Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam , piszę ten post bo komputer mi zaczął świrować i już nie mam siły.. . A mianowicie od pewnego czasu , może od tygodnia spadły mi fpsy tak drastycznie np. zazwyczaj w CS:GO miałem 300-400 fps w LOL'u to samo , a teraz w csie fpsy potrafią mi spaść do 30-50 i nie mam więcej niż 150 przy ustawieniach bardzo niskich w rozdziałce 1280x720.. w lolu zawsze grałem na high jak grę rozpoczynałem było po 300 teraz przy starcie mam ledwo 150 , nawet jak ustawie fps-lock na 30 fps to nawet z tych 30 mi potrafią spaść do 20 , komputer stał się strasznie niestabilny wszystko chodzi wolniej , ja mam tak wyczulone oko że każdą ścinkę widzę i mnie to do szału doprowadza nie da się nawet pyknąć w gierkę bez wsciekania się . Zawsze dbałem o komputer i czyściłem , wymieniałem pasty , nie pobierałem byle gówna , jestem informatykiem więc wiem co robię ale ta sprawa mnie przerasta . Wyczyściłem komputer do zera , każdy miligram kurzu , wymieniłem pasty , nawet windowsa zaaktualizowałem(czego nigdy nie robiłem xd) potem zrobiłem formata, , wszystkie stery najnowsze i dalej drop'y... Mnie nawet nie przeszkadza że jest te 150 fps bo to mi poprostu wystarcza ale te fpsy sa tak nie stabilne że jak spadną nawet do 90 to widać takie ścięcie . Czasami nawet poniżej 60 spadają .

[Komputer mam drugi rok.]

Specyfikacja :

 

System : Windows 10 HOME (wcześniej pro)

Procesor : INTEL CORE I5 4460 3,2GHz

Ram: GOODRAM 8GB 1600 MHz

Płyta: Gigabyte GA B85-D3H

Grafika: Radeon r9 280 GIGABYTE Windforce 3x 

Zasilacz: Thermaltake 530w 

Obudowa: SPC m25

Dysk: WD BLUE 1TB

Brak Napędu

 

Robiłem memtesta , skanowałem hdtun'em dysk nawet sprawdzałem jego prędkość i wszystko jest w porządku , temperatury wszystkie w normie ,  jutro wymieniamy się z ziomkiem zasilaczem , da mi corsaira cx430 , zobaczymy może to podziała jak nie to się odezwę poniżej.

Zdjęcia testów (w paczce RAR) : https://megawrzuta.pl/download/f64282ca76fc3cc70e12f5ce008e0aa6.html

SKAN : https://www.virustotal.com/#/file/3fb5ee881ca553cdbeed10e82c95ef1d329a291c3b0760ca91aef1b13bde63e9/detection

Furmark : https://zapodaj.net/4f2f94f8e2b8e.jpg.html

 

Jak mi ktoś pomoże to stawiam pół litra i krate.

Pozdrawiam serdecznie Patryk

Edytowane przez Kenji98
Link to post
Share on other sites

Jeśli już masz wszystkie aktualizacje systemu,to spróbuj odinstalować sterowniki graficzne (bardzo dokładnie) i wgrać na nowo. Piszę o tym,bo ktoś tu kiedyś miał podobny problem i ten podany sposób mu pomógł...

Link to post
Share on other sites

Chodziło mi o to że przed formatem walnąłem update wszystkiego  co nie było zaaktualizowane , potem format , dzisiaj wgrałem na nowo te stery z grafiki i dalej to samo :(


Nikt nie zna rozwiązania mojego problemu? :D


Dodaje jeszcze screena temperatur podczas maxymalnych ustawień w Lolu , gra jest niegrywalna w tym czasie takie ścinki że masakra. Zużycie sprzętu nie przekracza 50%

https://zapodaj.net/886205d51557d.png.html

Link to post
Share on other sites

" przed formatem walnąłem update wszystkiego  co nie było zaktualizowane , potem format , dzisiaj wgrałem na nowo te stery z grafiki i dalej to samo  :("

Czy po ostatnim formacie ,najpierw zaktualizowałeś system,czy od razu wgrałeś sterowniki graficzne ? Na jednej ze stron znalazłem podobny problem,który zniknął po tym co napisałem. Najpierw pełna aktualizacja systemu,dopiero potem instalacja sterowników graficznych. Nie musi to zadziałać u Ciebie,ale spróbować warto...

Link to post
Share on other sites
Zaaktualizowałem system , potem wgrałem sterowniki , potem format i odinstalowałęm stery i znowu na nowo zainstalowałem , nic nie pomaga . Myślałem że jest to wina karty graficznej w furmarku kręci 2100-2400 pkt a powinna kręcić 3300 wg innych użytkowników którzy swoje wyniki udostępniali na forum furmarka. , pobrałem msi afterburner'a i on twierdzi że karta pracuje w trybie pstate 0 czyli 300 mhz(core)/ 150 mhz(mem). Pobrałem trixx'a od sapphire bo msi był nie posłuszny i nie chciał zwiększyć zegarów karty. Podnioslem do 1200 MHz na GPU  , ale dalej to samo karta kręci do 2400 pkt i maxymalnie 73 * C ... . Dosłownie teraz wykonałem stress test na cpu przez 10 minut i temperatury nie wchodzą powyżej 65 * C więc jest okej.  Wkurzyłem się pobrałem OCCT wyniki średnio 120 fps temperatura max 75* ale GPU CLOCK skacze pomiędzy 501 a 1101 MHz kiedy ja ustawiłem gpu core na 1200, nierozumiem tego naprawdę. tutaj wklejam kolejne screeny wyników z OCCT.
 
Tutaj natomiast DOKŁADNIEJSZE wyniki : 

refresh

Edytowane przez Kenji98
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...