Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam serdecznie,

 

Przeszukiwałem ostatnio czeluści internetu w poszukiwaniu ciekawych podzespołów do mojego komputera. Napotkałem się z licznymi testami i rankingami poszczególnych podzespołów które na różnych stronach potrafiły być całkiem odmienne. Dlatego też zwracam się z prośbą o pomoc w doborze najwydajniejszego zestawu pasującego w mój budżet. Trochę o przeznaczeniu komputera: Na co dzień nie spędzam bardzo dużo czasu przed komputerem, lecz są dni gdzie całymi wieczorami nawalam w Fife 18, Dragon Age: Inkwizycja, Wiedzmin 3 i tego typu gry. Niestety obecny zestaw przestał zadowalać mnie i myślę nad czymś nowym.

 

  • Zastosowanie komputera : Gry
  • Maksymalna kwota : 1800zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : maksymalnie do połowy lutego
  • Których części potrzebuję : cały zestaw + obudowa
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : myślę, że tak (chętnie posłucham wskazówek w tym aspekcie)
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : 1920x1200 Eizo FlexScan SX2462W
  • Specjalne wymagania : brak
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :
  • Typ procesora: HexaCore AMD FX-6300, 3800 MHz (19 x 200)
    Nazwa płyty głównej: MSI 760GM-P23/FX (MS-7641)
    Pamięć fizyczna: 8GB (DDR3-1600Mhz DDR3 SDRAM)
    Karta wideo: AMD Radeon HD 7790 (1GB DDR5)
    Dysk fizyczny: TOSHIBA DT01ACA100 ATA Device (1 TB, 7200 RPM, SATA-III)
    Napęd: TSSTcorp CDDVDW SH-224DB
    Zasilacz: 600W Modecom Logic
    Chłodzenie CPU: Scythe Grand Kama Cross 3.
  • Własna propozycja zestawu : brak.

Słyszałem wiele dobrego o procesorach Ryzen 5, czy to prawda?

 

Pozdrawiam i liczę na pomoc forum. :)

 

Link to post
Share on other sites
1 x  Intel Pentium G4600 /3.6GHz, 3MB, LGA1151, BOX/ 1 x  MSI H110M PRO-D /intel H110, DDR4, LGA1151/ 1 x  Crucial 8GB 2133MHz CL15 1 x  XFX Core XT 400W 120mm 80+ Bronze 1 x  SilentiumPC Brutus M10 Pure Black (b/z) 1 x  ZOTAC GeForce GTX1050Ti 4GB DDR5 128bit (1417/7000) 1 x  Toshiba P300 1TB 64MB cache SATA600 7200rpm

 

1870 zł  kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Mocne 2 rdzenie i 4 wątki

Wydajna GPU w tym budżecie idealnie pod w/w procesor

8 GB DDR4 bez duala na start, warto pomyśleć nad dualem ale albo dajesz 2 x 4 GB i wykorzystujesz wszystkie sloty na płycie albo jak wyżej dajesz 8 w jednej kości i zostawiasz drugi slot pod kolejną kość

Obudowa w pełnym ATX, zasilacz z zapasem mocy na +12V oraz HDD na system i magazyn. Wydajniejszego w tej cenie nic nie złożysz. 

 

Link to post
Share on other sites

Ok, będę Ci bardzo wdzięczny!


Czy mógłby ktoś naprowadzić mnie jakich podzespołów używanych powinienem poszukiwać? I chciałbym też zapytać o ile musiałbym zwiększyć budżet by złożyć coś solidniejszego niż zestaw kajtka? Bo jednak procek i płyta główna trochę mnie nie przekonują ;)

Link to post
Share on other sites

Budżet jak mniemam bez uwzględniania sprzedaży aktualnych podzespołów ? Jeśli tak to po sprzedaży jakieś 500 - 600 zl powinno dojść (zostawić dysk, ewentualnie chłodzenie jeśli kompatybilne )

Edytowane przez macf2
Link to post
Share on other sites

A ja mogę zaproponować wam zestaw dla seniora i młodziaka z możliwością ciekawego rozszerzenia zestawu.

zasilacz:
https://www.morele.net/zasilacz-corsair-vs-550w-cp-9020097-eu-649048/

 

płyta główna:

http://allegro.pl/outlet-plyta-glowna-msi-b350-tomahawk-ryzen-am4-i7090880731.html

 

procesor - tylko box 3,8 (integra-już można pograć i podkręcić do 4,1-4,2)

https://www.morele.net/procesor-amd-a12-9800-3-8ghz-box-ad9800auabbox-1468251/

 

DDR-4 2400   (2 x 4 mb)

Po odłożeniu kasy można dołożyć grafikę :
https://cenowarka.pl/sapphire-pulse-radeon-rx-560-4gd5-1216mhz-11267-15-10g-a1653624.html?hloc=at&hloc=de&hloc=pl&hloc=uk&hloc=eu

 

Sporo procesorów wypadło na dziś ze sklepów. Ale jeszcze będą nowe dostawy. A używek nie widać bo kto kupił nie ma potrzeby na razie zmieniać.

