Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Kodowanie filmów - co jest najważniejsze

Najlepsza odpowiedź roman106 , 14 grudzień 2017 - 18:52

Najważniejszy jest mocny procesor czyli wielordzeniowce (więcej jak 4) rozwijają skrzydła. GPU masz spoko, nic lepszego nie trzeba. Pamięć także im więcej tym lepiej.

Przejdź do postu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 prezes.cc

prezes.cc
  • Dyskutant

• 201 postów

Napisano 14 grudzień 2017 - 18:10

Ostatnio dużo koduje filmów i zastanawiam się nad zmianą podzespołów. Co jest ważniejsze CPU, GPU, Ram. Aktualnie mam to co w sygnaturce.

• 0

CPU Intel Core i5 8250UGPU Nvidia GeForce MX150, Intel UHD Graphics 620  | MOBO Lenovo LNVNB161216 Memory Ramaxel Technology 8GB DDR-4

#2 mckevin

mckevin
  • Nowicjusz

• 1 postów

Napisano 14 grudzień 2017 - 18:39

Wszystko zależy jakiego używasz oprogramowania. Nie każde potrafi wykorzystać GPU. Z mojego doświadczenia sprzęt na procesorze Intel będzie lepiej i stabilniej śmigał niż AMD - ale jest przez to droższy. Grafikę bym zostawił ze starego kompa - jest dobra.

• 0

#3 roman106

roman106
  • Pasjonat

• 855 postów

Napisano 14 grudzień 2017 - 18:52   Najlepsza odpowiedź

Najważniejszy jest mocny procesor czyli wielordzeniowce (więcej jak 4) rozwijają skrzydła. GPU masz spoko, nic lepszego nie trzeba. Pamięć także im więcej tym lepiej.

• 0

#4 prezes.cc

prezes.cc
  • Autor tematu
  • Dyskutant

• 201 postów

Napisano 14 grudzień 2017 - 19:13

Pliki obrabiam AVIDemuxem i czasem OpenShot Video Editor

Kwota na zakupy to 800 zł, Moja płyta wspiera AMD i przy niej chciałbym zostać i trochę rozbudować. Skoro grafika może zostać to przeznaczam zwiększoną kwotę na Ram i CPU. Mam 4 gniazda dla Ramu, a aktualnie mam zainstalowane 8 GB w dual chanellu. Da się znaleźć lepszy procesor niż ten z sygnaturki w cenie 800zł pomniejszonej o pamięć Ram? Doszedłem do wniosku, że raczej się nie da. Będę musiał dołożyć trochę gotowki.

Użytkownik prezes.cc edytował ten post 14 grudzień 2017 - 19:18

• 0

CPU Intel Core i5 8250UGPU Nvidia GeForce MX150, Intel UHD Graphics 620  | MOBO Lenovo LNVNB161216 Memory Ramaxel Technology 8GB DDR-4

#5 roman106

roman106
  • Pasjonat

• 855 postów

Napisano 14 grudzień 2017 - 20:12

Na wymianie procesora pod tą samą podstawkę zyskasz minimalnie. Nie warto zachodu.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych