Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Wybór routera Huawei vs TP-LINK

router hawei tp-link b310 tl-mr6400 mobilny internet huawe b310 sim tp-link tl-mr6400

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 beast

beast
  • Amator

• 28 postów

Napisano 13 grudzień 2017 - 21:45

Siemka, jako że mieszkam na wsi moim wybawicielem jest Internet mobilny. Potrzebuję więc routera z wejściem SIM.

Jako że zmieniam operatora to mam wybór, a aktualnie posiadam Huawei B310s-22 (bez zewnętrznych anten), a mam jeszcze do wyboru TP-LINK TL-MR6400 i jak myślicie który będzie lepszy i czy warto zmieniać ? Aktualnie mam 3/5 kresek LTE (czasem skoczy na 4).
Parametry mierzone na stronie Speed Test przez pare miesięcy : 
Ping : od 25 do 30
Download : od 30 do 45 
Upload : od 10 do 18
PS. Odległość anteny BTS od mojego domu ok. 5,3 km w linii prostej.

• 0

#2 Longhorn

Longhorn
  • Maniak

• 3281 postów

Napisano 14 grudzień 2017 - 14:49

W tym wypadku zmiana routera nie przyniosłaby zauważalnej poprawy prędkości działania internetu. Już aktualnie masz osiągi, które powinny być satysfakcjonujące jak na internet mobilny. Sporo lepszym wyborem byłby zakup zewnętrznej anteny, gdybyś jednak chciał je poprawić.

• 0

i5 4690K | 2x4GB 2400MHz | Asus GTX 1060 6GB | SSD 256GB + 2TB + 250GB | Thermaltake SmartSE 630W | Thermaltake Commander GS-III | LG 22MP65 | CM Storm Devastator | Win 10 Pro | Microlab Solo7c * Dell Vostro 5471 + Dell Latitude E5430 + E7240

#3 beast

beast
  • Autor tematu
  • Amator

• 28 postów

Napisano 15 grudzień 2017 - 00:48

Tak tylko aktualnie moim operatorem jest Play i na nim osiągam takie wyniki, a niedługo będę przechodził do Orange i testowałem już ten Internet na moim routerze czyli tym Huawei B310 i niestety wyniki są gorsze i dlatego zastanowiam się nad nowym routerem skoro mam taką możliwość, a wiem że ten router posiada 2 Anety zawnętrzne. Mógłbym dokupić anteny zewnętrzne do b310 ale żeby kupić dobre anty to też trzeba dać z 150 zł
  • 0

#4 PaulG

PaulG
  • Gaduła

• 316 postów

Napisano 16 grudzień 2017 - 00:51

Siemka, jako że mieszkam na wsi moim wybawicielem jest Internet mobilny. Potrzebuję więc routera z wejściem SIM.

Jako że zmieniam operatora to mam wybór, a aktualnie posiadam Huawei B310s-22 (bez zewnętrznych anten), a mam jeszcze do wyboru TP-LINK TL-MR6400 i jak myślicie który będzie lepszy i czy warto zmieniać ? Aktualnie mam 3/5 kresek LTE (czasem skoczy na 4).
Parametry mierzone na stronie Speed Test przez pare miesięcy : 
Ping : od 25 do 30
Download : od 30 do 45 
Upload : od 10 do 18
PS. Odległość anteny BTS od mojego domu ok. 5,3 km w linii prostej.

Napisz, jaką jakość sygnału LTE masz u siebie - najlepiej zrzut ekranu tj. z linku http://www.wappa.eu/miui/dziala.jpg

• 0

CPU: Intel Xeon E3 1240 V3 MOBO: MSI B85-G41 PC MATE Ram: 16GB DDR3 1600MHz 

GPU: Gigabyte Radeon RX 570 Gaming 4G  SSD: Adata SP920 128GB HDD: WD Blue 1TB 

PSU: XFX TS 550W 80+ Bronze   Case: SilentiumPC Pilum 400

#5 benutzer

benutzer
  • Nałogowiec

• 1588 postów

Napisano 16 grudzień 2017 - 09:55

Tak tylko aktualnie moim operatorem jest Play i na nim osiągam takie wyniki, a niedługo będę przechodził do Orange i testowałem już ten Internet na moim routerze czyli tym Huawei B310 i niestety wyniki są gorsze i dlatego zastanowiam się nad nowym routerem skoro mam taką możliwość, a wiem że ten router posiada 2 Anety zawnętrzne. Mógłbym dokupić anteny zewnętrzne do b310 ale żeby kupić dobre anty to też trzeba dać z 150 zł

Jak masz w Orange gorsze wyniki niż w Play to po co się przenosisz? Pamiętaj że z czasem LTE działa coraz gorzej. Userów przybywa a BTSów niestety nie. Przechodzenie do nowego operatora bo daje internet przez 2 miesiące za darmo czy jakiś nowy telefon nie jest dobrym argumentem. Dobre anteny kosztują 150-200 zł. Te kikutki, którymi nazywasz "anteny" nadają się do kubła z elektrośmieciami.  Ja korzystam z LTE od 3 lat. Przez ponad dwa lata miałem Orange. 4-5 km od BTS miałem nawet 40 Mbps. Modem e3372 + tp-link 3220 był w domu bez żadnych anten. Jakieś 2,5 roku temu w Orange zaczęła się robić masakra. Przeszedłem na Playa i dokupiłem antenę zewnętrzną za prawie 200 zł. Teraz w sobotę przed 10.00 na e3372+ zewnętrzna antena mam 34 Mbps. W godzinach szczytu 10-20. Nie mówię, że Play jest najlepszy. Jak mieszkasz pod Toruniem może u ciebie się sprawdzi w rodzinie ojca dyrektora. Wszystko zależy od konkretnej lokalizacji, układu operatorów, odległości od BTS. Na pewno w twoim wypadku przejście na orange nie jest dobrym rozwiązaniem a kupno anteny za te 150 zł tak. Tylko się zastanów na jakie pasmo. Może 800 MHz będzie lepszym wyborem od 1800?