Wejdą na rynek jak procesory ryzen5 i 7 znacząco stanieją.
Tak czy  nie?

 

 
Link to post
Share on other sites

1 x  Intel Pentium G4600 /3.6GHz, 3MB, LGA1151, BOX/ 1 x  MSI H110M PRO-D /intel H110, DDR4, LGA1151/ 1 x  Crucial 8GB 2133MHz CL15 1 x  XFX Core XT 400W 120mm 80+ Bronze 1 x  SilentiumPC Brutus M10 Pure Black (b/z) 1 x  ZOTAC GeForce GTX1050Ti 4GB DDR5 128bit (1417/7000) 1 x  Toshiba P300 1TB 64MB cache SATA600 7200rpm

 

1870 zł  kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Mocne 2 rdzenie i 4 wątki

Wydajna GPU w tym budżecie idealnie pod w/w procesor

8 GB DDR4 bez duala na start, warto pomyśleć nad dualem ale albo dajesz 2 x 4 GB i wykorzystujesz wszystkie sloty na płycie albo jak wyżej dajesz 8 w jednej kości i zostawiasz drugi slot pod kolejną kość

Obudowa w pełnym ATX, zasilacz z zapasem mocy na +12V oraz HDD na system i magazyn. Wydajniejszego w tej cenie nic nie złożysz. 

 

 

Z racji iż muszę się zmieścić do 1500 czy zamiast 10150ti 4gb dam 1050 2gb i na razie 4 ramu bedzie to miało sens z tym procem?

Link to post
Share on other sites

Pamięci ok, można dołożyć. W kwestii karty robiłbym wszystko aby nie schodzić na 2 GB vram. 

Jak jest ciężko z kasą, to może lepiej będzie kupić teraz zestaw bez GPU i siedzieć póki co na iGPU. 

Po świętach 100 - 200 zł może gdzieś się uchowa i dopiero wtedy kupić grafikę do gier. 

Link to post
Share on other sites

Pamięci ok, można dołożyć. W kwestii karty robiłbym wszystko aby nie schodzić na 2 GB vram. 

Jak jest ciężko z kasą, to może lepiej będzie kupić teraz zestaw bez GPU i siedzieć póki co na iGPU. 

Po świętach 100 - 200 zł może gdzieś się uchowa i dopiero wtedy kupić grafikę do gier. 

no a jak bym wzioł radka http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=71_86&products_id=46894 ?

Link to post
Share on other sites

Względem 1050 Ti to jest spora mniejsza wydajność. Zerknij sobie szczególnie na wieśka

 

 

Kurde, to jest 100 zł różnicy względem 1050 Ti. Moje rady takie:

 

- wstrzymać się z zakupem i postarać się dołożyć te 100 zł

- kupić zestaw póki co bez GPU, dozbierać na kartę

- kupić HDD 500 GB 7200 RPM  z allegro poniżej 100 zł i zaoszczędzoną kasę dołożyć do 1050 Ti. Dysk oczywiście nowy. 

 

Dla zabicia czasu w przypadku zakupu bez karty pograsz w jakieś mniej wymagające gry a nawet i w CS:GO

Link to post
Share on other sites

tak zrobię dzięki  - mam nadzieje ze kod na rabat będzie działał? :)


ostatnie pytanie bo nie wiem gdzie ciąć (wstrzymać się z GPU czy tańszy dysk - czy taki http://allegro.pl/dysk-twardy-wd-blue-500gb-3-5-aakx-sata-3-i7083082320.html z tylko 16 cache dużo spowolni w stosunku do tego z 64 https://www.morele.net/dysk-toshiba-p300-hdwd110uzsva-860921/ chodzi mi tylko o wydajność w grach bo na przestrzeni dyskowej mi nie zależy 500 wystarczy żadnych danych tylko gry

Link to post
Share on other sites

Na wydajność w grach wpływu cache HDD nie ma wpływu, chyba że mowa o jakiś Football Managerach gdzie cała gra opiera się na wczytywaniu i zapisywaniu. SATA 2 czy 3, wszystko jedno przy takim dysku. 

dzięki za pomoc - w takim razie wole tego blue

pozdro

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...