Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam mam problem z płytą główną/procesorem

Niedawno kupiłem PC

i7-6700k
msi z170a gaming m3
ddr4 ram 2x8

Problem polega na tym że po wgraniu windowsa i sterowników chwilę po restarcie PC wyłączył się i do tej pory nie chce włączyć
Robiłem wszystko podmieniałem zasilacz na inny
Odpiąłem wszystko od PC zostawiłem tylko procesor zasilacnie cpu i plyty
Przepinałem ramy do innych slotów itd...

Doszedłem do wniosku że uszkodzona jest płyta głowna (dokładniej sekcja zasilająca CPU) albo procesor. Niestety nie mam zamienników i nie mam jak tego sprawdzić, Sprawdzałem piny socketu wszystkie prościutkie

Mianowicie problem jest taki że kiedy włączam pc dosłownie na 0.5 płyta głowna podświetla się tam gdzie może się podświetlić, zapala się także ez debug led CPU po czym wszystko gaśnie i żeby ponownie próbować odpalić pc trzeba wyłączyć zasilacz na jakiś czas.

 

Dlatego zanim zacznę cokolwiek wysyłać na gwarancję wolę napisać post tutaj i dowiedzieć się czy ktoś miał kiedyś takie numery z tym sprzętem i czy to może jednak nie wina tych podzespołów tylko ja coś źle zrobiłem

Ewentualnie prosiłbym o wskazówki jak ustalić które z nich nie działa poprawnie lub jak to naprawić

Pozdrawiam Romek
 

 

 

Link to post
Share on other sites

Promo: Kolego, troche wzajemnego poszanowania.

Rada, aby sprawdzic oddzielnie jest dobra, nie potrzebnie wspomnial kolega o zasilaczu, skoro juz to robiles. Jezeli nie mozesz - jak piszesz - przetestowac plyty i cpu, to zastosuj sie do mojej rady. Nie musisz obrazac uczesnikow forum, bo nie ma magicznego sposobu ktory by Ci na 100% wskazal przyczyne. Statystycznie czesciej padaja mobo niz cpu.

Link to post
Share on other sites

Miałem taką przygodę z 2500K na Asus P8P67. Pewnego dnia komp po prostu "zgasł". Wentylatory ruszały na 0,5s, ale zasilacz wykrywał zwarcie (charakterystyczny klik bezpiecznika). Byłem w serwisie, gdzie stwierdzili, że padła płyta. Chciałem sprawdzić też procka, ale okazało się, że nie działał, a na dodatek uwalił ich płytę główną.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...