Użytkownik benutzer edytował ten post 16 grudzień 2017 - 09:57

• 0

Workstation: i7 8700, 32 GB DDR4, Plextor 256M8peGN, 1TB WD Blue, 4TB WD Red, Intel HD Graphics 630

#6 beast

beast
  • Autor tematu
  • Amator

• 28 postów

Napisano 16 grudzień 2017 - 18:25

Napisz, jaką jakość sygnału LTE masz u siebie - najlepiej zrzut ekranu tj. z linku http://www.wappa.eu/miui/dziala.jpg

Proszę, jeśli o to Ci chodziło : http://wrzutka.zset....i/7L6Y/play.png

Jak masz w Orange gorsze wyniki niż w Play to po co się przenosisz? Pamiętaj że z czasem LTE działa coraz gorzej. Userów przybywa a BTSów niestety nie. Przechodzenie do nowego operatora bo daje internet przez 2 miesiące za darmo czy jakiś nowy telefon nie jest dobrym argumentem. Dobre anteny kosztują 150-200 zł. Te kikutki, którymi nazywasz "anteny" nadają się do kubła z elektrośmieciami.  Ja korzystam z LTE od 3 lat. Przez ponad dwa lata miałem Orange. 4-5 km od BTS miałem nawet 40 Mbps. Modem e3372 + tp-link 3220 był w domu bez żadnych anten. Jakieś 2,5 roku temu w Orange zaczęła się robić masakra. Przeszedłem na Playa i dokupiłem antenę zewnętrzną za prawie 200 zł. Teraz w sobotę przed 10.00 na e3372+ zewnętrzna antena mam 34 Mbps. W godzinach szczytu 10-20. Nie mówię, że Play jest najlepszy. Jak mieszkasz pod Toruniem może u ciebie się sprawdzi w rodzinie ojca dyrektora. Wszystko zależy od konkretnej lokalizacji, układu operatorów, odległości od BTS. Na pewno w twoim wypadku przejście na orange nie jest dobrym rozwiązaniem a kupno anteny za te 150 zł tak. Tylko się zastanów na jakie pasmo. Może 800 MHz będzie lepszym wyborem od 1800?

Uwierz mi, że nie chodzi tu o żadne 2 miesiące za darmo czy też nowy telefon. Aktualnie mam ofertę w Play pakiet 100 GB i to jest jedyny i główny powód dlaczego MUSZĘ zmienić operatora. W domu jest 5 osób i każdy korzysta i po prostu nie starcza. Po przekroczeniu 100 GB spada prędkość do 1Mb/s, dla mnie to już porażka nie nic nie można na takiej prędkości zrobić. W Orange mam ofertę 250 GB pakietu i mam nadzieję, że to wystarczy. Po porostu muszę, jeśli Play by miał lepszą ofertę co do pakietu danych to uwierz że nigdy bym nie zmieniał...

• 0

#7 PaulG

PaulG
  • Gaduła

• 316 postów

Napisano 16 grudzień 2017 - 21:57

Dokładnie mi nie o to chodziło ale mniejsza o to. Zobacz ofertę Internetu domowego LTE w T-Mobile - jedyny prawdziwy nolimit w Polsce.

• 0

CPU: Intel Xeon E3 1240 V3 MOBO: MSI B85-G41 PC MATE Ram: 16GB DDR3 1600MHz 

GPU: Gigabyte Radeon RX 570 Gaming 4G  SSD: Adata SP920 128GB HDD: WD Blue 1TB 

PSU: XFX TS 550W 80+ Bronze   Case: SilentiumPC Pilum 400

#8 beast

beast
  • Autor tematu
  • Amator

• 28 postów

Napisano 17 grudzień 2017 - 01:59

Dokładnie mi nie o to chodziło ale mniejsza o to. Zobacz ofertę Internetu domowego LTE w T-Mobile - jedyny prawdziwy nolimit w Polsce.

Sprawdzałem, u mnie w okolicy zasięg jak i jakość jest najsłabsza spośród wszystkich operatorów, a poza ty wiele o tym czytałem i problemów jest więcej niż pozytywnych opinii, chociaż nie chce wyrażać tej całkiem negatywnej opinii ponieważ nie miałem długo możliwości korzystania z tej usługi :)

• 0

#9 benutzer

benutzer
  • Nałogowiec

• 1588 postów

Napisano 17 grudzień 2017 - 10:37

T-mobile i Orange korzystaj z tych samych BTSow. Jeśli T-mobile działa słabo, to Orange zapewne lepiej nie będzie. Mieszkasz 5,3 km od BTS, więc masz duży problem. Ja bym brał na testy wszystko co jest, nawet tego nieszczęsnego t-Mobile, Plusa teraz też chyba za 9 zł można testować. Czasem pomaga wyniesienie routera na poddasze. 3-4 metry wyżej robi ogromną różnicę.