nie zamieniłbym żadnego na tego Philipsa. Nie kupiłbym go też zamiast X93 i TX780.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...