Skocz do zawartości

Program, który w ciągu a wyszuka liczbę,


Recommended Posts

Witam 


Błagam o pomoc w napisaniu programu. Niestety bardzo dużo chorowałam i mam duże zaległości. Poza tym dla mnie programowanie to czarna magia - nic nie rozumiem. Szukałam w internecie jak to zrobić, ale nic nie znalazłam. Nawet nie wiem jak za to się wziąć. Jutro muszę oddać zaliczenie semestralne. 


Zadanie  - programowanie w c++


Dany jest ciąg liczb całkowitych a. 


Napisać program, który w ciągu a wyszuka liczbę, której najbardziej znacząca cyfra jest większa od średniej arytmetycznej wartości elementów ciągu.


Program powinien umożliwiać użytkownikowi podanie wartości elementów ciągu z klawiatury.


Ciąg liczb, na którym wykonywane są obliczenia, powinien być zapisany w tablicy.


Liczba elementów ciągu powinna być podawana przez użytkownika i zapamiętana w zmiennej typu int.


Pogrupować części programu w funkcje: dwie funkcje nadające wartości elementom ciągu, funkcja wyświetlająca wartości elementów ciągu, funkcje wykonujące obliczenia / sprawdzanie.


Funkcje powinny przyjmować tablice jako jeden z argumentów.


Jedna z funkcji powinna zwracać wartość, która będzie (sensownie) wykorzystana w innych funkcjach, np. w funkcji main().


Program nie powinien zawierać zmiennych globalnych.


Link to post
Share on other sites

Ja też współczuję, bo to zadanie nie ma sensu. Mój ciąg to [1000; 2000; 3000]. Średnia arytmetyczna wartości elementów tego ciągu to 2000. Dobrej zabawy z  szukaniem cyfry większej od 2000. :D

Edytowane przez Karister
Link to post
Share on other sites

Ja też współczuję, bo to zadanie nie ma sensu. Mój ciąg to [1000; 2000; 3000]. Średnia arytmetyczna wartości elementów tego ciągu to 2000. Dobrej zabawy z  szukaniem cyfry większej od 2000. :D

Przepraszam, ale z tego co mi wiadomo to cyfra to pojedynczy znak graficzny i jest ich tylko 10 - 0,1,2,3,4,5,6,7,8,9 w systemie dziesiątkowym, dzięki czemu ten system zawdzięcza swoją nazwę.

Edytowane przez Snack3rS7PL
Link to post
Share on other sites

Faktycznie, masz rację, coś musiałem przeoczyć(najpewniej ironię...), muszę być na drugi raz czujniejszy. Tak się jednak teraz zastanawiam, jest powiedziane, że ma znaleźć liczbę z największą cyfrą większą od średniej, ale nie, że musi ją znaleźć koniecznie.

Edytowane przez Snack3rS7PL
Link to post
Share on other sites

To prawda, można zwrócić brak, jedno albo wiele rozwiązań. Aczkolwiek potrzeba szukania cyfry większej od liczby jest sygnałem, że coś jest nie tak. Ja obstawiam złe przepisanie treści zadania. Chdziło prawdopodobnie o cyfrę większą od średniej cyfr danej liczby.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...